Προς το περιεχόμενο

Αγορα ακουστικων για Studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Link απο gearslutz οπου συζητανε οτι τα 240S και τα mkII εναι ουσιαστικα το ιδιο πραγμα. Any thoughts?

 

Link απο AKG οπου βλεπουμε οτι δεν ειναι το ιδιο πραγμα  :P

 

http://www.akg.com/mediendatenbank2/psfile/datei/17/k240mkII480ee87ea3594.pdf

 

http://www.akg.com/mediendatenbank2/psfile/datei/36/K240_m_stu4055d215ac91a.pdf

 

Τωρα ασχετα με το τι γραφουν-γραφουμε στα φορουμ και τι ισχυριζεται καθε εταιρεια

πριν αγορασεις κανε μια βολτα σε καποιο μαγαζι που εχει τους 2 "αντιπαλους" και ακου,

με την εννοια του παρατηρω, μονος σου. ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα λεφτα αυτα ειναι μια χαρα για mixing

απλα ανεφερα(με παραδειγμα) οτι τα χρησιμοποιουν για mixing και για recording μεχρι και σε μεγαλες παραγωγες που δεν εχουν προβλημα να επενδυσουν πολλα λεφτα παραπανω για ακουστικα...αρα για να χρησιμοποιουν αυτα και οχι κατι ακριβοτερο...κατι θα ξερουν...

επισης αν θες κατι ουσιαστικα καλυτερο αλλαζει πολυ η κατηγορια τιμης (150<)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδες, τσιμπισα τελικα τα 240 Μk ΙΙ :) Προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα δεν μπορω να κρινω ουσιασικα γιατι τα εχω μολις μερικες ωρες, και πρεπει α) να τα συνηθισω και β) να περασει το burn-in time (η ετσι διαβασα τουλαχιστον) για να στρωσουν.  ;D

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποοοολυ καλη επιλογή !!!! Είμαι σίγουρος οτι δε θα σε δυσαρεστησουν σε καμία περίπτωση τα εχω ποοοολυ καιρο δεν έχουν πάθει το παραμικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου