Προς το περιεχόμενο

fender frontman 25r vs marshall mg30fx


korman709

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιον απο τους 2 να προτιμήσω?ειναι στα ιδια χρηματα περιπου και κοντα στις ιδιες εντασεις που χρειαζομαι και για το σπιτι αλλα και για μελλοντικα live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο τους έχεις βρεί και τι παίζεις; Πάντως θα σου πρότεινα να πας σε αυτόν http://www.thomann.de/gr/peavey_vypyr_30.htm, η διαφορά σε χρήματα είναι μικρή αλλά σε ήχο είναι μεγάλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μαθαινω...βασικα για blues θελω...δε ξερω αν πρεπει να παω αμεσως σε λαμπατο ,οποτε ειδα αυτους...νομιζω 150 και 180 αντιστοιχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην πας σε λαμπάτο, εάν έχεις την οικονομική δυνατότητα; Πχ αυτός http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_combo_ultra.htm θα ήταν ότι πρέπει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου,αν σε ενδιαφερει θα σου πω την γνωμη μου απο προσωπικη εμπειρια,

Ο συνκιθαριστας στο συγκοτημα μου εχει τον φροντμαν και μπορω να πω οτι ειναι χιλιαδες μιλια μπροστα

Εχω ακουσει εναν μαρσαλ mg15fx και ειναι απλα απαισιος..

Επισης ειχα εναν μαρσαλ valvestate vs30r και δεν ηταν καλυτερος απο τον φεντερ..

Ο φεντερ εχει πολυ ωραιο γλυκο και εχει και ωραιο γκαζι

Παιζει πολυ δυνατα και ας εχει 10ρι ηχειο.να φανταστεις στις προβες με τον ντραμερ τον βαζει μεχρι το 3-4 και ειναι μια χαρα (οταν ο ντραμερ δεν κοπανιετε σαν μαμακας γιατι εκει δεν γινεται τιποτα,και με λαμπατο,εκτος και αν θες να γκρεμισεις το σπιτι χΔ)

Ο μαρσαλ ο mg15 παλι εχει εναν απαισιο βουβο ηχο...δεν ξερω γιατι αλλα μου αφησε τις χειροτερες εντυπωσεις...και απο βαρος...ειναι οσο ο φεντερ..φαντασου ο 30αρης που ειναι μεγαλυτερος...

Αν σε βοηθησα λιγο και εχεις καμια αλλη ερωτηση πολυθ ευχαριστς να σε βοηθουσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μαθαινω...βασικα για blues θελω...δε ξερω αν πρεπει να παω αμεσως σε λαμπατο ,οποτε ειδα αυτους...νομιζω 150 και 180 αντιστοιχα...

 

αν εννοεις τιμες..στον θωμα ο φεντερ εχει 100 και στο νοιζ υπαρχουν καποιοι μεταχειρισμενοι αποσο εχω δει με 80 εως και 100 παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πριν απο λίγο καιρό έψαχνα και εγώ το ίδιο πράγμα περίπου μετά από πολύ διάβασμα σε φορουμ και reviews κατέληξα σε αυτόν http://www.thomann.de/gr/fender_mustang_ii.htm

σου τον προτείνω ανεπιφύλακτα. Αν θέλεις να δείς και 3 ακόμα που είναι κοντα σε αυτόν δες αυτά τα 2  ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου