Προς το περιεχόμενο

Πέφτει ο ήχος όταν..ανοίγω η κλείνω το φως!!


amerithanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.Πειτε καμια γνωμη γιατι δεν ξερω αν πρεπει να κλαω η να γελαω ;D

Εχω μια εξωτερικη καρτα ηχου,την M-audio fast track usb

http://acapella.harmony-central.com/showthread.php?2653918-M-Audio-Fast-Track-USB

Την βαζω σε μια usb2 στο pc(windows xp pro),εχω εγκαταστησει τους τελευταιους drivers τα παντα ολα δηλαδη,το προβλημα ειναι ομως οτι καθε φορα που θα ανοιξω η θα κλεισω εναν διακοπτη μεσα στο σπιτι θα πεσει ο ηχος,ναι καλα ακουσατε δεν εχω ηχο πρεπει να κανω restart για να επανελθει και μετα παλι τα ιδια!Το θεμα ειναι οτι γινεται και τελειως τυχαια,πχ αν αυτη τη στιγμη ανοιγοκλεισω 10 φορες εναν συγκεκριμενο διακοπτη μπορει να μην πεσει ο ηχος και μετα απο μια ωρα που θα τον αναψω να πεσει :P

Ειχα φωναξει εναν ηλεκτολογο μπας και βρουμε λυση αλλα και αυτος δεν ηξερε γιατι γινεται και μου ειπε να δοκιμασω να βαλω το pc σε αλλη πριζα,κατι που εκανα μιας και το χω στημενο στο σαλονι δοκιμασα σχεδον ολες τις πριζες του σπιτιου αλλα παλι το ιδιο..

Η κατασταση ειναι ανυποφορη δεν γινεται δουλεια ετσι,καμια ιδεα κανεις? :'(

 

Α ξεχασα να πω πως καποιες φορες πεφτει και αν αναψω τον θερμοσιφωνα η τον φουρνο και καποιες αλλες χωρις να χω ανοιξει η κλησει τιποτα ετσι απο μονος του ο ηχος αποφασιζει πως ΤΕΡΜΑ!!

 

Τα ηλεκτρολογικα του σπιτιου δεν πρεπει να την παλευουν και πολυ ε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παρε ενα ups

Ναι,ξεχασα να αναφερω οτι ηταν το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα και γω ως λυση και πηρα αυτο το ups

http://www.aggeliopolis.gr/athina/Ups_crystal_audiovideo_cu_650d_10186728.htm

δυστηχως το προβλημα παραμενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάνω στο UPS έχεις συνδεδεμένα και τα δύο; PC & κάρτα;

Με ανοικτό το PC και την κάρτα, χωρίς να έχεις κάτι συνδεδεμένο στην κάρτα το κάνει;

Έχεις συνδεδεμένες και άλλες USB συσκευές στο PC;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα σου τροφοδοτειται απο τη usb σωστα?

 

Το τροφοδοτικο του pc ειναι σιγουρα ΟΚ?

 

 

Λογικα αφου εχεις και ups θα επρεπε να μην εχεις τετοια προβληματα,οσο χαλια και να ειναι το δικτυο του σπιτιου σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ιδιο προβλημα φιλε .μονο που εμενα δεν πεφτει ο ηχος απλα αλλα ακουγεται και ενα

ενοχλητικο χρατς χρουτς απο τα ηχεια φαντασου ενα ηχο σαν να σου μιλαει καποιος απο κινητο την ωρα που φυσαει η ειναι σε μηχανακι.

παραδοξο 1#- εαν πατησω το κουμπι στην καρτα ηχου(εξωτερικη) mic line η φασαρια εξαφανιζεται για λιγα λεπτα.

παραδοξο 2#-το προβλημα συμβαινη οταν ανοιγοκλεινη τους διακοπτες του και ο τυπος απο το επανω διαμερισμα(?)

ευτυχως εγω δεν χρειαζεται να κανω restart στον υπολογιστη αλλα μονο στο προγραμμα

που χρησιμοποιω.

δεν εχω δοκιμαση ups για να εχω γνωμη αλλα μαλλον φταιει η εγκατασταση οοοολης της

πολυκατοικιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου το κανει και χωρις να εχω κατι συνδεδεμενο στην καρτα ,αλλα λιγοτερες φορες.

και χωρις αλλες usb συσκευες στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα φωναξει εναν ηλεκτολογο μπας και βρουμε λυση αλλα και αυτος δεν ηξερε γιατι γινεται...

 

Είσαι σίγουρος οτί ήταν ηλεκτρολόγος; ;D Γιατί μου ακούγεται απίστευτο σοβαρός ηλεκτρολόγος να σου λέει οτί δεν ξέρει...Tο καλύτερο που έχεις να κάνεις,είναι να φέρεις κάναν ηλεκτρολόγο της προκοπής...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,ξεχασα να αναφερω οτι ηταν το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα και γω ως λυση και πηρα αυτο το ups

http://www.aggeliopolis.gr/athina/Ups_crystal_audiovideo_cu_650d_10186728.htm

δυστηχως το προβλημα παραμενει.

 

Ωραία, γιατί δεν παίρνεις τώρα και ένα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ UPS;

 

Τώρα θα μου πεις είναι πολλά τα λεφτά Άρη  ;D ;D ;D

 

Το καταλαβαίνω, αλλά με Line Interactive μπρίκια μην περιμένεις και προκοπή  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου