Προς το περιεχόμενο

Analog Recording


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν υπάρχει μέση τιμή τότε πως εσύ έβγαλες τη μέση τιμή ότι εμείς όλοι μπορούμε να πάρουμε ένα Fostex G 16  με 500,00 €;

 

Εγώ τουλάχιστον έβαλα ένα link . Από την άλλη απλά έχουμε τι; Την μαρτυρία σου;

 

Τέλος  «τα παραπονιάρικα»που χρωματίζουν αρνητικά/ φορτίζουν τη συζήτηση και αυτά στάθηκαν η αφορμή για να κλειδωθεί το thread μια φορά, προσωπικά δεν με συγκινούν.

 

αντε παρε αλλο ενα , εδω στο noiz και αυτο

http://smart.noiz.gr/details.php?id=67221

 

το 2 δευτερο link που σου παραθετω εδω και αυτο στο noiz...ηταν για το clip σου αυτο.

 

Αλλα αφου δεσμευτικες κιολας , ποτε να σε περιμενω για το g16???? ειναι fully serviced και σε εξαιρετικη κατασταση....

 

Παραπονιαρης????

δεν νομιζω.

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 118
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τώρα αν εσύ για τους δικούς λόγους πετυχαίνεις προνομιακές τιμές σε hardware και αναλώσιμα, είναι άλλο θέμα topic.

 

Το «αν ψάξεις καλλίτερα θα δεις» , δεν στέκει ως επιχείρημα σε συζήτηση.

 

Αν μου βρει οποιοσδήποτε με αυτά τα λεφτά (500,00 € σύνολο- ΟΛΑ μεταφορικά , Φ.Π.Α. κ.λ.π.) Fostex G 16 που να δουλεύει κανονικά και να έχει κάνει τα service του ΕΓΩ ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ότι το αγοράζω τώρα,  έτσι για να το βάλω απλά σε video clip.

 

Να σε δω φιλε μου.....περιμενω :)

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αντε παρε αλλο ενα , εδω στο noiz και αυτο

http://smart.noiz.gr/details.php?id=67221

 

το 2 δευτερο link που σου παραθετω εδω και αυτο στο noiz...ηταν για το clip σου αυτο.

 

Αλλα αφου δεσμευτικες κιολας , ποτε να σε περιμενω για το g16???? ειναι fully serviced και σε εξαιρετικη κατασταση....

 

 

A! Τώρα έγινε 650,00 €….

 

Θα μπορούσα να γράψω και άλλα αλλά ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟ από τους κανονισμούς να σχολιάζω αγγελίες.

 

Αν εννοείς να πάρω το δικό σου. Ναι με 500,00 € το παίρνω, καθώς και με γραπτή εγγύηση σου ότι δουλεύει κανονικά και επίσης γραπτή βεβαίωση  σου ότι έχει κάνει service αμέσως πριν την πώληση.

Θεωρημένα αμφότερα για  το γνήσιο της υπογραφής σου από τα Κ.Ε.Π.

Στείλτο αντικαταβολή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε δω φιλε μου.....περιμενω :)

Πρέπει να ομολογήσω...ότι είμαι μαζί σου...Καιρό είχα να δώ τέτοια μανούβρα...πές μου ότι δεν το πουλάς εσύ και τη πάτησε ο δόλιος ο Λάκης :D :D :D

 

Λακις...πουλάω και κάτι πουκάμισα ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλτο αντικαταβολή

 

& ποιος θα πληρωσει το...σοκ οταν ακουσεις την..... ηχητικη ποιοτητα των...16 καναλιων σε ΜΙΣΗ ιντσα? ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το θελει για clip , ειναι κουβαρντας τι να κανουμε?

δεν τον νοιαζει ο ηχος....και οχι δεν ηθελα να το πουλησω, δεν πειραζει εχω 2 g16....να μου στειλεις στοιχεια να στο στειλω.....και τα service και ολα......επισης ακουσα και δειγμα δουλειας σου LK......θα ηταν σωστο βεβαια να αναφερεις και τη FEVER RAY...

 

 

 

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ρε παιδια ειμαι εντελως ασχετος με ολα αυτα που γραφεται,βαζω το καρφι στην καρτα ηχου και γραφω τις ιδεες μου για να τις θυμαμαι και να τις παρουσιασω στα υπολοιπα μελη του συγκροτηματος.

εκατσα ομως και διαβασα τα παντα απο ενδιαφερων και μπας και μαθω κατι χρησιμο (κατι πηρα δε λεω),αλλα εμεινα στον τροπο που λες οσα λες wyndorf ,καταφερες να γινεις αντιπαθης και να μην "δωσεις" τιποτα απο οσα γνωριζεις.και αλλοι γνωριζουν πολλα πραγματα αλλα δεν το "παιζουν"(υπαρχει κανεις που να μην γουσταρη τον τροπο που τα λεει ο superfunk?εγω προσωπικα πεθαινω!δωσε sf και παρε μου την ψυχη) :)

να σε ρωτησω ρε καλοπαιδι wyndorf τον Φροιντ τον ξερεις?εγω εκει παρατηρω το"θεμα σου"

συμβουλη μου (κατι ξερουμε απο ιατρικη),απεφυγε να στεκεσαι πολυ ωρα μπροστα σε καθρεπτες(κακο πραγμα ο ναρκισσισμος οδηγη σε σχιζοφρενεια).ενταξη ωραιος εισαι αλλα στον αντρα δεν παιζει τοσο ρολο η ομορφια οσο η γοητεια που εκπεμπει.(ελπιζω να καταλαβενεις τι λεω, μιας και εισαι εξυπνουλης και οξυδερκης ανθρωπος).και επειδη βλεπω πως εχεις και ενα θεμα με τις ηλικιες να σου πω οτι ειμαι μεγαλυτερος σου.(και τραμπουκος ;D βορειοελλαδιτης,γιατι σε κοβω και τσαμπουκαλεμενο αρκετα. :P

 

βεβαια μην μπεις στον κοπο να μου απαντησης ειναι προβλεψιμα ολα οσα μου σουρης και τωρα να ξεκινησουμε αντιπαραθεση σε προσωπικο επιπεδο εδω μεσα δε λεει ,ασε που μαλλον θα λογοκριθω και θα διαγραφη το μυν.;D,δεν κρατιομουν ομως να μην γραψω τι σκεφτομαι ειδικα οταν ασχολησε τοσο πολυ με τη μουσικη και εχεις αυτο το στυλ!αντε καλοβραδι!

 

η ομορφια ειναι στην καρδια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Προς noizy (???) : έχεις δίκιο αλλά όταν αναφέρεσαι σε ορολογία ηχοληψίας πρέπει αναπόφευκτα να χρησιμοποιήσεις αγγλικά που είναι και η γλώσσα της τέχνης. Όπως πχ στην Ιατρική είναι η Ελληνική.

 

Μα δεν αναφέρομαι στα περί ορολογίας (όχι ότι το mix δεν μπορείς να το πεις μίξη ας πούμε αλλά τέλος πάντων).. Και για του λόγου το αληθές:

 

Και μετα λεμε να παμε πιο ηρεμα....οκ.....φιλε τι να κανω ως εκει παω....

 

Και για την ιστορια μιλαγα για analogue recording αλλα και mix....ακομα και σε home επιπεδο, αλλα κυριως για studio καταστασεις...εκει ξερεις δεν εχει να λεει μια τιμη ειναι ειτε το ενα ειτε το αλλο, και υπαρχουν studio στη Ελλαδα που εχουν το gear για κατι τετοιο, οχι σε τρελλες τιμες πια. Ακομα και να θες να κρατησεις τα tape αν υποθεσουμε οτι θα ειναι 2" στα βρισκω μιση τιμη απο οτι ειπες anytime....new!

 

Σε home καταστασεις ενα addition στα ειδη digital θεματα σου ειναι αρκετα easy αλλα και οχι τοσο ακριβο..φανταζομαι οτι ενα 16 ή 8 track θα κανει μια χαρα την δουλεια του. οσο αναφορα mixing board και outboard αμα πραγματικα ψαξεις δεν θα πιστεψεις τι θα βρεις. αμα σου πω τιμες απο πραγματα που υπαρχουν εκει εξω θα καταλαβεις.....

 

κοιταχτε να δειτε, ο καθενας με το κομματι του και ολα καλα, απλα επιμενω οτι καποια πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα....και κατι τελευταιο που θα το ΞΑΝΑΠΩ, οποιος θελει μπορει να ερθει anytime να τα πουμε face to face χωρις keyboard αλλα και στην πραξη....θα ακουσουμε pro tools και το ιδιο σε otari, ιδιο board ιδια ολα...αμα γουσταρετε γραφουμε και τιποτα, ποιος ξερει κατι μπορει να βγει απο ολο αυτο.

 

Don't worry εχω φιλους this is not a social call!!!!!!! απλα αυτα τα πραγματα γινονται καλυτερα ετσι....... 

 

Δεν είμαι κανάς κολλημένος Ελληναράς (για την ακρίβεια θα μπορούσα να είμαι οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό ;D) αλλά αυτό το πράγμα με τις αγγλικές εκφράσεις μου τη δίνει λίγο στα νεύρα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η προσωρινή παύση δεν βοήθησε και πολύ στο να γίνει μια ήρεμη κουβέντα και το ρίξαμε πάλι στα Τυρολέζικα...

 

Κρίμα από τη μία, από την άλλη νομίζω ότι ειπώθηκαν τα πάντα επί του θέματος.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου