Προς το περιεχόμενο

Gypsy Style guitar made by Adonis


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα.Η αληθεια ειναι οτι χαθηκα τον τελευταιο καιρο απο το φορουμ γιατι δεν ειχα κιθαρα....Πριν 5 μερες λοιπον πηρα στα χερια μου την νεα gypsy κιθαρα που μου εφτιαξε ο φιλος και οργανοποιος Αδωνις . Για τα γουστα μου παντα απλα η κιθαρα ειναι οτι καλύτερο εχω παίξει μεχρι στιγμης. Ανετο μπρατσο και φυσικα η μυρωδιά του ξύλου ειναι αλλο πραγμα.Βαμενη στο χερι χωρις πιστολια και τα ρεστα και τρίψιμο φυσικα παλι στο χερι. Η κιθαρα ειναι μασιφ,εχεις βαρος αλλα δεν με χαλαει καθολου.Καπακι ελατο,πλαινα αφρικανικος παλυσανδρος ,ταστιερα εβενος. Ολα στο χερι. Ειχα σκοπο να παρω μια Jorgenson αλλα ευτυχώς εκανα υπομονη και πηρα αυτη την κιθαρα και φυσικα απο ελληνα οργανοποιο και δεν φιγανε τα λεφτακια μου για εξω..(Για ακομα μια φορα).

Ανεβαζω μερικες φωτο και ενα μικρο βιντεο .

Ευχαριστω

 

http://www.box.com/s/b7pbp75o43olzr21dedi

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρωτη φορα δεν μπορω να ανεβασψ φωτο....μου λεει οτι το ονομα του αρχειου υπαρχει.Η καθε φωτο ειναι 50kb  ???

 

Εβαλα λινκ στο boxnet ελπιζω να τις δειτε...

 

http://www.box.com/s/b7pbp75o43olzr21dedi

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ΜΕΓΕΙΑ και καλόπαιχτη! Θα σκούσω το κλιπ λίγο αργότερα και θα επανέλθω!  ;)

 

 

Πρωτη φορα δεν μπορω να ανεβασψ φωτο....μου λεει οτι το ονομα του αρχειου υπαρχει.Η καθε φωτο ειναι 50kb  ???

 

Εβαλα λινκ στο boxnet ελπιζω να τις δειτε...

 

http://www.box.com/s/b7pbp75o43olzr21dedi

 

 

 

Σου λέει ότι το όνομα υπάρχει, γιατί... το όνομα υπάρχει.

 

Μην προσπαθείς να ανεβάσεις αρχείο με το generic όνομα που δίνει η φωτογραφική μηχανή σου (π.χ. DG3402) γιατί είναι τόσο σίγουρο όσο και ο θάνατος, ότι κάποια άλλη φωτογραφική μηχανή θα έχει δώσει το ακριβώς ίδιο όνομα.  ;)

 

Μετονόμασέ το και ξαναπροσπάθησε.  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ηχος του βιντεο προσωπικα μου αρεσε ΠΟΛΥ. Μπραβο και στο μαστορα και σε σενα για το παιξιμο.

 

Ευχαριστουμε να σαι καλα!!

 

 

Καταρχάς ΜΕΓΕΙΑ και καλόπαιχτη! Θα σκούσω το κλιπ λίγο αργότερα και θα επανέλθω!  ;)

 

 

Ευχαριστω .....θα δοκιμασω με τις φωτο παλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια η κιθαρα αλλα και το παιξιμο. πραγματι στην Ελλαδα εχουμε πολυ καλους οργανοποιους για ακουστικα οργανα. οταν λες το βερνικι εγινε στο χερι, γομαλακα εβαλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχάλη, το άκουσα. Καταρχάς συγχαρητήρια για το παίξιμο, και το έχεις και το αγαπάς, και φαίνεται!

 

Θα προτιμούσα να ακούσω την κιθάρα σε υψηλής ποιότητας wav (ή flac) αλλά και από το youtube ακούγεται μια χαρά. Είναι φανερή η ισορροπία στον ήχο και το ότι ακούει στις δυναμικές. Μπράβο στο μάστορα! Άντε, ανέβασε και ένα ρυθμικό τώρα να γουστάρουμε!  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια η κιθαρα αλλα και το παιξιμο. πραγματι στην Ελλαδα εχουμε πολυ καλους οργανοποιους για ακουστικα οργανα. οταν λες το βερνικι εγινε στο χερι, γομαλακα εβαλε?

 

Ναι γομολακα εβαλε.....ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου.

 

Μεγειες!

Φαινεται και ακουγεται ωραια.

Καλα παιξιματα.

 

Ναι και πιστευω οτι το μικρόφωνο την αδικει..

 

Μιχάλη, το άκουσα. Καταρχάς συγχαρητήρια για το παίξιμο, και το έχεις και το αγαπάς, και φαίνεται!

 

Θα προτιμούσα να ακούσω την κιθάρα σε υψηλής ποιότητας wav (ή flac) αλλά και από το youtube ακούγεται μια χαρά. Είναι φανερή η ισορροπία στον ήχο και το ότι ακούει στις δυναμικές. Μπράβο στο μάστορα! Άντε, ανέβασε και ένα ρυθμικό τώρα να γουστάρουμε!  ;)

 

Να σαι καλα...λογικα αυριο θα ανεβασω ολοκληρο τραγουδι και δεν θα πειραξω τιποτα στον ηχο θα αφησω το eq της κονσολας ολα στο μηδεν οπως ηταν και σε αυτο το βιντεακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στο μάστορι γιατί ζωγράφισε..  8)

Μπράβο σ' εσένα γιατί της φέρεσαι όμορφα.. ;)

Μπράβο και σ' αυτήν γιατί είναι μια Κιουρία.  ;D

 

Πολύ όμορφο όργανο πέρα από την πλάκα.. Και με το παίξιμο και τις δυναμικές που του δωσες πραγματικά η τσιγγγάνα σου ζωντάνεψε.. Εύγε, να τη χαρείς όσο μπορείς και κρέμασε κι ένα ματάκι στα κλειδιά. Αμαρτία τέτοια γυναίκα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου