Προς το περιεχόμενο

emg 85 bridge position


zebric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι μόνο συμφωνούμε, αλλά ήμουν έτοιμος να γράψω ακρίβως ότι κι εσύ, αλλά με διευκόλυνες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οσον αφορα τους x καμια γνωμη? μπορω να συνδυασω 81χ -85 ?

 

Εγώ που έχω 81-89 άκουσα τους Χ και ψάχνω απο που να κόψω λεφτά να τους πάρω. Πολύ πιο φυσικός ήχος και λιγότερο compressed. Enough said!  8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω 81-89 άκουσα τους Χ και ψάχνω απο που να κόψω λεφτά να τους πάρω. Πολύ πιο φυσικός ήχος και λιγότερο compressed. Enough said!  8)

 

Σε σχέση με τους αντίστοιχους blackouts (υποτίθεται ότι οι X βγήκαν για τους "χτυπήσουν");

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανει κανεις αυτο το πειραμα? εχω μια 6-χορδη LTD-mh400nt σε drop C κουρδισμα...

Είχα για πολλά χρόνια σετ 85/85 στην SG μου και μέχρι ένα τόνο κάτω έπαιζε άψογα. Αλλά είναι και θέμα ενισχυτή, γιατί ενώ στον JCM900 και τον ValveKing212 ακουγόταν μια χαρά, σε έναν αμερικάνικο (110V) JCM200 με 4Χ12" και σε έναν Boogie F-30 1Χ12" ακουγόταν λίγο μπουκωμένος. Αυτά βέβαια χωρίς επιπλέον εφέ (πετάλια, πεταλιέρες κλπ).

Προσωπικά πάντως, ο 85 μου αρέσει πιο πολύ απ'τον 81 στη γέφυρα.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ συγκινητικές όλες οι απόψεις, όμως αν διάβαζαν οι Killswitch Engage το thread μάλλον θα έπεφτε κράξιμο καθώς έχουν γράψει όλους τους δίσκους τους (πλην του τελευταίου) με EMG 85 σε Drop C.

 

[copyright PK]

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη μας κάνουν και ΝΤΑ :P Λες και εάν είχαν γράψει τα album τους με EMG 81 θα είχαν τρελή διαφορά στον ήχο. O καθένας ότι θέλει χρησιμοποιεί, σύμφωνα με αυτά που του αρέσουν...

 

OFFTOPIC: σε Les Paul με κούρδισμα Drop C τι χορδές θα προτείνατε; Aν μπορείτε απαντήστε μου με pm για να μη χαλάσουμε το topic. Eυχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ολα θεμα γουστου ειναι εν τελει...ευτηχως απο οτι ξερω οι μαγνητες εχουν μια φισα απλα για τη συνδεση οποτε η αλλαγη τους ειναι σχετικα ευκολη...οποτε ας πειραματιστουμε...

 

αυτο που δε μου απαντησατε ειναι αν μπορω να συνδυασω εναν καινουριο Χ με ενα συμβατικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, φυσικά και μπορείς, δεν εχουν κατι διαφορετικο απο τους κανονικους EMG, απλα διαφορετικο ηχοχρωμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου