Προς το περιεχόμενο

Πώς διαλέξατε το nickname σας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δικο μου μου το εβγαλε εμενα και του αδερφου μου ο πατερας μου οταν ιθελε να μας φοναξει και τους δυο γιατι ειναι συνδιασμος τον ονοματων μας Αλκιβιαδης και Ιασων.

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

;D Κλασική ερώτηση ύπαρξης του nickname... Κάθε nickname έχει και την ιστορία του... Εγώ λοιπόν όταν είχα πάει να πρωτοφτιάξω e-mail, δοκίμασα να βάλω το όνομα μου κ το επιθετό χωρίς καμία επιτυχία, κ επειδή ώς γωστόν, Κότσος σημαίνει Κώστας, αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω... Επειδή λοιπόν όμως ακόμα και το Κότσος ήταν πιασμένο σκέφτηκα να βάλω και κάποιον κωδικό μετα που θα μπορώ εύκολα να το θυμάμαι... Τα τελευταία ψηφία του έτους γενήσεως μου μου φάνηκε κάπως ξενέρωτο, κ έτσι κατέληξα στο nick του kotsos-bond!!!! Kotsos_007!!!!!!!!!!!!!!! Μυστικός πράκτορας εξιχνίασης κοτοεγκλημάτων και άλλων κακουργημάτων στην σύγχονια κοινωνία της κλεψιάς και του εγωισμού...!!!! Αυτά!!! (επίσης η ζέστη δεν παλεύεται, νομίζω μπορείτε άνετα να το διακρίνετε!!!)  ;D ;D ;D :D ;D ;D ;D

Εσείς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ψευδώνυμο μου είναι στην ουσία ελληνική λέξη , αρχαιοελληνική . Προέρχεται απο το αρχαιοελληνικό ρήμα "κηλέω - κηλώ". Φυσικά δεν έχει καμμία σχέση με το "κυλώ" σας αφήνω να το βρέιτε μόνοι σας τι σημαίνει . Το ψευδόνυμο μου ειναι "ΚΗΛΩΝ".  ;)

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψευδόνυμο μου ειναι "ΚΗΛΩΝ". 

 

Αρσενικός άλογος... ;D

 

Το δικό μου είναι από την φράση του Χάρυ Κλυν "κουλτούρα να φύγουμε" κατά το "κατούρα να φύγουμε" και είναι στην ουσία ρήμα, στην προστακτική... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nickname που χρησιμοποιώ προέρχεται από το ομώνυμο κομμάτι της Anne Clark και εκφράζει την πεποίθησή μου για το τι ξέρουμε σαν άνθρωποι για μεγάλα κρυμμένα μυστικά. Ακούστε το εδώ στην εκτέλεση που βρίσκεται στο maxi single, (το οποίο φυσικά έχω:  8))

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZHANw73GUxE&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου