Προς το περιεχόμενο

Online γκρουπάκι κανείς;


Lampiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Metal συγχαρητήρια και σε εσένα.

Πολύ καλά τα τύμπανα μου άρεσε ο γεμάτος ήχος τους και το μπάσο άν και στη μίξη μου φάνηκε λίγο πίσω αλλά είναι κάτι που διορθώνεται.

Στα μέρη που είναι μόνο κιθάρα και φωνή νομίζω ότι λείπουν κάποιες πλάτες απο strings η organ.

Καλό θα ήταν να ανέβαζες τα track που έγραψες χωριστά για να μπορέσουμε στο τέλος να μιξάρουμε εμείς ή όποιος άλλος ήθελε το τραγούδι και να το παρουσιάσουμε ολοκληρωμένο στο ακροατήριο του Noiz.Η φωνή που έχω βάλει είναι "πρόχειρη" θα το ξαναπώ και εάν θέλει κάποιος ας βάλει δεύτερες στα refren.

Μου άρεσαν οι απαντήσεις στη φωνή απο την κιθάρα σου.

Συνεχίζουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μπάσσο το έγραψα κι εγώ πρόχειρα με την κιθάρα μου, κατεβάζοντας την μια 8βα κάτω (τρελός?)! Ίσως κάποια στιγμή δανειστώ ένα μπάσσο να το γράψω πιο σοβαρά.

Μόλις βρώ χρόνο θα ανεβάσω και τα tracks στο rapidshare.

 

 

Υ.Γ. ¶μα γραφτεί και μιξαριστεί η φωνή και το μπάσσο σωστά θα ανέβει πολύ το κομματι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να βάλω κι ένα σολάκι μεσα. Θέλει βέβαια η ρυθμική κιθάρα να γραφτεί εννιαία αλλα σαν ιδεα πώς σας φαίνεται?

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/metal/eimaste%20emeis%20me%20solo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Metal πολύ καλό το Solo κολλάει όμορφα με το τραγούδι.Και το κόψε - ράψε που έκανες είναι καλό θα προσθέσω τα μέτρα που χρειάζονται για το solo σου στο track της πρώτης κιθάρας και συμπληρώνεις και τα τύμπανα για να έχουμε ξεχωριστά τα tracks μετά για μίξη.

Κάποιος μπασίστας να έπαιζε το κάτι τις του?

Κανένας οργανίστας για πλάτες στα κουπλέ?

 

Υ.Γ

Δεν με χαλάει καθόλου εάν κάποιος φίλος ήθελε να το τραγουδήσει και να ανεβάσει το track της φωνής.

Όταν τελειώσει το τραγούδι θα ήθελα όλοι να γράψουμε τα ονόματά μας για να ξέρουμε και εμείς και όσοι θα το ακούσουν τους συντελεστές αυτής της προσπάθειας.

Ευχαριστώ

Λάμπρος Φουντούλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τελικά απο ότι είδα δεν υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον να γίνει μια προσπάθεια για να φτιαχτούν κάποια τραγούδια μέσω του Noiz.

 

 

Ψάχτηκα λίγο στο internet και βρήκα ένα μέρος που ο ένας βοηθάει τον άλλον στην προσπάθειά του να φτιάξει τραγούδια.Ζήτησα κάποιος να μου γράψει στίχο στα Αγγλικά γιατί οι δυνατότητές μου στην Αγγλική είναι περιορισμένες και κάποιον να τραγουδήσει.Αμέσως βρέθηκε.

 

Χωρίς να έχει τελειώσει το τραγούδι,χρειάζεται ακόμα μία lead κιθάρα για κάποιες απαντήσεις και ένα solo πρίν το τελευταίο ρεφρέν εάν θέλετε ακούστε το και πείτε μου την γνώμη σας.

 

Ο τραγουδιστής λέγετε Craig Coleman και είναι απο USA California.

 

http://www.files.myvirtualband.com//Lampiris/knowwhy.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτηκα καποιες ενδιαφερουσες μπασσογραμμες.Πολυ

ωραιο το κομματακι φιλε Λαμπιρη..

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να ηχογραφησω στο

pc λογω ελλειψης σοβαρης καρτας ηχου!... :cry: :cry: :cry:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λογω οτι πηρα ενα προενισχυτη (art tube mic preamp,39 ευρω παρακαλω)για την καρτα μου (m audio audiophile 24/96 pci) και μπορω και γραφω με μικροφωνο (δυναμικο) απο τον ενισχυτη μου (rivera r series 55),εγραψα ενα απλο ροκαδικο θεμα και λιγο αυτοσχεδιασμο για να δω τι ηχο εχω πλεον απο μικροφωνο..........εχω γραψει με το cubase...3 κιθαρες (1 με distrotion,1 με distrotion+wah wah και 1 καθαρη) 1 μπασο (midi to wave) και 1 ντραμς (midi to wave with soundfonts),...απλα θα ηθελα να μου πειτε πως ακουτε τον ηχο της κιθαρας,αν εχετε την καλοσυνη......

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/rivera/petros.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου