Προς το περιεχόμενο

custom jazz bass-funky_bassman


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο funky_bassman ηθελε να φτιαξει ενα jazz bass και ετσι τον βοηθησα με την κατασκευη του σωματος καθως και την τελικη συναρμολογηση-βαψιμο .

Μαγνητες, κλειδια, γεφυρα και μπρατσο αγοραστηκαν απο ebay. το σωμα ειναι απο δεσποτακι. ηδη εχουν πεσει 2 χερια σιλερ νιτρου, και το τελικο βερνικι θα ειναι νιτρο.

customjazz1.jpg.8d1708bb86836e2f92ea1ce584ecb82e.jpg

customjazz2.jpg.7d8b706528c465771f172271ae950641.jpg

customjazz3.jpg.9f447e5985bcf2e1b9f238ac31e5c7d2.jpg

customjazz4.jpg.6755aa72c06bc819dea6a6637ed3b7e4.jpg

customjazz5.jpg.05a78cbd028f11564846ae9e8ffb5662.jpg

customjazz6.jpg.85d9918c1dc9f1e5b4ab6b460a9d30c9.jpg

customjazz7.jpg.167c03e8c706f62b144086184f6db0bf.jpg

decal1.jpg.21ec2c28268ab133947183ae7b571806.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπράβο παιδιά, βλεπω Ηλία δεν αφήνεις χαμενο χρόνο :)

Αποριες:

funky bassman , ο μαγνήτης ο διπλός ειναι απο τα link που μου είχες δώσει?

Ηλία γιατι δεν εφτιαξες και το μπράτσο?

 

Καλόπαιχτο :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα Νασο, δεν σε πηρα τηλεφωνο γιατι αυτες τις μερες τρεχω πανικοβλητος με τη δουλεια. θα ηρεμησω τελος του μηνα. Ο μανωλης παραγγειλε τα πραγματα και στην αρχη με ρωτησε που θα βρει ξυλο για να φτιαξει το σωμα. εγω ειχα αρκετα μετρα δεσποτακι  ;D και για να μην τρεχει προσφερθηκα να του κανω και το ρουτιν. και αφου μπηκα στην διαδικασια ειπα να τα συναρμολογησω και εγω για να μην εχουμε απροοπτα  ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολύ καλα έκανες γιατι το ξύλο δεν πρέπει να μένει μαδέρι πρέπει να γίνεται όργανο :D

Αν βρεις ευκαιρία καποιο απόγευμα παρε κανα τηλ. Ξεκίνησα την 335 και σου έχω ερωτήσεις!

Ωραίο και το logo απο τον laserprinter!

Μια απορια γιατι ξεκίνησες βερνικι νίτρου , ξέρεις ειναι πιο μαλακό απο την πολυουρεθάνη και στο κάθε ψιλοχτύπημα αφήνει σημάδι, έφτιαξα και γω ένα μπράτσο για strato, το μοντάρισα σε ενα σώμα τον τελευταίο μήνα και παίζω και με αυτή, αλλά ήδη έχει γδαρθει λιγο στο πίσω μερος, αν ξεχαστείς και το ακουμπήσεις σε κανα ενισχυτή ...έγραψε ???

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει το νιτρο οταν δεν χρησιμοποιεις καποιο χρωμα. ετσι στο δεσποτακι που ειναι ανοιχτοχρωμο του δινει και λιγο κιτρινο και γινεται σουπερ. οταν βαφω το σωμα τοτε βαζω συνηθως πολυουρεθανης. θελω καποια στιγμη να δουλεψω και πολυεστερα να δω πως ειναι. παντως βρηκα κατι φοβερο για βαψιμο παραλαγης, carbon κτλ. μπες στο youtube και γραψε mydipkit. θα παθεις πλακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυεστέρα???

Που τον θυμήθηκες? ήταν της μόδας τις δεκαετίες 70-80 αλλα ειναι εξαιρετικά ανθιυγειινός ???

Οι πρωτες δοκιμές που εχω κανει για βάψιμο ήταν με πολυεστέρα, πολύσκληρό βερνικι αλλα δεν στο συνιστώ!

Αντιθέτως εχω βάψει σώμα jazz bass με ακρυλικό αυτοκινήτων διαφανές  και όπως το έβαψα πριν κανα δυο δεκαετίες έτσι και έχει μείνει , είναι καταπληκτικό βερνίκι για solid body όργανα!

Το λινκ που έδωσες θα το δώ απο αύριο, καλό βράδυ

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές στο Μανώλη για το μπασάκι, ωραία επιπλοειδή νερά.

Όντως τρομερό το dipping Ηλία (αν και τσιμπημένο σε τιμή),

αν το δοκιμάσεις σε όργανο ενημερωσέ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία τι ομορφιές είναι αυτές? Είσαι ο προσωπικός μου ήρωας!!!  ;D ;D

Κι εγώ πρώτη φορά το βλέπω οπότε ήταν έκπληξη και για μένα οι φωτογραφίες!!! Υπέροχα νερά!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D :D μεγειες μεγειες  :D :D

δεν εχει τελειωσει ακομα το ξερω αλλα επειδη ξερω τον Ηλια ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα βγει μ@##$ρα το μπασακι

 

Μπραβο και καλη συνεχεια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου