Προς το περιεχόμενο

Πώς διαλέξατε το nickname σας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ψευδώνυμο μου είναι στην ουσία ελληνική λέξη , αρχαιοελληνική . Προέρχεται απο το αρχαιοελληνικό ρήμα "κηλέω - κηλώ". Φυσικά δεν έχει καμμία σχέση με το "κυλώ" σας αφήνω να το βρέιτε μόνοι σας τι σημαίνει . Το ψευδόνυμο μου ειναι "ΚΗΛΩΝ".  ;)

 

εγω νομισα οτι εχει σχεση με τους κυλωνες απο το γκαλακτικα (cylons)  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω νομισα οτι εχει σχεση με τους κυλωνες απο το γκαλακτικα (cylons)   :-[

Και εγω το ιδιο. Νομιζα οτι ειναι ανωτερος ανθρωπος, φαν της εποχης Μπακ Ροτζερς, Διαστημοπλοιο Αργω κλπ...  :'(

 

Ο kilon θα μπορουσε να με βρισει, να με χτυπησει οσο ηθελε και οποτε ηθελε και δεν θα ετρεχε τιποτα, αφου στο μυαλο μου ηταν μελος της οικογενειας.

 

Απο σημερα που επεσαν οι μασκες, kilon, παρακαλω πολυ, πληθυντικο.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο.

 

και το δικο μου μυαλο εκει πηγε....  ;D

 

btw, alderbody = alder (strat) body

 

Οταν πηρα το πρωτο μου warmoth alder strat body μου ηρθε η ιδεα.

Ανοιξα ενα ymail και σαφως επηρεασμενος απο την αγορα το ονομασα ετσι.

Tελικα κατεληξε να ειναι το μοναδικο μου Nick σε ΟΛΑ τα φόρατα που παιζω.

ουδεν μονιμοτερον του προσωρινου  ;)

 

ολως παραδοξως δε, εχω μονο μια alder bodied κιθαρα...

 

και να η υπευθυνη: (για να μην ξεχνιομαστε)

 

White_rw3.jpg

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gmoll,προέκυψε επειδή την περίοδο που γράφτηκα στο noiz έπαιζα την 3η σουίτα για λαούτο του Μπαχ,πρωί-μεσημέρι-βράδυ και στην πρώτη σελίδα της παρτιτούρας έγραφε "originally in gmoll" ,δηλ. "αρχικά σε Σολ μινόρε",γερμανιστί... ;D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι στο γκέτο πηρα την ονομασια για τα γρηγορα δάχτυλα κ το βιωματικο σολο απο μικρος.Τωρα που μεγαλωσα μου εφυγε ομως το βιωμα κ ψαχνομαι.trigga-trigger μια τετοια κατασταση.Οπλο δεν εχω πιασει ομως, σκοτώνω με τις νότες μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαστημοπλοιο Αργω ...  :'(

 

 

πω πω επιτελους καποιος που το θυμαται . αυτο το κινουμενο σχεδιο με σημαδεψε...  ! οταν επαψα να πιστευω οτι εχω σουπερ δυναμεις , αρχισα να πιστευω οτι θα γινω εξερευνητης του διαστηματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο. Νομιζα οτι ειναι ανωτερος ανθρωπος, φαν της εποχης Μπακ Ροτζερς, Διαστημοπλοιο Αργω κλπ...  :'(

 

Ο kilon θα μπορουσε να με βρισει, να με χτυπησει οσο ηθελε και οποτε ηθελε και δεν θα ετρεχε τιποτα, αφου στο μυαλο μου ηταν μελος της οικογενειας.

 

Απο σημερα που επεσαν οι μασκες, kilon, παρακαλω πολυ, πληθυντικο.

 

χμμ νόμιζα ότι είναι εύκολο να βρεθεί η σημασιολογία της λέξης "κηλέω-κηλώ" αλλά έκανα λάθος. Μου βγήκε η πίστη να βρω link. Τίποτα τελικά μόνο αυτό τα ανεπίσημο λίνκ.

 

http://tinyurl.com/6hslrb

 

H λέξη κηλέω , κηλώ σημαίνει , μαγεύω (με την καλλιτεχνική έννοια) , ερεθίζω τις αισθήσεις.

 

Μικρέ το θυμάμαι το κινούμενο σχέδιο και αν δεν με απατά η μνήμη μου μετά το μετατρέψανε απο διαστημικό σε ξεναγό στο εσωτερικό του ανθρώπινου σώματος όπου οι κακοί ήταν μικρόβια κτλ κτλ. Έβλεπα μανιωδώς και τα δυο , και απο ότι θυμάμαι και τα δυο είχαν πολυ καλή μουσική ,αν δεν κάνω λάθος γαλλική. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι βρε , αυτο που λες , το γαλλικο, ηταν το "μια φορα κι εναν καιρο ηταν ο ανθρωπος "  μετα το μετατρεψαν σε διαστημικο με τιτλο "μια φορα κι εναν καιρο στο διαστημα " ισως να θυμασαι το ρομποτακι δάλα , που στην ουσια ηταν ο μαλλιαρος ασπρος ηρωας με την κοκκινη μυτογκα σε ρομποτ εκδοση . μετα το κανανε αυτο που ειπες με το ανθρωπινο σωμα .

Οπως καταλαβαινεις πιτσιρικας ημουν πολυ τηλεορασακιας.... :)

το διαστημοπλοιο αργω ειναι αυτο με ενα διαστημοπλοιo που εμοιαζε  με πλοιο ,  και απο πισω ηταν αεριωθουμενο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου