Προς το περιεχόμενο

Snoozeloop & Π. Στόικος - eksi


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

s.gif

 

Moυ αρέσει πολύ που είναι σύνθετο και του δίνεται χώρος να εξελιχθεί, χωρίς να μπαίνει σε κάποιο βασανισμένο κλισέ. Ωραία και καθαρή παραγωγή με "αέρα" που σου δίνει μια εντύπωση πως τους ακούς παρευρισκόμενος σε ένα προβάδικο που κάθονται και τη βρίσκουν μόνοι τους χωρίς τα αλαλάζοντα πλήθη, με ένα κομμάτι που λες και τους "έκατσε" σε μια αναπάντεχη στιγμή τζαμαρίσματος που έτυχε να καταγράψουν με το rec ανοιχτό.

 

 

(κάτι σαν Bloody Mary με σάλτσα από φασολάδα)

Λίγα με την αδερφή μου, ε;  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φο-βε-ρό!

Εμένα τα βαλκανοχάλκινα πάντως, με άρεσαν πολύ.

Το τελείωμα είναι όλα τα λεφτά.

Το 'χω ακούσει ήδη 3 φορές και πάω να το ξανακούσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Πέτρο, μπράβο Μίλτο και λοιποί συνεργάτες και μπράβο που παίξατε «αντισυμβατικά» έξω από τις στερεότυπες φόρμες.
Ευχαριστούμε :).

Ωραία και καθαρή παραγωγή με "αέρα" που σου δίνει μια εντύπωση πως τους ακούς παρευρισκόμενος σε ένα προβάδικο που κάθονται και τη βρίσκουν μόνοι τους χωρίς τα αλαλάζοντα πλήθη, με ένα κομμάτι που λες και τους "έκατσε" σε μια αναπάντεχη στιγμή τζαμαρίσματος που έτυχε να καταγράψουν με το rec ανοιχτό.

Ξαναευχαριστούμε :). Το αποτέλεσμα ήταν προϊόν αρκετών ωρών συνεργασίας, με άλλα μέρη να βγαίνουν αναπάντεχα στην πρόβα, με το rec ανοικτό (;D) και άλλα σε συνθήκες ηχογράφησης.

Nevertheless, το κομμάτι είναι υπέροχο και φαίνεται ότι έχει ενσωματώσει ένα σωρό ετερόκλητες επιρροές αβίαστα και χωρίς τάσεις μιμητισμού.

Ευχαριστούμε, οι επιρροές είναι σε σημεία ιδιαίτερα ετερόκλητες, αλλά παρόλο που είχα αρχικά προσωπική ανησυχία για το κατά πόσο θα κολλήσουν συγκεκριμένα σημεία μεταξύ τους, την ξεπέρασα εύκολα :).

κάπου σας "έχασα" λιγάκι (μεταξύ 3ου και 4ου λεπτού περίπου).

ομολογώ πως πετύχαμε ένα στόχο εδώ ;D.

Ως ειδικός Τιρσενιολόγος, θα διαφωνήσω αγαπητέ ως προς το αν οι περιβόητοι SL κινηθηκαν ποτέ στα μονοπάτια του. Ακόμα κι αν συμπίπτουν  κάποια μέρη, η προσέγγιση των 2 αυτών ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ονοματων (όχι ότι είναι ίσα κι όμοια...μην παιρνει και αερα ο τιρσενάκος) είναι τελείως διαφορετική και ουδεμία σχέση αναγνωρίζω μεταξύ των.

δεν έχω ακούσει πολύ tiersen (εκτός από τα βασικά) οπότε αφήνω τους υπόλοιπους να μιλήσουν για το συγκεκριμένο. Όχι ότι με χαλάει η σύγκριση βέβαια ;D.

 

Πολλά θενξ και στους υπόλοιπους για την ακρόαση και τις παρατηρήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα μία εχθές αργά και δύο σήμερα. Το κομμάτι είναι εξαιρετικό από όλες τις απόψεις + μαρτυρά ότι εξελίσσεστε ως γκρουπ. Δεν περιέχει τα στοιχεία που με είχαν γοητεύσει αρχικά στους snoozeloop αλλά αν είστε συνθετικά ανήσυχοι και το ψάχνετε το θέμα, μαζί σας.

 

Αναμένω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τη συνέχεια. Πού το πάτε;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιέχει τα στοιχεία που με είχαν γοητεύσει αρχικά στους snoozeloop αλλά αν είστε συνθετικά ανήσυχοι και το ψάχνετε το θέμα, μαζί σας.

 

Αναμένω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τη συνέχεια. Πού το πάτε;

 

Πρόοδος. Μίλτο είμαι λακωνικός καθότι νιώθω μικρός απέναντι σε αυτό που ακούω και ακούω και ακούω και ακούω και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ πολύ για το χρόνο και τα σχόλιά σας.

 

ΥΓ.ξέχασα να αναφέρω οτι το εφέ στη φωνή είναι το dfx scrubby (http://destroyfx.smartelectronix.com/).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είχα ακούσει μια προηγούμενη μορφή του (το λέω για να ζηλέψετε) κι έτσι δεν με χτύπησε απότομα.

Νομίζω ότι βρίσκεται "στο επόμενο επίπεδο" σε σχέση με τα προηγούμενα και δεν το λέω λόγω της τρομπέτας.

 

Τα παιξίματα πολύ καλά - αυτή τη φορά αυθόρμητα μου βγαίνει να praiseάρω πολύ τον Wrtrsξssrtwssxξξxξs  :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό νέοι μου... Προσωπικά το χάλκινο δεν με χάλασε καθόλου.

Το παίξιμο εξαιρετικό (ξεχωρίζω το Στόικο φυσικά, που είναι τερατώδης τρομπετίστας, αλλά και το Μίλτο που παίζει το 5αρι με χαρακτηριστική άνεση), η ατμόσφαιρα πολύ ιδιαίτερη και το ύφος για άλλη μια φορά απόλυτα προσωπικό.

Συνεχίστε να μας εκπλήσσετε.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτακούς ένα τραγούδι live. Μια εβδομάδα μετά το ακούς και πλήρες (ηχογραφημένο).

 

Τί περιθώρια έχει ρε διάολε να σε ψαρώσει 2 - 3 φορές (και να αναγκαστείς να κλείσεις το Manager για να το βάλεις στο repeat);

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου