Προς το περιεχόμενο

Open Wound + The Glacier (Spyrosch)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρε forum, amidst όλης αυτής της namm-συναίσθημα-gearslut τρέλας που επικρατεί, επιτρέψτε μου να σας παρενοχλήσω:

 

Παραθέτω ουσιαστικά 2 κομμάτια που αυτό τον καιρό επεξεργάζονται αργά αργά (και είναι δυο διότι είναι ενιαίο project file). Demo και πάλι, ανέτοιμο από πλευράς μίξης, χαμηλής volume στάθμης, ανεβασμένο στο soundcloud και πάλι λόγω μεγέθους.

 

Εξοπλισμός as always, εκτός των κρουστών (req, νταούλι, congas και ποδοντέφι-ή όπως λέγεται και επίσημα) που ανήκουν σε φίλο. Τον διαχωρισμό μεταξύ των 2 θα το καταλάβετε από το volume drop εκεί κάπου στο 6:41. Καλή ακρόαση και ευχαριστώ αν του αφιερώσετε χρόνο και υπομονή:)

 

http://soundcloud.com/spyrosch/open-wound-the-glacier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eξαιρετικα με πολυ ωραια φωνητικα και εξισου ωραιες κιθαρες.

Φοβερο και το πιανιστικο μερος.

Συνεχισε να μας εκπλησσεις.Γουσταρουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούς περίεργα, γράφεις πρωτότυπα και με εντελώς δικό σου ύφος, ενορχηστρώνεις (πολύ σημαντικό μέρος της δουλειάς σου) ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ, τι άλλο μπορεί να ζητήσει κάποιος!

Μπράβο σου, είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ το αποτέλεσμα.

Δεν κουράζει παρά το μέγεθός του ΚΑΘΟΛΟΥ!

Ανέβαζε φίλε!

Το ξανακούω τρίτη φορά. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά εμπνευσμένο. Αυτό που θαυμάζω σε σένα Σπύρο είναι ότι έχεις μια φοβερή ικανότητα δημιουργίας εικόνων και συναισθημάτων μέσα από τη μουσική σου. Το συγκεκριμένο είναι αγωνιώδες και απόκοσμο, σχεδόν τρομαχτικό σε σημεία. Στο έχω ξαναπεί νομίζω αλλά ακούγοντας τα κομμάτια σου "βλέπω" την ιστορία ακόμη και χωρίς να ακούω τους στίχους.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα εξαιρετικό κομμάτι απ το νεο SpyrosCH πρότζεκτ {μα πότε επιτέλους θα το ακούσουμε ολόκληρο;}.

- ναι, σαν ένα μου ακούστηκε. Με πολλά μέρη, αλλά ένα.

Μετά το 5:36 μου θύμισε Φρανκ Ζάπα. Μόνο σε μένα;

 

και ποδοντέφι-ή όπως λέγεται και επίσημα)

 

τελικά πως λέγεται επίσημα το "ποδοντέφι";

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ άπαντες!

 

Μίλτο δεν έχω ιδέα πως λέγεται...για να καταλάβεις οι κρουστοί όταν παίζουν cajon δένουν και αυτό στο πόδι για να τους κρατάει τέταρτα (ή ό,τι άλλο). Ξέχασα επίσης ότι υπάρχει και στάμνα στο κομμάτι..αλλά ούτε αυτή ξέρω πως λέγεται επίσημα :)

thanks again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έχω αποδώσει εύσημα στο παρελθόν. Εξακολουθούν να ισχύουν. Αυτό που μου αρέσει είναι ότι με τον καιρό η γραφή σου γίνεται καλύτερη. Με λιγότερες απότομες εξάρσεις και καλύτερη συνεκτική δομή. Εξαιρετικό το πιανιστικό μέρος στο τέλος.

 

Ξέρω ότι υπάρχουν παράγοντες που καθυστερούν το νέο πόνημα και δεν παρακάμπτονται εύκολα, αλλα δεν κρύβω ότι βιάζομαι και εγώ. ;D

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Ξέχασα επίσης ότι υπάρχει και στάμνα στο κομμάτι..αλλά ούτε αυτή ξέρω πως λέγεται επίσημα :)

 

Udu  8)

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου