Προς το περιεχόμενο

Πώς διαλέξατε το nickname σας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 13 ειναι ως γνωστον ο πιο γκαντεμικος αριθμος. Εγω 13 γεννηθηκα

 

Ποιου μήνα; Εγώ είμαι γεννημένος Τρίτη και 13 (Αύγουστος), και όλοι όταν βλέπουν το 13 στο mail, με ρωτάνε αν είμαι Παναθηναϊκός... :P

Πολύ καλό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Stevie" από το ρήμα αλλά σε μετάλαξη ονόματος ΄πχ.<< στίβει λεμόνια στίβει πορτοκάλια>>.  ;D  ;D  ;D

"@" για να αναρωτιεται ο κόσμος αν είναι ΑΤ ή ΕΙ και να λέει

μα καλά τι το βαλε αυτό τώρα it doesnt make sence to me...???

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nick name  μου ειναι το ονομα μου αλλα μπηκε απο λαθος το κανονικο nick name μου ειναι p0rnos tou dasous  και προηλθε απο το ομονυμο συγκροτημα που ειχα καποτε με κατι φιλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 14 χρόνια αργότερα...

Το παλιό μου nickname ήταν blue monk από το ομώνυμο κομμάτι του Thelonious Monk το οποίο δεν μου άρεσε ποτέ ιδιαίτερα αλλά το βρήκα αστείο τότε σαν όνομα κομματιού χωρίς λόγια, Τελικά όμως το αστείο πάλιωσε, έπαψα να το βρίσκω και τόσο αστείο και έμεινα με το όνομα ενός κομματιού που δεν μου πολυαρέσει... Εντωμεταξύ όμως αγιοποιήθηκα και έτσι το άλλαξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2006 στις 10:08 ΠΜ, cos_dr είπε

Το βάφτισα, το μάρκαρα, θα είναι πάντα δικό μου και

άν ποτέ το δώσω θα πάρω πολλά λεφτά,

γιατι σίγουρα η αξία του θα είναι ανεκτίμητη

αφού φέρει το nickname ενος πραγματικού μαέστρου των πλήκρων,

ενος όμορφου, ψηλού και ευχάριστου ανθρώπου,

που την μετριοφροσύνη του ξεπερνά μόνο η δυνατότητα που έχει

όταν παίζει πλήκτρα να ακούγεται απο αυτά

η φωνή του Κυρίου να μιλάει στους ανθρώπους για αγάπη.

και ακόμα το έχω και εξακολουθώ να είμαι ψηλός και να ισχύουν όλα τα άλλα.

 Άντε, να είμαι καλά και στην επόμενη νεκρανάσταση του θέματος σε 20 χρόνια.

 Θα είμαι ένα ψηλό, ευχάριστο λαμπερό γεροντάκι με Triton Le🤣🙏

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Το παλιό μου nickname ήταν blue monk από το ομώνυμο κομμάτι του Thelonious Monk το οποίο δεν μου άρεσε ποτέ ιδιαίτερα αλλά το βρήκα αστείο τότε σαν όνομα κομματιού χωρίς λόγια, Τελικά όμως το αστείο πάλιωσε, έπαψα να το βρίσκω και τόσο αστείο και έμεινα με το όνομα ενός κομματιού που δεν μου πολυαρέσει... Εντωμεταξύ όμως αγιοποιήθηκα και έτσι το άλλαξα

Εσύ είσαι οπαδός της Southampton απλά δεν το ξέρεις 

Πω ρε φίλε κάθισα διάβασα 15 σελίδες παρατσούκλια 14 χρόνια πριν από άτομα που δεν ξέρω και δεν είναι καν πλέον στο noiz

  • Χαχα 4

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Πω ρε φίλε κάθισα διάβασα 15 σελίδες παρατσούκλια 14 χρόνια πριν από άτομα που δεν ξέρω και δεν είναι καν πλέον στο noiz

🤣

Επεξεργασμένο από Nestoras

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα βγηκε (μαλλον το εβγαλα μονος μου) το 1992, οταν επαιξα σε ενα δισκο (πρωτη μου δισκογραφια) του Γιαννη Βασιλειου (του Καμπριολε) και εγραψαν το κανονικο μου επωνυμο (Δημητροπουλος) στα credits και το πηραν χαμπαρι οι φιλοι μου οι ροκαδες (γιατι φυσικα τους εκρυψα οτι επαιξα σε δισκο με μπουζουκια - που να΄ξερα τι θα γινοταν μετα) και με πηραν στο ψιλο.

Απο τοτε ειπα θα δισκογραφω με ψευδώνυμο.
Αν και καποιοι συνεχιζαν να βαζουν το κανονικο μου επωνυμο, λογω του οτι αυτο εβλεπαν στα λογιστικα τους βιβλια ή στα συμβολαια.
Αλλα μετα συνηθισαν οι φιλοι και δεν με κραζανε. Καποιοι απο αυτους παιξανε κι αυτοι στα μπουζουκια. Καλα να παθουν.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 3
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, Nekkon είπε

Πω ρε φίλε κάθισα διάβασα 15 σελίδες παρατσούκλια 14 χρόνια πριν από άτομα που δεν ξέρω και δεν είναι καν πλέον στο noiz

 

έκανα κι εγώ την λ@κ@μία και συγκινήθηκα ενθυμούμενος παλιούς φίλους από εδώ (και κυρίως αυτούς που δεν έχουν φύγει μόνο από το φόρουμ αλλά και από την ζωή)...😥 anyway... the show must gone on...

 

στα λίθινα χρόνια του εν Ελλάδι κυβερνοχώρου στα chat μπουντρούμια των πανεπιστημίων συνηθιζόταν ως νικ τα πρώτα γράμματα του ονοματεπώνυμου σε greekglish... το δικό μου έβγαινε  NPapar με όλους τους προφανείς σχετικούς συνειρμούς τους οποίους και διασκέδαζα μικρότερος και το είχα κρατήσει κάποια χρόνια καθώς περιέργως είχε και πέραση στο άλλο φύλλο... ε μεγαλώνοντας "σοβάρεψα" και έκανα το απαραίτητο cut...😎

  • Like 1
  • Χαχα 6

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου