Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια χωριανjοί (cubase export)


stavros911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λοιπόν, το πρόβλημά μου είναι στο export του cubase. 2 είναι βασικά:

- Κάνει "τσαφ". Αυτό προφανώς έχει να κάνει με το λαπτοπ που πρέπει να τα'χει φτύσει κανονικότατα. Δούλευα στο λαπτοπ λόγω ευκολίας του στη μεταφορά κλπ. Παρατηρώ ότι όσο περισσότερες ώρες δουλεύει τόσο πιο πολλά τα "τσαφ" οπότε λογικά μιλώντας αν τα πάω στο desktop για export δεν θα έχω πρόβλημα. Λογικά πάντα ε.

 

-Αυτό όμως που δεν ξέρω γιατί στο κέρατο γίνεται είναι το γεγονός ότι μου μετακινεί τις κιθάρες. Ενώ δηλαδή είναι οκ όσο παίζουν ως αρχεία cubase μόλις τα κάνω export κανάλι-κανάλι για τα δώκω για μίξη, τότε οι κιθάρες είναι στο γάμο του καραγκιόζη.

 

Αυτό γιατί μου το κάνει ρε γαμώ; Μήπως και εδώ φταίει το λαπτοπ; Αχ πείτε μου ναι σας παρακαλώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάτι ακόμα... επειδή στο cubase του σταθερού δεν έχω περάσει τις ρυθμίσεις για εξωτερική κάρτα ήχου με την οποία ηχογραφήθηκε το υλικό, για το export αυτό είναι απαραίτητο;;;

Δηλαδή η (προφανώς καλύτερη) εξωτερική κάρτα ήχου παίζει ρόλο στο export ή από εκει και πέρα το θέμα είναι "εσωτερικό" και δεν τη χρειάζομαι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου