Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με κουρδισμα στις καντινι


paloukwths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτο μου μηνυμα στο φορουμ για να μοιραστω το προβλημα που αντιμετωπιζω. Η κιθαρα μου ειναι μια fernandes ravelle (set neck, non tremolo bridge). Πριν δυο μερες ενω επαιζα καποια σολο ξαφνικα αρχισαν να ξεκουρδιζονται και οι τρεις καντινι οποτε εκανα μπεντ η καποιο εντονο βιμπρατο. Το προβλημα επιμενει ενω ποτε στο παρελθον δεν ειχα προβλημα με το κουρδισμα στη συγκεκριμενη κιθαρα. Τι μπορει να φταιει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εχω κανα μηνα αλλα παντα χρησιμοποιω τισ συγκεκριμενες χορδες και συνηθως για αρκετα μεγαλυτερο διαστημα (2-3 μηνες) και ποτε δεν ειχα προβλημα. Επιπλεον μου κανει εντυπωση που το προβλημα εμφανιζεται μονο στις καντινι και ιδιαιτερα στη μι. π.χ. κανω μπεντ 1 1/2 τονο στη μι και κατευθειαν ξεκοθρδιζεται ενα ημιτονιο η και περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας μηνας ειναι παρα πολυ,συνηθως το προβλημα ειναι το nut,αν οι χορδες ειναι οκ και εχουν περαστει σωστα στα κλειδια,για δοκιμασε να περασεις με ενα μολυβακι τις αυλακωσεις του nut μηπως και ειναι εκει το προβλημα. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου