Προς το περιεχόμενο

Ψάχνοντας nearfield monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@npap

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σε ρωτήσει κάποιος για να πεις την άποψή σου!Ανοιχτό είναι το θέμα και ίσα ίσα ένα άτομο με γνώση και εμπειρία είναι πάντα ευπρόσδεκτο να τοποθετηθεί.. :)

 

Κατ' αρχην να σε ευχαριστήσω για τις πληροφορίες που δίνεις για τα Mackie!Ντάξει πάνω κάτω για τα 824 έχω διαβάσει και έχω ακούσει πάρα πολλά!Το πρόβλημα ήταν με τα 624, όπου δεν μπορούσα να βρω σχεδόν πουθενά κάτι αξιόπιστο και ξεκάθαρο για την συμπεριφορά τους!

 

Τώρα, για τα Dynaudio, αρχικά να ξαναπω ότι ο χώρος που τα άκουσα δεν είναι και ότι καλύτερο παρά την προσπάθεια που έχει γίνει για να συμαζευτεί!Επίσης, επειδή απο εχθές το επεξεργάζομαι στο μυαλό μου, τα κομμάτια που άκουσα ίσως δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο για να κρίνω την περιοχή των πρίμων!Σκοπεύω να τα ξαναδοκιμάσω με σημείο αναφοράς κάποια ορχήστρα πνευστών, κάποια χορωδία και γενικώς πιο ακουστικά σχήματα!Εκεί σίγουρα θα έχω πιο ασφαλή συμπεράσματα!

 

@Voyager

Σε ευχαριστώ κι εσένα για τις πληροφορίες για τα Mackie!

 

Ίσως τελικά αυτή τη βόλτα Αθήνα, να χρειαστεί να την κάνω κάποια στιγμή κυρίως για να ακούσω τα Mackie!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@ Neurotic :

 

@Voyager

Σε ευχαριστώ κι εσένα για τις πληροφορίες για τα Mackie!

Ίσως τελικά αυτή τη βόλτα Αθήνα, να χρειαστεί να την κάνω κάποια στιγμή κυρίως για να ακούσω τα Mackie!

 

You Welcome, Man!

 

Δεν έκανα και τίποτα το σπουδαίο…

 

Πάντως, στην δεύτερη ακρόαση σου, στα Dynaudio BM5A MKII και Adam Audio GmbH Α7Χ  «ρίξε –πρώτα- και ένα βλέφαρο» πίσω τους, μήπως έχει ξεχαστεί -στην τύχη- κανένα «περίεργο» Roll-off διακοπτάκι η’ έχουν «πειραχτεί» τα trimmers από την flat –μεσαία θέση- και σου δίνουν λανθασμένες εντυπώσεις επί του ηχητικού αποτελέσματος…

 

Πολλές φορές, οι πιο λανθασμένες επιλογές γίνονται από –εντελώς- τυχαίες και αστείες περιπτώσεις και περιστάσεις και καλό είναι να είσαι πολύ επιφυλακτικός, ακόμα και για τα αυτονόητα…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου