Προς το περιεχόμενο

335 κατασκευές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία που γυαλλίζει τάστα ,αναρρωτιέμαι αν θα κάνει και για βερνίκι.... μια δοκιμή θα με πείσει! ( σε σκραπ πάντα!!)

 

Θα τη γυαλίσεις με... Braso?

 

Βρές ενα κατάστημα με χρώματα αυτοκινήτων κάτι θα έχει σε αλοιφή

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 292
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα τη γυαλίσεις με... Braso?

 

Βρές ενα κατάστημα με χρώματα αυτοκινήτων κάτι θα έχει σε αλοιφή

 

ωραίος! Θα το κοιτάξω!

 

Εσύ χρησιμοποιείς αεροπίστολο κομπρεσέρ έτσι δεν είναι??

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1!

 

Τhanks man!!

 

Έχω μία που γυαλλίζει τάστα ,αναρρωτιέμαι αν θα κάνει και για βερνίκι.... μια δοκιμή θα με πείσει! ( σε σκραπ πάντα!!)

Αν εχεις την neverdull δεν κανει  ;)

 

on topic

Νασο υποκλινομαι οπως και σχεδον ολο το φορουμ....μας εκαψες βραδιατικα και εχω γυρισει απο λαιβ......φαντασου

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος! Θα το κοιτάξω!

 

Εσύ χρησιμοποιείς αεροπίστολο κομπρεσέρ έτσι δεν είναι??

Ναι, η διαδικασία του βαψίματος με αυτά τα εργαλεία ειναι ενα κεφάλαιο απο μόνο του φαίνονται εύκολα αλλά δεν είναι, δοκίμασα και με σπρέυ που έναι στη χρήση ευκολότερο αλλά δεν ηταν κατάλληλος ο διαλύτης και θόλωνε τοπικα, θέλει έρευνα αγορας να βρεις κατι καλο, εκτός αν φέρεις σπρέυ απο νετ.

Απο κει και πέρα το παραδοσιακο νίτρο ειναι λίγο ξεπερασμένο καλύτερα αποτελέσματα και με λιγότερο κόπο έχεις με πολυουρεθάνη ή ακρυλικά βερνίκια που χρησιμοποιούνται στα αυτοκίνητα.

 

Χρήστο messalion: ευχαριστώ, ζηλεύω ρε φίλε έχω να παίξω live και αιώνες ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω εδώ άλλη μια φορά ότι όταν έπιασα την κιθάρα αυτή στα χέρια μου δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από ακριβές custom shop , αυτή την αίσθηση μου έδωσε, τέλειο setup φοβερό χρώμα ,αψεγάδιαστη κατασκευή γωνίες σχήμα μανικιού τάστα inlays τα πάντα όλα.

 

(Νάσο θα σε πρήζουμε λίγο με ερωτήσεις όπως κατάλαβες...  :) :) :) )

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάσο,

να και μία 335 μαζικής κατασκευής (από τις χιλιαδες custom της Gibson),

Θα σου την φερω να τις ακούσουμε... 

Ντίνο παλιόφιλε σε καλοσορίζω στη κοινότητα του noiz μιας και ειναι το πρώτο σου μήνυμα :D

Χάρηκα πολύ που σε ξανακουσα μετα απο τόσο καιρο και η αιτία  τι άλλο οι πανέμορφες κιθάρες!

Να φέρεις και την Tele του avatar, αναμένω!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ειναι όμορφή. Νόμιζα ότι ειχες ρίξει βερνικι απο παλια και ότι να νερα του ξύλου δεν ηταν ορατα. Δεν μπορεσα να έρθω να τη δώ και απο κοντα στην εκθεση που κανατε στο Χαιδάρι. Κρίμα. Έτσι όπως τη βλέπω με στέλνει σε χρυσό hardware αλλα ξέρω την άποψή σου και τη σεβομαι.

 

Τι θα έλεγες  να βάλεις μόνο ένα master volume και ένα master tone? Σαν τελεκαστερ δηλαδη. Να μην μπλέκεσαι με πολλά πολλά :D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα ειχες γραψει οτι θελεις κλιπακια κι απο αλλες 335.

 

Σημερα μ' επιασε η προκοπη και εγραψα ενα με τη δικια μου, καρφι στον twin reverb.

 

:)

 

Φιλε καταπληκτικος ο ηχος !!!!

Ποιους ακριβως WCR εχεις;

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ειναι όμορφή. Νόμιζα ότι ειχες ρίξει βερνικι απο παλια και ότι να νερα του ξύλου δεν ηταν ορατα. Δεν μπορεσα να έρθω να τη δώ και απο κοντα στην εκθεση που κανατε στο Χαιδάρι. Κρίμα. Έτσι όπως τη βλέπω με στέλνει σε χρυσό hardware αλλα ξέρω την άποψή σου και τη σεβομαι.

 

Τι θα έλεγες  να βάλεις μόνο ένα master volume και ένα master tone? Σαν τελεκαστερ δηλαδη. Να μην μπλέκεσαι με πολλά πολλά :D

Το Χρυσό hardware ειναι πολύ όμορφο αλλά δύσκολα αντέχουν οι επιχρυσώσεις στο χρόνο, όσον αφορά τα ηλεκτρικά έχω καταργήσει εδώ και πολλά χρόνια τα πολλα-πολλά και δουλεύω όπως είπες: επιλογέας, volume, tone  αν προσέξεις τις φωτο έχω τέσσερεις τρύπες, η τελευταία για το jack :D

Πολλά ακούγονται για τους WRC πρέπει να τους δοκιμάσουμε αλλά ειναι  νομίζω πανάκριβοι

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου