Προς το περιεχόμενο

Πως γίνεται η δεύτερη -τρίτη φωνή ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά επειδή στέλνω από κινητό και δεν μπορώ να ανοίξω το λινκ τι πρόγραμμα είναι αυτό ; κανείς την πρώτη και κάνει αυτό από μόνο του τις υπόλοιπες ; βάσιμα θα ήθελα να μάθω και πως γίνεται το σωστό. Θα μπορούσα ας πούμε έξω εχω γράψει το κομμάτι και εχω κάνει και την πρώτη για να μην μπερδεύομαι , να γράψω και μια κιθάρα 3 τόνους κάτω και να τραγουδήσω την δεύτερη έχοντας βέβαια μιουταρει ότι με ενοχλεί ; είναι λύση αυτή τουλάχιστον μέχρι να μάθω να το κάνω. Μαθήματα κιθάρας κάνω οπότε θεωρώ ότι και η θεωρεία της μουσικής θα έρθει σε εμένα σιγά σιγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλοι μου γεια σας..Δουλέυω  με ενα πιανο σε εστιατορια κτλ κτλ και θα ηθελα ενα μεχανημα- εφε σαν της κοπελιας να μου κανει καποιες δευτερες τριτες στα ρεφραιν ,μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι αυτο το εφε?Εγω απο μονος μου κανω πρωτη δευτερη και τριτη δεν εχω θεμα..Απλα θεωρω οτι θα βοηθησει την ακουστικη ωστε να μην κουραζονται τα αυτια  που ακουν μια και μονο φωνη...Ετσι λεω  για βοηθηστε...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου γεια σας..Δουλέυω  με ενα πιανο σε εστιατορια κτλ κτλ και θα ηθελα ενα μεχανημα- εφε σαν της κοπελιας να μου κανει καποιες δευτερες τριτες στα ρεφραιν ,μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι αυτο το εφε?Εγω απο μονος μου κανω πρωτη δευτερη και τριτη δεν εχω θεμα..Απλα θεωρω οτι θα βοηθησει την ακουστικη ωστε να μην κουραζονται τα αυτια  που ακουν μια και μονο φωνη...Ετσι λεω  για βοηθηστε...ευχαριστω

αν και ανήθικο και τραγικό και απαίσιο θα υποκύψω στον πειρασμό μόνο και μόνο πληροφοριακα δηλαδή όχι τίποτα. Υπάρχει τέτοιο μηχάνημα και κάνει και καλή δουλειά ; κανένα σοφτγουερ που να κάνει κάτι τέτοιο ; αν και για να πω την αλήθεια θα ήθελα να το κάνω σωστά αλλά οκ... Καλή είναι η γνώση της τεχνολογίας και η δοκιμή...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αν και ανήθικο και τραγικό και απαίσιο θα υποκύψω στον πειρασμό μόνο και μόνο πληροφοριακα δηλαδή όχι τίποτα.

 

Ξεκινάς από λάθος βάση! ;D

Αν το θεωρείς όλα αυτά, δεν θα σου δουλέψει σωστά. ;D ;D.

Θα έχεις πρόβλημα στο set up :P ;D

Υπάρχουν αρκετά voice/ vocals designers σε software.

Δεν ξέρω την πλατφόρμα που χρησιμοποιείς (DAW), αλλά με πολύ λίγο ψάξιμο θα βρεις.  

 

Με το σταυρό στο χέρι , καριέρα ΔΕΝ έκανε κανείς- Λόγια μεγάλων ανδρών /Λάκης Κουνελάκης!    ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα σοφτγουερ που να κάνει κάτι τέτοιο

Θα ξαναπώ...δές το συγκεκριμένο tutorial του Μelodyne (Creating a vocal guide track 2:48)

...πήγαινε σπίτι σου και βρές το.

http://www.celemony.com/cms/index.php?id=videos#top

Αυτό που είναι εκνευριστικό είναι ΠΟΣΟ γελοία το κάνει 8)

 

YΓ..."ατυχώς" και τα demos του Melodyne είναι φτιαγμένα σε Mac ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μαραθον μόλις παω σπίτι θα το τσεκαρω. Όταν λες ότι είναι εκνευριστικό το πόσο γελοία το κάνει εννοείς ότι είναι πανεύκολο να το προγραμματίσεις η ότι το τελικό αποτέλεσμα είναι μέτριο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μαραθον μόλις παω σπίτι θα το τσεκαρω. Όταν λες ότι είναι εκνευριστικό το πόσο γελοία το κάνει εννοείς ότι είναι πανεύκολο να το προγραμματίσεις η ότι το τελικό αποτέλεσμα είναι μέτριο ;

Εννοώ ότι ακόμα και εγώ το έκανα βλέπωντας το tutorial. Το δε αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό...να σκίζεις τα διπλώματα ορθοφωνίας ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου γεια σας..Δουλέυω  με ενα πιανο σε εστιατορια κτλ κτλ και θα ηθελα ενα μεχανημα- εφε σαν της κοπελιας να μου κανει καποιες δευτερες τριτες στα ρεφραιν ,μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι αυτο το εφε?Εγω απο μονος μου κανω πρωτη δευτερη και τριτη δεν εχω θεμα..Απλα θεωρω οτι θα βοηθησει την ακουστικη ωστε να μην κουραζονται τα αυτια  που ακουν μια και μονο φωνη...Ετσι λεω  για βοηθηστε...ευχαριστω

Ακριβώς για αυτή τη δουλειά υπάρχει και το VE-20 της Boss που προανέφερα.

Ρίξε μια ματιά στο Youtube για αυτό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου γεια σας..Δουλέυω  με ενα πιανο σε εστιατορια κτλ κτλ και θα ηθελα ενα μεχανημα- εφε σαν της κοπελιας να μου κανει καποιες δευτερες τριτες στα ρεφραιν ,μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι αυτο το εφε?Εγω απο μονος μου κανω πρωτη δευτερη και τριτη δεν εχω θεμα..Απλα θεωρω οτι θα βοηθησει την ακουστικη ωστε να μην κουραζονται τα αυτια  που ακουν μια και μονο φωνη...Ετσι λεω  για βοηθηστε...ευχαριστω

 

TC Helicon harmonizer G XT

 

Mαμάει και δέρνει λέμε.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δεύτερη έκδοση θα το πατάς και θα σχηματίζονται με ολόγραμμα καλλίγραμμες δεσποινίδες!

Στην τρίτη έκδοση, θα μπορείς να πας μαζί τους και για ποτό μετά το gig!  ;D

 

 

    ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ.... ;D ;D ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου