Προς το περιεχόμενο

Πώς διαλέξατε το nickname σας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος έχει ακουσει και προσέξει το "be" των pain of salvation, τότε ξέρει και από που προέρχεται το νικ μου.

Είναι ένα κονσπετ αλμπουμ, στο οποίο ο "θεος" είναι ο animae. Δεν είμαι τόσο ψώνιο, αλλά μου άρεσε.

 

Το παλαιότερο που είχα, το forensick, είναι τραγουδι των The Haunted και είναι λογοπαίγνιο με τις λέξεις foresic και sick.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kilon: Κηλέω-κηλώ όντως σημαίνει μαγεύω, σαγηνεύω, αλλά ο κήλων είναι και το αρσενικό άλογο...

Το έγραψα και στο πρώτο μου ποστ, αλλά δεν μου το πιάσατε σωστό, κύριε καθηγητά, μάλλον το πήρατε για καλαμπούρι... ;D

 

 

 

Μόνο που το ψευδόνημο μου δεν είναι "Κήλων" αλλά "Κηλών" . Είναι βασικά η αρσενική μετοχή του "κηλώ" αν και πότε δεν κατάφερα να την βρώ ως έτσι στο αρχαιο ελληνικό λεξικό που ανακάλυψα το ρήμα. Πάντως ευχαριστώ για την πληροφορία δεν το ήξερα ότι σημαίνει το "κηλών" αρσενικό άλογο. Δυστηχώς οι γνώσεις μου στο αρχαία ελληνικά κάθε άλλο παρά επαρκής είναι. Είμαι καθαρά μαθηματικό μυαλό.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν διάβασα τα προηγούμενα - απαντάω κατευθείαν στην ερώτηση:

 

Το όνομα του συγκροτήματός μας είναι prang!!!

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου