Προς το περιεχόμενο

Αταστο μπασο συμβουλες


conkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν κάπου 2 χρόνια έψαχνα στην Αθήνα flat για 5χορδο και δεν έβρισκα με τιποτα. Κάποιος από το φόρουμ μου πρότεινε αυτούς εδώ:

http://schneidermusik.de/shop1/index.php/cPath/397/search_in_categories/1

Ψώνισα δύο φορές, οι τιμές τους ήταν τότε πολύ καλές, και η συνέπειά τους γερμανική. Και με την κρίση κάνουν διάφορες προσφορές στα μεταφορικά για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ το συγκεκριμένο πακέτο (JF345) δεν το έχω δει τόσο φθηνότερα που λες αλλά δεν επιμένω.

 

Αναφερθηκα γενικα στην αγορα χορδων, ουτε εγω εψαξα το συγκεκριμενο πακετο. Ενα ψαξιμο που εκανα στο αμερικανικο ebay δυο βδομαδες πριν μου εδειξε οτι η ποικιλια στην αμερικη απλα δε συγκρινεται με οποια ευρωπαικη χωρα και οτι οι τιμες λογω ισοτιμιας ειναι ακομα χαμηλοτερες.

 

Επειδη ειμαι καινουριος στο χωρο του μπασου θα ηθελα να ρωτησω τις διαφορες low/high tension. Επισης οποια προταση για χορδες εχετε. Εχω ενα Jazz bass (passive/stock) το οποιο εχει παλιες και αγνωστου ταυτοτητας rounds. Επειδη θελω να διωξω το γκλινγκ που ακουω καποιες φορες λεω να δοκιμασω flats αλλα καποιες που να ειναι αρκετα bright, δε θελω να γινει μουντος ο ηχος. Μεχρι στιγμης τις D'addario Chromes σκεφτομαι, αν εχετε καποια προταση ευχαριστως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου