Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια για αρχάριους κιθαρίστες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μέρες τώρα παιδεύομαι γα το εάν πρέπει ή όχι να μπω σε αυτό το site μιας που πολύ δικός μου άνθρωπος είναι καθημερινά εδώ μέσα. παιδιά λυπάμαι αλλά όσοι έχετε απαντήσει αυτά τα φαιδρά για smells like teen spirit ' date=' californication κ.λ.π. ή κάνετε πλάκα ή απλά είστε θλιβεροί. το ερώτημα είναι θλιβεροί κιθαρίστες ή θλιβεροί έλληνες;[/quote']

 

masturbation-kit_48.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ekei diladi poy i diafora ifous ixou kai sigxordias kath' eautw einai aniparkti.an omws akomi kai enas arxarios paiksei tis "aploikes" sigxordies tou fruciante de tha exei epitixei sxedon tipota.(isws na entipwsiasei ti mama tou kai ti kopelia tou).

:roll: Μπά, και αυτές Νταλάρα και Χ"γιάννη θέλουν.... άντε κανά Πάριο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to ti se porwnei einai sxetiko.mporeis na piaseis oses sigxordies theleis i oses mporeis.an apozitas monon auto exei kalws kai exete "dikio".egw tha proteina se enan arxario na ksekinisei me tipota ntalara i xatzigianni. ekei diladi poy i diafora ifous ixou kai sigxordias kath' eautw einai aniparkti.an omws akomi kai enas arxarios paiksei tis "aploikes" sigxordies tou fruciante de tha exei epitixei sxedon tipota.(isws na entipwsiasei ti mama tou kai ti kopelia tou).giati to ifos paramenei aparamillo.etsi paizontas to kai pali den patixainei tipota dioti i apostasi sigxordias kai ektelesis tis paramenei xawdis.as paiksei loipon pix lax. gia na tou fianontai ola isa kai pio mainstream kitharistikws.

filakia tsikis kai perastika stous arxarious pou sas akoune.

Εγώ από την άλλη νομίζω ότι η συγχορδία που δεν παίζεται με το σωστό ήχο έχει ως αποτέλεσμα το ανάποδο αποτέλεσμα από τη φασολάδα που παίζεται από έναν αρχάριο, καθώς και ότι η φασολάδα με σωστό ήχο έχει μεγαλύτερη σημασία από μια συγχορδία από έμπειρο λαουτίστα γιατί είναι αμελητέα η συχνοτική απόκριση της αρχαριοσύνης και σε συνδυασμό με τον Frusciante έχουμε τον Πλιάτσικα και bonus τον έγχρωμο που μοστράρει στο τελευταίο του video clip να τραγουδά Κουβανέζικα με τον Νταλάρα.

 

Νομίζω ότι έγινα απολύτως κατανοητός, ε; :lol:

 

Υ.Γ. Ντροπή σου θλιβερέ Έλληνα που απαρνιέσαι τη μητρική σου γλώσσα για τα φραγκολεβαντίνικα!!! :evil:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι,το californication είναι εύκολο κομμάτι, αν και όλα είναι σχετικά..Δεν είπαμε να είναι και το πρώτο κομμάτι που θα πιάσει κανείς εξάλλου.

 

Α!Και για να έχουμε καλό ερώτημα..

 

Ποιός είναι ο Χατζηγιάννης ?

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητώ ταπεινά συγγνώμη για δύο λόγους.

πρώτον δεν γνώριζα για τον εθιμικό αποκλεισμό εκ μέρους του σεβαστού forum των greeklisch και δεύτερον συγγνώμη και πάλι, απλά το έγραψα στο φτερό κατά το κοινώς λεγόμενον καθ' ότι βιαζόμουν του σκοτωμού και οι τόνοι στα ελληνικά μου κοστίζουν κάποια χιλιοστά του δευτερολέπτου.έτσι καταλαβαίνετε ότι τα greeklisch, είναι αφ' ενός γρηγορότερα και αφ' ετέρου η όποια σχέση έχω με την αγγλική γλώσσα.(παρατηρείστε πως έγραψα το fruciante αντί του frusciante αν δεν κάνω λάθος). ας είναι! δεχτείτε τη συγγνώμη, δε θα επαναληφθεί, τάλες τυπολάτρες ,κατά τα άλλα φίλοι έλληνες...χι χι χι.

γεια γιάννης.

(για το χαιρετισμό όποιος κατάλαβε, κατάλαβε) χι χι χι

 

υ.γ.1 αλήθεια καλέ τα nicknames σας γιατί είναι στα αγγλικούλια; (αχ μωρέ από λονδίνο προέκυψε παλαιοφάρσαλα! τί κρίμα...)

υ.γ.2 αυτό με τις φασολάδες πάλι δεν το κατάλαβα.μήπως προέκυψε το σχόλιο κατά την βρώσιν αυτών των εξαίρετων κατά τα άλλα οσπρίων; παρασύρθηκες όμως και αντί του λέγειν σου βγήκε το πέρδειν.(σ.σ. στη νεοελληνική = κλάνειν)

υ.γ.3 αγαπητοί hindmost kai pastelius συμφωνώ.

 

φιλιά τσίκης που έλεγε και ο συγχωρεμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τώρα σοβαρά, πλάκα έκανα.ίσως λίγο κακόγουστη. οκ cool. ειλικρινά συγγνώμη. μίλησα εδώ με το γνωστό σας και μου είπε ότι τα έκανα, μαντάρα.

peace και συγγνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τώρα σοβαρά' date=' πλάκα έκανα.ίσως λίγο κακόγουστη. οκ cool. ειλικρινά συγγνώμη. μίλησα εδώ με το γνωστό σας και μου είπε ότι τα έκανα, μαντάρα.

peace και συγγνώμη[/quote']

 

 

φιλε μου δεν τα εκανες μανταρα, απλα αν δεις αυτο που εχω κανει quote παραπανω, λεει τοσα πολλα σε 2 γραμμες που πραγματικα καταληγει να ειναι ασυναρτησια.

 

λες οτι λυπασαι γιατι ειμαστε θλιβεροι,ως ελληνες η ως κιθαριστες τελικα δεν καταλαβα, ονομαζεις ολα τα τραγουδια που προταθηκαν θλιβερα κλπ.

σοβαρα εχω καθε προθεση να τα δεχτω ολα, αρκει να εξηγησεις τι ηθελες να πεις με ολα αυτα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, βιάστηκα δεν καλοδιάβασα, δεν εννόησα καλώς τί θέλατε να πείτε, κι αυτό είναι όλο.κάτι ο παρορμητισμός κάτι κατάλοιπα που ακούω από θλιβερούς έλληνες του στυλ και ποιος είναι ο cobain kai oi red hot... όλα μαζί μου βγάλαν τον κακό μου εαυτό. ε, μη φάμε και ξύλο, είπαμε συγγνώμη. αλλά τον τσαμπουκά όμως τον έχετε έτοιμο... τέλος πάντων κάντε ότι νομίζετε. εγώ θα βάλω νερό στο κρασί μου...

ciao...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ζητάς" συγνώμη, αλλά πετάς και το περί τσαμπουκάδων (άσχετο με ποιος πετάχτηκε) και γενικότερα διάφορες ειρωνείες! Ωραία συγνώμη :roll:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου