Προς το περιεχόμενο

Snoozeloop & Π. Στόικος - eksi


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πεντάρι ρε βρωμόπαιδα?

Eξαρες ειναι ρε,κουφος εισαι? :P ;D

 

Και ειναι εξαρες γιατι αν και δεν ειναι του στυλ μου ειναι μεγαλειωδης εμπνευση που φευγει απο τα τετριμμενα δημιουργωντας εικονες και σκεψεις.

 

Μπραβο παιδια,εξαιρετικη δουλεια! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα μιλίσο πολί εμπεριστατομένα:

Όλι πέξαν τις κάλτσις τους! Κι το πιδί με τα τίμπανα, κι το πιδί με το κοντραμπάντο, κι τα πιδιά με τα σινκιθάϊζερ, κι φισυκά το πιδί με τι βουβουζέλα. Η Ρίσθω ενπα Ρόδο, ιμένα το κομμάτι μι άρεσε κι στο λάηβ, κι ας ίταν χωρίς βουβουζέλα.

 

[Σημείωση του Διορθωτή: Πολύ ωραία ιδέα και δουλειά! Εύγε!

Υ.Γ.: Σας πάει το πιο upbeat. Ανκόρ, ανκόρ!]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οτι και να πουμε το κομματι τα σπαει.

εμενα με χαλασε λιγο το σολο τρομπετα και αυτο γιατι μου θυμησε βαλκανοδιαφορα που αποφευγω να ακουω!  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με χαλασε λιγο το σολο τρομπετα και αυτο γιατι μου θυμησε βαλκανοδιαφορα που αποφευγω να ακουω!  :)

Και εγώ χαλάστηκα μόλις άκουσα τα Βαλκανοχάλκινα (ο Bregovic έχει θέση στο Hate-list μου) αλλά το σωνουν με τις εναλλαγές.

 

Δεν είμαι ανοιχτόμυαλο παιδί (ούτε καν παιδί) και ψέματα πλέον δε λέω για αυτό και θα πω ότι δεν με χάλασε το τραγούδι αλλά δεν θα γίνει και από τα αγαπημένα μου.

 

Υπήρχαν σημεία που ένιωσα άνετα, ευχάριστα, ενοχλητικά αλλά και βαρετά.

 

Βαριέμαι (αυτή τη στιγμή) να διυλίσω τον κώνωπα και δε νομίζω ότι νοιάζει και κανέναν.

 

Αν μη τι άλλο, είναι τουλάχιστον συνεπές ως προς την υπόλοιπη, πάντα ενδιαφέρουσα και δημιουργική (τα του Καίσαρος τω Καίσαρι) δουλειά / πρότασή σας.

 

Αγνοήστε με άφοβα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άρεσε!

Και σε αντίθεση με τους αγαπητούς Σάκη και Κώστα, η τρομπέτα δε μου θύμισε τόσο βαλκανικά τύπου Bregovic όσο κάτι ψυχεδελικά του Θ.Παπακωνσταντίνου, που λατρεύω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με ενοχλούν να βαλκανοχάλκινα, αλλα στην συγκεκριμένη περίπτωση όχι. Αυτο γιατι είναι  τέτοιο το μουσικό περιβάλλον που δεν σου δίνει την αισθηση μιμητισμού. Ισα ίσα νομιζω πως λειτουργει σαν μια πολυ έξυπνη αλλαγή ηχοχρώματος που σπαει καποια πιθανή αίσθηση μονοτονίας. Αγαπημένο  μου σημείο είναι καπου εκει στο 1:10 που πισω απο το riff ακουγεται αυτο το αχαρακτήριστο θορυβώδες πράγμα. ;D

 

Την πρώτη φορά που άκουσα το κομμάτι ξύνισα λίγο γιατι τα τύμπανα μου φάνηκαν πολυ "τετράγωνα" ενώ σαν εναλλακτική στο μυαλό μου ήρθαν διαφορα jazz ρυθμικά σχήματα, αλλα μετά το live των snoozeloop που το άκουσα ζωντανά αναθεώρησα στο πολλαπλάσιο. Ο  Μίλτος είναι ροκάς στη διάθεση, αλλα είναι ντράμερ που μπορείς να βασιστείς πάνω του. ;)

 

Τα συγχαρητήρια τα έχω διαβιβάσει αυτοπροσώπως.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άρεσε!

Και σε αντίθεση με τους αγαπητούς Σάκη και Κώστα, η τρομπέτα δε μου θύμισε τόσο βαλκανικά τύπου Bregovic όσο κάτι ψυχεδελικά του Θ.Παπακωνσταντίνου, που λατρεύω!

 

ακομα χειροτερα δηλαδη.....  :)

(σορυ αλλα ο συγκεκριμενος δεν μου αρεσει καθολου)

 

Και εμένα με ενοχλούν να βαλκανοχάλκινα, αλλα στην συγκεκριμένη περίπτωση όχι. Αυτο γιατι είναι  τέτοιο το μουσικό περιβάλλον που δεν σου δίνει την αισθηση μιμητισμού. Ισα ίσα νομιζω πως λειτουργει σαν μια πολυ έξυπνη αλλαγή ηχοχρώματος που σπαει καποια πιθανή αίσθηση μονοτονίας. Αγαπημένο  μου σημείο είναι καπου εκει στο 1:10 που πισω απο το riff ακουγεται αυτο το αχαρακτήριστο θορυβώδες πράγμα. ;D

συμφωνω σε αυτο που λες αλλα εγω μολις ακουω τετοιου ειδους μελωδιες βγαζω ερπη ζοστιρα!  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου