Προς το περιεχόμενο

Κι έτσι, παιδί μου, κάναμε τα pull-ups, όταν δεν είχαμε FR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το πραγματικό ερώτημα που ανακύπτει είναι αν αυτός θα έπρεπε να προσλάβει επαγγελματία αφηγητή;

Ή επαγγελματία κιθαρίστα; ;D

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή επαγγελματία κιθαρίστα; ;D

 

 

Ο Zakk Wylde δεν αποδεσμεύθηκε από τον Όζυ; Πιστεύω θα κάνουν καλό δίδυμο με Κωστάλα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεωρώ μαλακία (ναι, αυτή είναι η λέξη και ναι, μιας και την λέμε και μας την λένε καθημερινά, ας αφήσουμε τις σεμνοτυφίες) να ακούω από ένα παιδί που έκανε δύο χρόνια φωνητική να προτείνει ότι ένας απλός λαϊκός ροκ κιθαρίστας-τραγουδιστής-τραγουδοποιός και live performer των 70s που έγινε παγκόσμια γνωστός και αγαπητός και ο οποίος με την (εκτεταμένη) δισκογραφία του καθόρισε σε μεγάλο βαθμό την blues-rock σκηνή εξαιτίας ακριβώς των προαναφερθέντων ιδιοτήτων του, να προσλάβει έναν τραγουδιστή για να λέει τα τραγούδια του γιατί η φωνή του (κατά τον τυπάκο της διετούς εμπειρίας) δεν ήταν άψογη.

 

ΔΕΝ λέω ότι είχε άψογη φωνή.

ΔΕΝ λέω ότι πρέπει να αρέσει σε όλους.

ΔΕΝ λέω ότι είναι υπεράνω κριτικής.

 

Μου αρεσε πολυ το παραπανω ποστ (ειλικρινα!!)

 

Αλλα γιατι "απλος" βρε Κωστη; πραγματικα δεν καταλαβα ποια σημασια δινεις στο "απλος".

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το διάβασα τις πήγα μονοκοπανιά τις σελίδες...Το κάψατε εντελώς για μια χαζομαρίτσα που λέχθηκε..... :(

Δεν σας έχουν μάθει ότι δε μπορούμε εμείς και ο κάθε gallagher να τα βάλουν με επαγγελματίες τύπου "no name Επαγγελματία τραγουδιστή με πείρα"? ;D

Πέρα από την πλάκα είμαι σίγουρος ότι πολλοί έχετε προσβληθεί εδώ μέσα έστω και ασυνείδητα, γιατί ο θεός δε σας χάρισε την "επαγγελματική" φωνή.......ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ  :P :P Ο καθένας όταν ξεκίνησε να παίζει και να γράφει μουσική (gallagher , hendrix , dylan και άλλοι "αφωνοι" ) το μόνο που σκεφτόταν ήταν ΝΑ ΠΕΙ 5 ***ΜΕΝΑ πράγματα.....Τα είπε. Οι υποτιθέμενοι στις μέρες μας "δεξιοτέχνες" δεν κολλάνε πουθενά με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα γιατι "απλος" βρε Κωστη; πραγματικα δεν καταλαβα ποια σημασια δινεις στο "απλος".

Απλός, προσηνής, καταδεκτικός, λαϊκός, ευπρόσιτος. Όχι απλοϊκός.

Όχι ότι (από αυτά που λένε και γράφουνε) ότι δεν είχε τα ελαττώματά του αλλά έχω την εντύπωση ότι πάντα ήταν απλός.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλός, προσηνής, καταδεκτικός, λαϊκός, ευπρόσιτος. Όχι απλοϊκός.

Όχι ότι (από αυτά που λένε και γράφουνε) ότι δεν είχε τα ελαττώματά του αλλά έχω την εντύπωση ότι πάντα ήταν απλός.

 

Νομίζω (και μ'αυτή την άποψη, συμφωνώ) ότι ο Γρηγόρης εννοεί πως η έννοια "λαϊκός" εκφράζει ούτως ή άλλως την πραγματικότητα. Τουλάχιστον όπως αντιλαμβανόμαστε εσύ κι εγώ τον χαρακτηρισμό και όπως αδυνατούν να τον αντιληφθούν όσοι επιμένουν ότι υπάρχει μόνο μια σωστή, επιστημονικά τεκμηριωμένη θέση για τον αντίχειρα.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω (και μ'αυτή την άποψη, συμφωνώ) ότι ο Γρηγόρης εννοεί πως η έννοια "λαϊκός" εκφράζει ούτως ή άλλως την πραγματικότητα. Τουλάχιστον όπως αντιλαμβανόμαστε εσύ κι εγώ τον χαρακτηρισμό και όπως αδυνατούν να τον αντιληφθούν όσοι επιμένουν ότι υπάρχει μόνο μια σωστή, επιστημονικά τεκμηριωμένη θέση για τον αντίχειρα.

The Genius Loci, όπως είμαστε όλοι μια οικογένεια εδώ μέσα. θέλω να μου πεις Αντικειμενικά την αλήθεια...Έχω ελπίδες να μάθω κιθάρα επαγγελματικά αν έχω τον αντίχειρά μου λάθος και όχι στο πίσω μέρος??Πες αλήθεια...Ας πληγωθώ...... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου