Προς το περιεχόμενο

Πώς διαλέξατε το nickname σας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω ότι όλοι έχετε καταλάβει ότι δεν πρόκειται για nick αλλά για το πραγματικό μου όνομα :lol: :lol: :lol:

 

Βέβαια το Ι θα ήθελα να έχει αντικατασταθει από το | που του δίνει μια διαφορετικότητα και το κάνει ποιο σικ! (τι λέω πάλι ο άτιμος :lol:).

Ποτέ δεν μου άρεσαν τα nicknames και γι'αυτο το λογο χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα το G|orgos σε όσα forum συμμετέχω και όχι μόνο.

Το μόνο κακό με αυτό το ''nick'' είναι ότι όποτε γνωρίζω από κοντά ανθρώπους όπως πχ στο Live του Noiz και λέω σαν ευγενικό αγόρι ''γεια χαρά, είμαι ο G|orgos'' το 99% των περιπτώσεων με ρωτάνε ποιο είναι το nick σου ή με ποιο nick μπαίνεις! :lol: :lol:

 

Όπου δείτε λοιπόν το ''nick'' G|orgos, όπως ανέφεραν και οι φίλτατοι συμφορουμητες και διεστραμμένοι μουσικοί Cos_dr, elavd & φυσικά antouan_z (αγορίνα μου εσύ), πρόκειται για μένα!

Τον Γκιοργκος, που λένε και μερικοί, με την κατεστραμμένη φωτο του Ritchie Blackmore για avatar που δεν λέω να την αλλάξω γιατί πολύ απλά η παλιά που είχα τα παιξε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "Earendil" είναι το όνομα ενός από τους (αμέτρητους) χαρακτήρες των έργων του J.R.R.Tolkien. Διαβάζεται "Εαρέντιλ". Στην Quenya, την "βασική" από ό,σες διαλέκτους των Ξωτικών επινόησε αυτός ο απίστευτος Βρετανός παραμυθάς, σημαίνει "εραστής της θάλασσας"... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Μ13 σημαίνει το πρώτο σπίτι που έπιασα όταν ήρθα εδώ στα Χανιά και ήταν Μίνοως 13. Φοβερός δρόμος, έχει ανδρώσει γενιές και γενιές Χανιωτών από ότι κατάλαβα μόλις εγκαταστάθηκα. :) :)

Είχε φοβερή κίνηση αλλά ούτε ένα φανάρι πράσινο, όλα κόκκινα!!! :) :)

Αλλά τι να κάνεις που το σπίτι ήταν τζάμπα μιας και το πλήρωνε το μαγαζί που συνεργαζόμουν.

Είχε την γραφικότητα του!

Δύο χρόνια έμεινα εκεί και μετέφερα από Αθήνα το home στουντιάκι μου, υιοθετώντας παράλληλα το STUDIOM13 σαν nick name.

 

Έχω φύγει από εκεί εδώ και τέσσερα χρόνια αλλά κράτησα το nick. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν μικρός, με φωνάζαν "μικρό", "μπέμπη", "ρε συ", "μ@λ@κισμένο κωλόπ@ιδο" και άλλα πολλά! Μέχρι που με βαφτίσανε...........

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είχα κατά καιρούς... 3 nicks... :

 

1) Dienekes, το χρησιμοποιώ από πολύ παλιά και όποιος έχει διαβάσει Ηρόδοτο (ή όποια κοπελίτσα έχει διαβάσει το 'Πύλες της Φωτιάς') ξέρει ότι είναι το όνομα ενός Σπαρτιάτη πολεμιστή στη μάχη των Θερμοπυλών.

 

2) Gideon Stargrave, είναι από ένα κόμικς... είναι ένας ήρωας (ή αντιήρωας) σχεδόν πιστή αντιγραφή του Jerry Cornelius... για τους φίλους του Moorcock που αναφέρθηκε παραπάνω...

 

3) Abraxas, από τη Γνωστική Φιλοσοφία, επίσης τίτλος αλμπουμ του Σαντάνα, τότε που ασχολιόταν με αυτά. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα κι εναν καιρο ζουσε(δυστυχως οχι πια)ενας φοβερος μπασιστας εν ονοματι JACO PASTORIUS.Απιστευτο παιξιμο το παλληκαρι και ο πρωτος μπασιστας που ακουσα ολοκληρωμενα στην 1η Γυμναστηριου. :lol:

Επειδη εγω πολυ απλα σε σχεση με αυτον και το παιξιμο του ειμαι κουλος...

Εξ'ου και το pastelius.Απο το παστελι (νοστιμια)και το pastorius.Αν κατα τυχη καποιος δεν τον εχει τσεκαρει...Aς ακουσει Weather Report ...αλλη φαση

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καιρό που έκανα register στο noiz o flea από τους red hot chili peppers έγραφε κάθε μέρα στο site τους κάτι σαν ημερολόγιο που ονομαζόταν fleamail και το διάβασα καθημερινά και ήταν (και είναι) απολαυστικότατο. Ηταν το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

george piaditis απο το username μου στην δουλεια που δουλευω, οταν ανακαλυψα το site

δεν ειχα χρονο να σκεφτω κατι καλυτερο ηθελa να κανω γρηγορα register να δω τι παιζει-επισης δεν μου αρεσει και ισως το αλλαξω με την βοηθεια των admin! :D :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου