Προς το περιεχόμενο

Degarmo Project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σαν ευτυχής κάτοχος της παρακάτω κιθάρας, ο οποίος μετράει μερικά 24ωρα που την έχει στα χέρια του, καταρχήν να πω ότι όταν είδα τις πρώτες φωτογραφίες που μου έστειλε ο Κώστας, είχα απογοητευτεί. Το τελικό στάδιο, ουδεμία σχέση είχε με τις φωτογραφίες αυτές, χώρια του ότι (στις φωτογραφίες) τα χρώματα είναι φανερά αλλοιωμένα. Η έκπληξή μου όταν την είδα ζωντανά το Σάββατο 31/3/12, ήταν απλά τεράστια! Δεν με ενδιέφερε τίποτα άλλο στην κιθάρα αυτή, παρά το ότι θύμιζε ένα μεγάλο ήρωα (τον ονομάζω έτσι ακόμα και σήμερα) της αμερικανικής metal σκηνής, έναν από τους πιο υποτιμημένους κιθαρίστες, τον κ. Chris DeGarmo. Η αγάπη μου για το στιλ και τον τρόπο παιξίματος του, για τις μελωδίες του, τις γνώσεις του, τις riff-αρες, σε όλους τους δίσκους των Queensryche, είναι τρισμέγιστη.

 

Υ.Σ: Είναι αμαρτία να έχει signature ο Mike Wilton (δεύτερος κιθαρίστας των Queensryche), και να μην έχει ο κύριος υπεύθυνος των μνημειωδών Operation Mindcrime, Empire, Rage For Order, Promised Land.

 

Καλορίζικη.

 

Sorry αλλά γέλασα όταν διάβασα ότι σε έπιασε απογοήτευση όταν είδες τις φωτογραφίες από τα αρχικά στάδια. Αν κάποιος θέλει κάτι δύσκολο, ο Κώστας είναι αυτός που μπορεί να το υλοποιήσει. Τον ξέρω πάρα πολλά χρόνια, έχω δει πολλές δουλείες του, μου έχει βάψει σώματα, μπράτσα και απλά πάντα είναι υπέροχος και επαγγελματίας στο έπακρο.

 

Πάντως χαίρομαι που εκεί έξω υπάρχουν και άλλοι- fanatics (με την καλή έννοια)- με αυτή την τεράστια μπάντα που ονομάζεται Queensryche.

 

Δυστυχώς, η αποχώρηση του DeGarmo ήταν καταλυτική, τόσο δισκογραφικά όσο και στις live εμφανίσεις τους. Τους είχα δει στον Λυκαβηττό, το απόλαυσα, αλλά χωρίς DeGarmo «κάτι» τους έλειπε.

 

Καλορίζικη, καλόπαιχτη και σου εύχομαι να βρεις έναν ντράμερ επιπέδου Scott Rockenfield και έναν τραγουδιστή αλά Geoff Tate και να κάνεις μια Queensryche tribute band.       

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έκανα μία προσπάθεια να βγάλω μερικές φώτο.. ούτε το φως ούτε οι γνώσεις μου βοήθησαν για να αποδοθεί το αποτέλεσμα, οπότε θα βάλω κανά φίλο που το έχει την επόμενη φορά. Μέχρι τότε μία μικρή γεύση..

-IMG_7072.thumb.JPG.d49425f78ab57b063703eec64ab32eb1.JPG

-IMG_7074.JPG.5356e050f92ec2bd757b8d7a93c0b97b.JPG

-IMG_7077.thumb.JPG.8adaf43786ee7c75de1801e89b36eb04.JPG

-IMG_7081.thumb.JPG.ee6c75944703fee21299e60549b3dbd7.JPG

-IMG_7082.JPG.d14e2baec560662e60c115675038dae7.JPG

-IMG_7083.thumb.JPG.0385ded08f5521672603f6cb5f43f083.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρε...η Νο 2 (με τα κωλαράκια) είναι ότι πρέπει ;D...Μεγειά και να τη χαίρεσαι!

 

Φοβερή pic! Είμαι και μεγάλος Pink Floyd-ίστας, εκτός από ξεχασμένο μέταλλο των 80s :P

Ευχαριστώ πολύ Marathon, για όλα!

 

Υ.Σ. Έχω αφήσει μερικά πραγματάκια στον Κώστα για σένα, ελπίζω να τα πήρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Σ. Έχω αφήσει μερικά πραγματάκια στον Κώστα για σένα, ελπίζω να τα πήρες!

Θα τα πιούμε παρέα...και με όποιον άλλον εμφανιστεί ;D

 

Τράβα καμμία photo που να φαίνεται και η γυαλάδα...όλες ματ τις βγάζετε 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέλα η Degarmo!!!!

Συγχαρητήρια στους συνήθεις υπόπτους!

Έχουμε κανα άλλο project υπό υλοποίηση;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέλα η Degarmo!!!!

Έχουμε κανα άλλο project υπό υλοποίηση;

Κανα 2 light και ένα πολύ βαρύ...από ιδέες έχουμε, λεφτά δεν έχουμε... :'(

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιnside information:

Το σκάψιμο, η κοπή και η τοποθέτηση των custom inlays, ήταν τρομερά δύσκολη, και επίπονη εργασία. Ο Κώστας όπως μου είπε, δούλεψε μέχρι και το τελευταίο cent. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη, καλόπαιχτη και σου εύχομαι να βρεις έναν ντράμερ επιπέδου Scott Rockenfield και έναν τραγουδιστή αλά Geoff Tate και να κάνεις μια Queensryche tribute band.         

 

+1  :)

 

συγχαρητήρια στους εμπλεκόμενους, να την χαίρεται ο κάτοχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου