Προς το περιεχόμενο

335 κατασκευές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο ήχο έχει μπράβο! :D

Thanks

 

Και ενα κλιπάκι καθαρό που μεχρι να το κόψω  ράψω άργησε και έχασε και λίγο απο τη ζωντάνια του :(

335_Visini_490498_fender_cleann.mp3

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 292
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραίο και πάλι.

Τί μαγνήτη φοράς στη θέση neck για τον 59 μου ακούγεται.

Καλά το ακούς, ειναι  Gibson 490 neck , 498 bridge  που ειναι PAF βασικά.

Το δευτερο κλιπ  το έκοψα στη μέση με εναν wave editor  freeware και έχασε τη ζωντάνια και τα πρίμα της αρχικής ηχογράφησης με το Tascam DR 05.

 

Εχω ήδη τον 57 clasic και θα τον αλάξω με τη πρώτη ευκαιρία.

 

Αυτό που εδώ δεν ακούγεται ευκολά ειναι οτι λόγω διαφορετικής κατασκευής η κιθάρα έχει σημαντικά μεγαλύτερη μάζα και έχει εξαιρετικό sustain , ποστάρω και μια άλλη ηχογράφηση που στην αρχή παίζω τις χορδές ανοικτές και φαίνεται το πολύ sustain :D

 

Ελπίζω να μη φρικάρεις με το παίξιμο ;D

335_Visini_490_498.mp3

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο μου και απο μενα συγχαρητηρια για την ολοκληρωση της κατασκευης σου  :D

 

Τα ηχητικα κλιπς ειναι πολυ καλα και ξεχωριζουν το ποιον του οργανου που κατασκευασες

1 ερωτηση και αμα ξερεις μου απαντας  :)

 

Γιατι ειναι τοσο μπασομεσαία ? θελω να πω οτι φυσικα και οι μαγνητες παιζουν τον ρολο τους σε αυτο αλλα οχι τοσο..... σε τι λες να οφειλετε ?

 

Φιλικα panda  :D

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο μου και απο μενα συγχαρητηρια για την ολοκληρωση της κατασκευης σου  :D

 

Τα ηχητικα κλιπς ειναι πολυ καλα και ξεχωριζουν το ποιον του οργανου που κατασκευασες

1 ερωτηση και αμα ξερεις μου απαντας   :)

 

Γιατι ειναι τοσο μπασομεσαία ? θελω να πω οτι φυσικα και οι μαγνητες παιζουν τον ρολο τους σε αυτο αλλα οχι τοσο..... σε τι λες να οφειλετε ?

 

Φιλικα panda  :D

 

Χρήστο σ ευχαριστώ.

Φιλικά ή όχι οι ερώτήσεις κατανόησης ειναι καλοδεχούμενες :D

Κοιταξε επειδή δεν συμπαθώ και πολύ τα πρίμα ειναι σχεδόν κομμένα και απο τους δύο ενισχυτές.

Οι συγκεκριμένοι μαγνήτες ειναι αρκετά πριμαριστοί και δεν είπα οτι η κιθάρα αυτή τη στιγμή δεν έχει καθόλου... ρυθμιστικά ποτς με αποτέλεσμα τα πρίμα να είναι ψηλότερα και δεν ακούγονται γιατί οπως είπαμε  ειναι κομμένα απο τους ενισχυτές,  στον Vox- drive ειναι στο μηδέν και στον fender-clean στο τρία.

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο σ ευχαριστώ.

Φιλικά ή όχι οι ερώτήσεις κατανόησης ειναι καλοδεχούμενες :D

Κοιταξε επειδή δεν συμπαθώ και πολύ τα πρίμα ειναι σχεδόν κομμένα και απο τους δύο ενισχυτές.

Οι συγκεκριμένοι μαγνήτες ειναι αρκετά πριμαριστοί και δεν είπα οτι η κιθάρα αυτή τη στιγμή δεν έχει καθόλου... ρυθμιστικά ποτς με αποτέλεσμα τα πρίμα να είναι ψηλότερα και δεν ακούγονται γιατί οπως είπαμε  ειναι κομμένα απο τους ενισχυτές,  στον Vox- drive ειναι στο μηδέν και στον fender-clean στο τρία.

 

 

Τώρα που είπες fender φοβερά καθαρά(άσχετο).

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο σ ευχαριστώ.

Φιλικά ή όχι οι ερώτήσεις κατανόησης ειναι καλοδεχούμενες :D

Κοιταξε επειδή δεν συμπαθώ και πολύ τα πρίμα ειναι σχεδόν κομμένα και απο τους δύο ενισχυτές.

Οι συγκεκριμένοι μαγνήτες ειναι αρκετά πριμαριστοί και δεν είπα οτι η κιθάρα αυτή τη στιγμή δεν έχει καθόλου... ρυθμιστικά ποτς με αποτέλεσμα τα πρίμα να είναι ψηλότερα και δεν ακούγονται γιατί οπως είπαμε  ειναι κομμένα απο τους ενισχυτές,  στον Vox- drive ειναι στο μηδέν και στον fender-clean στο τρία.

περι ποντεσιομετρων δεν το ηξερα και απλως ειπα αυτο που ακουσα  :D

βασικα οι PAF ειναι οντως πριμαριστοι μεχρι και HOT γιατι εβαλες αυτους ενω ηξερες οτι θα εχει τετοιο reverb και treble απο μονη της η κιθαρα ?

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είπες fender φοβερά καθαρά(άσχετο).

 

Και που να ακούσεις τον Super reverb με τα alnico μεγάφωνα :D

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα έναν 15άρη frontman made in Mexico και δυστηχώς τον έδωσα. :-\

Είχε κάτι καθαρά πολύ ωραία,το drive του δεν με τρέλλανε και τόσο αλλά τα καθαρά του ήταν φοβερά.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου