Προς το περιεχόμενο

Μωρε λες να παρω fender select bass?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω  οτι δεν χρειάζεται  να δώσεις  τόσα λεφτά για να μπεις στην familia ,( άσε που δεν σε θέλουμε ;D ) υπάρχουν  κάλα όργανα -και όμορφα -  και σε φτηνότερες  σειρές.

 

Όσο για τα κουτσουράκια  που αναφέρει ο φίλος  συνονόματος  ...το κακό είναι οτι πρέπει να ψάξεις  καλά στην τρακάδα. 

 

Καλημέρα σας  και καλή σας χρόνια

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Νομίζω  οτι δεν χρειάζεται  να δώσεις  τόσα λεφτά για να μπεις στην familia ,( άσε που δεν σε θέλουμε ;D ) υπάρχουν  κάλα όργανα -και όμορφα -  και σε φτηνότερες  σειρές.

 

Όσο για τα κουτσουράκια  που αναφέρει ο φίλος  συνονόματος  ...το κακό είναι οτι πρέπει να ψάξεις  καλά στην τρακάδα. 

 

Καλημέρα σας  και καλή σας χρόνια

 

;D ;D ;D

 

 

Χρόνια πολλά συνονόματε...

 

Πραγματικά το θέμα «κουτσουράκια του τότε» θέλει ψάξιμο- το ότι είναι παλιό, relic κλπ δεν συνεπάγεται ότι σώνει και ντε είναι καλό.

 

Αλλά αν παίζει... παίζει  ;)

 

Πάντως θα το ξαναπώ- μπορεί αυτή η σειρά να σκίζει, αλλά στα λεφτά που εικάζουμε ότι κοστίζουν θα πήγαινα για «αρχαίο» κούτσουρο  ;D

 

Και ξέρω ότι θα βγει ο SF και θα κράξει  ;D (που έχει απόλυτο δίκιο ότι τα Fender του σήμερα είναι απείρως καλύτερα φτιαγμένα όργανα, από τα τότε), αλλά τα ρημάδια τα χρέπια έχουν αυτό το κάτι που προσωπικά με τρελαίνει  ;D ;D     

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μπασο εχει MRSP τιμη $3200 αρα στα μαγαζια θα πωλειται $1900.

 

http://www.fender.com/products/select/models.php?prodNo=0170307

 

Pre-CBS Διαμαντακια τα λεω εγω....

 

Λυπαμαι που στο λεω αλλα ενα Pre-CBS Διαμαντακι (σε original κατασταση) θα σου στοιχησει ΠΟΛΥ περισσοτερο απο 2,5 χιλιαρικα

 

 

και ότι πουλάει τις ίδιες κιθάρες 50 χρόνια

 

Δεν ειναι η ιδια εταιρεια, η ΣΗΜΕΡΙΝΗ Fender ειναι ο τριτος ιδιοκτητης και πουλαει τα οργανα της απο το 1985 και μετα.... μονο... ;D & πλακα-πλακα ειναι και ο μακροβιοτερος και προφανως η πολιτικη της,την οποια εμεις κραζουμε,εχει πετυχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ,αρα ειναι και ΣΩΣΤΗ (στις business οτιδηποτε οδηγει σε κερδη & ΑΝΑΠΤΥΞΗ & σε δημιουργια θεσεων εργασιας ειναι και ΣΩΣΤΟ εκτος κι αν το κρινει η Παπαρηγα.... ;D)

 

Τωρα το αν κανουν 1200 ευρω στην Ευρωπη τα παραπονα σας στα...τελωνεια...$1000 κανουν στις ΗΠΑ τα Αμερικανικα Fender μπασα & ειναι μια χαρα τιμη για οργανα που παραγονται σε μια χωρα με τοσο υψηλο κοστος εργασιας....κατα τα αλλα υπαρχουν και ενα καρο αλλα μπασα που η Fender φτιαχνει σε αλλες χωρες που κανουν για ολα τα βαλαντια....και στο κατω κατω της γραφης αν δεν σου αρεσουν ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ και παιρνεις καποιο ΑΛΛΟ μπασο ,και μετα καποιο αλλο και μετα καποιο αλλο μεχρι να βαλεις μυαλο και να καταλαβεις οτι ΣΟΒΑΡΟ μπασο ειναι ΜΟΝΟ το Jazz & το P (αντε και το ΜΜ) & να ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ να αγορασεις ενα Fender οποτε το μονο που εχεις κερδισει ειναι να ΧΑΣΕΙΣ περισσοτερα χρηματα ασχολουμενος με ΜΠΟΥΡΟΥΧΕΣ που μοιαζουν με....τραπεζια στην καλυτερη και με....αποτυχημενα εργα του Dali στη χειροτερη... ;D  

 

btw τα συγκεκριμενα  μπασα εμφανισιακα ειναι ΑΠΑΙΣΙΑ, σαν σερβαντες μοιαζουν με αυτα τα κσυλα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τις στρατ και τέλε που είδα δε με ενθουσίασαν. Παρεμπιπτόντως η καινούρια σειρά δεν είναι custom shop αλλά τση κοινής παραγωγής. Έχουνε βάλει και κάτι καινούριους μαγνήτες. Βέβαια, αν θα κυκλοφορήσουν με αυτές τις τιμές, δεν καταλαβαίνω τη λογική. Γιατί όχι custom shop;

 

Τεσπά, κάτι θα ξέρουν.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και στο κατω κατω της γραφης αν δεν σου αρεσουν ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ και παιρνεις καποιο ΑΛΛΟ μπασο ,και μετα καποιο αλλο και μετα καποιο αλλο μεχρι να βαλεις μυαλο και να καταλαβεις οτι ΣΟΒΑΡΟ μπασο ειναι ΜΟΝΟ το Jazz & το P
+1 (και οχι απαραιτητα να γραφει fender)

Και μπορει να συμβει και επανηλλειμενως αυτη η ρουτινα που περιγραφεις μεχρι να βαλει μυαλο καποιος ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ασχολουμενος με ΜΠΟΥΡΟΥΧΕΣ που μοιαζουν με....τραπεζια στην καλυτερη και με....αποτυχημενα εργα του Dali στη χειροτερη... ;D  

 

 

 

Μα γιατί το λες αυτό...  ;D Κοίτα εδώ design  :o (και 7 χιλιάρικα)

 

 

 

Ritter-Instruments-dtpic-6-2.thumb.jpg.beda1be914402634ae562b06da224eb1.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.fender.com/products/select

 

 

Τώρα την είδα τη φωτογραφία. Εντάξει, κατάλαβα σε ποιους απευθύνεται η σειρά. ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

http://www.fender.com/products/select

 

 

Τώρα την είδα τη φωτογραφία. Εντάξει, κατάλαβα σε ποιους απευθύνεται η σειρά. ;D

 

Τώρα που την είδα και εγώ (την εισαγωγική φωτό), νομίζω ότι απευθύνεται σε όσους έχουν... μοντελοξαδέρφες  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

να ευχηθώ καλορίζικη; ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα την είδα τη φωτογραφία. Εντάξει, κατάλαβα σε ποιους απευθύνεται η σειρά. ;D

Αν κρίνουμε από τον τύπο που έχει παρατήσει τη κοπέλλα στο κρεβάτι και τη κιθάρα στη καρέκλα και κάθεται και την παίζει (κοίτα χέρι και βλέμμα), μάλλον σε καργαμ@λάκες.

 

Τις κιθάρες με flametop (και binding) τις έχει ξαναβγάλει η Fender. Έχω ένα P Bass από αυτά.

Οκ είναι Ιαπωνίας, αλλά παίζει να ναι και καλύτερο από τα Αμερικάνικα (έχω μία 25ετή προκατάληψη υπέρ των Ιαπώνων τεχνικών).

 

Τώρα στο αρχικό ερώτημα...... και δεν παίρνεις;

Αν τα έχεις τα φράγκα και σε φτιάχνουν τόσο πολύ, από μπάσα ξέρεις και η κούτρα σου δουλεύει. Κάνε ότι σε φωτίσει η καύλ@ σου.

Αν κάθεσαι και μας ρωτάς όλους εδώ τους πικραμένους, σώθηκες. Ο καθείς μας (και λογικό) να σου πει το μακρύ και το κοντό του. Εκτός αν θέλεις πρωινή κουβεντούλα οπότε φτιάξε καφέ (πρωϊνο, λιγουλάκι πικρό, μα τόσο ανώδυνα ωραίο τρελό) να στρίψω τσιγάρο.......... ;) ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνουμε από τον τύπο που έχει παρατήσει τη κοπέλλα στο κρεβάτι και

τη κιθάρα στη καρέκλα και κάθεται και την παίζει (κοίτα χέρι και

βλέμμα), μάλλον σε καργαμ@λάκες.

 

Εγώ πάντως νομίζω ότι το θέμα της κοπέλας έχει "τακτοποιηθεί" προηγουμένως εξού και το τσιγάρο και η διάχυτη ανετίλα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου