Προς το περιεχόμενο

Κι έτσι, παιδί μου, κάναμε τα pull-ups, όταν δεν είχαμε FR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτες οι συζητησεις χωρις νοημα...μου αρεσουν πολυ..

α) εαν ο gallagher ειχε καλυτερη φωνη τι θα γινοτανε?

β) εαν ο hendrix ζουσε σημερα θα ητανε ο καλυτερος κιθαριστας του κοσμου?

γ)εαν η ΠΑΜΕΛΑ ΑΝΤΕΡΣΟΝ δεν ειχε σιλικονη θα αυν@νιζοτανε η μιση υφηλιος για την παρτη της?

δ)εαν ημουν πιο ομορφος(που ειμαι δεν εχω αναγκη ...εσας σκεφτομαι και κλαιω ;D) θα ειχα περισσοτερες γκομενες?

  Τα πραγματα αγαπηθηκαν για αυτο που ειναι -ητανε.Ο ΓΚΑΛΑΧΕΡ εκανε αυτα που εκανε ...και για να εχει αντεξει εκεινη την εποχη που υπηρχανε τερατα στα φωνητικα κατι σημαινει.Επισης για να εχει αντεξει μεχρι σημερα ,κατι σημαινει.Εαν ητανε μονο καλος κιθαριστας οσοι ακουμε τα κομματια του θα τα προχωραγαμε μονο στα riffs και στα σολα....αλλα δεν το κανουμε.

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

.Ιδιο ειναι βρε η Φεραρι και το Ζασταβα

Ανάλογα... Αν τη Φεράρι τη βλέπεις με κιάλια και στο Zastava έχεις περάσει τα νιάτα σου και έχεις κάνει τα πάντα στο "σαλόνι" του μάλλον είναι και καλύτερο το Zastava...  ;)

 

Το original ειναι γκαριδες. Αυτες το λενε καλυτερα. Σωστα;

Είναι τελείως διαφορετικό αλλά είναι ΟΜΟΡΦΟ! Δηλαδή εσένα δεν σ'αρέσει?

 

Νομίζω πως μπερδεύεται τις εποχές... Το '70 δεν ψάχνανε για hit του μήνα αλλά για κάτι παραπάνω... Οπότε ναι η φωνή του rory δεν είναι η φωνή του Dio... Αλλά βγάζει ένα ωραίο feeling... Και μουσικά σπέρνει ο τύπος... Στο 2012 (πλέον... ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ) βγαίνουν τύποι/τύπισες με ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ φωνή και ΧΑΛΙΑ μουσική αλλά κάνουν επιτυχία...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) εαν ο gallagher ειχε καλυτερη φωνη τι θα γινοτανε?

β) εαν ο hendrix ζουσε σημερα θα ητανε ο καλυτερος κιθαριστας του κοσμου?

γ)εαν η ΠΑΜΕΛΑ ΑΝΤΕΡΣΟΝ δεν ειχε σιλικονη θα αυν@νιζοτανε η μιση υφηλιος για την παρτη της?

δ)εαν ημουν πιο ομορφος θα ειχα περισσοτερες γκομενες?

 

ε) εαν ο Jack White ειχε κανονικο ντραμερ, δε θα απογειωνε τους White Stripes;

στ) εαν ο Bob Dylan εβαζε κανονικους τραγουδιστες να λενε τα κομματια του, δε θα εκανε μεγαλες επιτυχιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε) εαν ο Jack White ειχε κανονικο ντραμερ, δε θα απογειωνε τους White Stripes;

στ) εαν ο Bob Dylan εβαζε κανονικους τραγουδιστες να λενε τα κομματια του, δε θα εκανε μεγαλες επιτυχιες;

Μην απαντας με ερωτηση....μπερδευεις την κατασταση ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω το σχόλιο του μήνα...

 

Νομίζω ότι πρέπει να τίθεται και κάποιο όριο στο "Να λέμε και καμιά...., να περάσει η ώρα", δε νομίζετε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ελεος δηλαδη....δεν ειπαμε τι θα γινοταν αν ο Rory ειχε καλυτερη φωνη οτι θα εκανε μεγαλυτερη καριερα και αλλα τετοια εξυπνακιστικα.....μια απλη αντικειμενικη παρατηρηση καναμε....αυτο που ακουγεται στο κλιπ ειναι γκαριδα....και οκ για την συγκεκριμενη φαση δεν χρειαζεται κατι παραπανω..εξαλλου ο κοσμος δεν πηγαινε να ακουσει τον Rory να τραγουδαει(και εμενα προσωπικα δεν με χαλαει).....αλλα ειλικρινα...εχει φτασει το....fanboyism μεχρι αυτου του σημειου ωστε να σας ακουγεται οτι τραγουδαει και οχι οτι προσπαθει να βγει φωνη με το ζορι και δεν βγαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το original ειναι γκαριδες. Αυτες το λενε καλυτερα. Σωστα;

 

Το καλύτερα πως το ορίζεις εσύ? Αυτό που σου κάθεται καλύτερα στο αυτί? Μουσικός είσαι ή fanboy; Επειδή έμαθες να σου αρέσει κάποια original εκδοχή δεν σημαίνει πως είναι λάθος να πεις πως ΤΕΧΝΙΚΑ (από άποψης δηλαδή φωνητικής τεχνικής και όχι από άποψης "αυτό μου έμαθαν αυτό μου αρέσει") έχει κάποιες ελλείψεις... Δεν υπάρχει "τέλεια" μουσική, σημασία έχει απλά να σου αρέσει αυτό που ακούς.

 

Εγώ δεν ρώτησα "τι θα γινόταν αν είχε καλύτερο τραγουδιστή/καλύτερη τεχνική ο Rory;". Αλλά τελικά έλαβα την απάντηση πως κάποιοι είστε κουφοί κατ επιλογήν. Και εμένα μου αρέσει, και στο κάτω κάτω δεν είναι ο μόνος που φαλτσάρει πάνω σε μια σκηνή, άλλοι παίζουν κιθάρα με τρυπάνια, όπως τη βρίσκει ο καθένας. Εδώ είπαμε κάτι έτσι για να γίνει κουβέντα και βγήκαν τα fanboys με ρόπαλα. Μπράβο.

 

Edit: Κοίτα να δεις που δύο άτομα σχημάτισαν την ίδια άποψη για αυτά που λέτε την ίδια στιγμή...  ::)

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ακουγεται στο κλιπ ειναι γκαριδα....και οκ για την συγκεκριμενη

φαση δεν χρειαζεται κατι παραπανω..εξαλλου ο κοσμος δεν πηγαινε να

ακουσει τον Rory να τραγουδαει(και εμενα προσωπικα δεν με

χαλαει).....αλλα ειλικρινα...εχει φτασει το....fanboyism μεχρι αυτου του

σημειου ωστε να σας ακουγεται οτι τραγουδαει και οχι οτι προσπαθει να

βγει φωνη με το ζορι και δεν βγαινει?

 

Φίλε Dreamdancer, μου φαίνεται ότι επιμένεις μόνο και μόνο για την επιμονή. Όχι δεν είναι γκαρίδα η φωνή του Γκάλαχερ και ο κόσμος πήγαινε ΚΑΙ για να τον ακούσει να τραγουδάει. Δεν είπε κανείς ότι ήταν σπουδαίος τραγουδιστής αλλά ήταν η ΤΕΛΕΙΑ φωνή για τα τραγούδια του Γκάλαχερ.

 

Αν θες, ανεβάζω δικό μου κλιπάκι εντός 10λέπτου, να καταλάβεις τι είναι πραγματικά γκαρίδα.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Dreamdancer, μου φαίνεται ότι επιμένεις μόνο και μόνο για την επιμονή. Όχι δεν είναι γκαρίδα η φωνή του Γκάλαχερ και ο κόσμος πήγαινε ΚΑΙ για να τον ακούσει να τραγουδάει. Δεν είπε κανείς ότι ήταν σπουδαίος τραγουδιστής αλλά ήταν η ΤΕΛΕΙΑ φωνή για τα τραγούδια του Γκάλαχερ.

 

Αν θες, ανεβάζω δικό μου κλιπάκι εντός 10λέπτου, να καταλάβεις τι είναι πραγματικά γκαρίδα.  ;D

 

Γκαρίδα δεν έιναι, αλλά κάποιοι πάνε να μας πουν πως γουστάρουν που φαλτσάρει, και δεν έιναι φάλτσο επειδή είναι ο Rory. Έχει διαφορά, και ναι είναι φάλτσο.

 

Μου θυμίζει τις βλακείες περί Τσακ Νόρις. "Όταν ο Rory φαλτσάρει οι νότες αλλάζουν συχνότητα για πάρτη του." Fanboyism είναι αυτό, όταν δεν αναγνωρίζεις ένα ελλάτωμα ή προσπαθείς να το πουλήσεις ως προτέρημα όσον αφορά το είδωλό σου.

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου