Προς το περιεχόμενο

Συναυλία ΜΙLΟ Ζ στο Λυκαββητό


pastelius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομίζω πως ήταν μια μέτρια συναυλία...

γενικά στην αρχή γουσταρα και είχε κέφι αλλά ειλικρινά μετά απο κάποια ώρα κούραστηκα και έφυγα...

μια μέτρια μπάντα σε κουράζει αρκετά με την πάροδο του χρόνου...

κακός κιθαρίστας με κακό ήχο (fender twin με PRS και πετάλι για distortion το οποίο δεν είδα τι ήταν)... το ρυθμικό του καλό και γενικά πολύ stamina αλλά απο τα χειρότερα σόλο που έχω ακούσει...

επίσης τα πνεύστα σε πολλές φάσεις έπαιζαν οτι ναναι...

μετά το break χάλασε και ο ηχος και με τα τρελά feedback....

ο milo είχε πλάκα...αλλα δεν νομίζω οτι ήταν κάτι τρελό....θα ήθελε να είναι οι Kool and the Gang....αλλά νομίζω πως καλύτερα θα ήταν shakira :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, κάτσε ρε NightCrawler! Νομίζω ότι τα παραλές λιγάκι! Δεν ήταν και μέτρια η συναυλία! Απλώς τα παιδιά ήταν κάπως πορωμένα και το παράκαναν λίγο, έπαιξαν 3 ώρες και στο τέλος κούρασαν τον κόσμο! ¶σε που είχε χαλάσει κι ο ήχος στο τέλος. Αλλά: Κακός ο κιθαρίστας??? Μιλάς σοβαρά?? Τα πνευστά έπαιζαν ό,τι νάναι??? Πλάκα κάνεις? Να σου πω... εσύ δηλαδή μπορείς να φτιάξεις καλύτερη μπάντα? Οκ, δε λέω, στο Half Note παίζουν πολύ καλύτερα, ίσως δεν τους ταιριάζει πολύ ο μεγάλος ανοιχτός χώρος, αλλά όχι κι ότι δεν είναι καλή η μπάντα!!! Μην τραλλαθούμε! Και επίσης το να έχεις πρότυπο τους Kool & The Gang δε νομίζω ότι είναι κακό... Ούτε σημαίνει ότι αν φτιάξεις μπάντα κατώτερη απ'αυτούς θεωρείσαι αποτυχημένος!!!

Επίσης είπες ότι ο Milo δεν είναι κάτι το τρελλό! Εννοείται ότι δεν είναι κάτι το τρελλό! Είναι όμως ένας πάρα πολύ καλός τραγουδιστής (του είδους, έστω!) και ένας πάρα πολύ καλός performer! Ίσως να μη σου αρέσει το είδος της μουσικής, τι να πω... Όσο για το σχόλιό σου περί Shakira, ας μην το θίξω... δεν ήταν και πολύ πετυχημένο...

Πάντως για να απαντήσω και στο φίλο pastelius, βαθμολογώ τη συναυλία με 7.5. Πέρασα πολύ καλά, η μπάντα αυτή δε με απογοητεύει ποτέ, έχουν πάρα πολύ κέφι, το διασκεδάζουν πάνω στη σκηνή και αυτό βγαίνει και προς τον κόσμο, είναι πολύ καλοί μουσικοί (εντάξει, δεν είναι οι καλύτεροι στον κόσμο, αλλά ας μην το ψάχνουμε τόοοοσο πολύ - χάνουμε το νόημα) και γενικά είναι ευχάριστο live απ'όλες τις απόψεις. Τα αρνητικά ήταν ότι παίξανε πάρα πολύ ώρα και ότι χάλασε ο ήχος κάποια στιγμή - το slap του Joe Copeland σε κάποια φάση τρύπαγε τ'αυτιά!! Στο Half Note τους βάζω πάντα 9.5 στα 10! Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αληθεια οτι το μπασο καποια φαση στο slap εδωσε ισως παραπανω απ το κανονικο..Αχ,αχ αυτος ο ηχοληπτης...Πιστευω οτι οσοι παιζουμε μουσικη βλεπουμε με αλλο ματι καποια(ολα?) τα live ,απ την αποψη του οτι αποκταμε εμπειριες και ακουμε αλλες μουσικες αποψεις και προσανατολισμους,συγκρινουμε,βελτιωνομαστε και εξασκουμε το αυτι μας..Η κοπελα μου για παραδειγμα δεν προσεξε τπτ απ ολα οσα ειπε ο φιλος night crawler(a,re tipton...) :wink: εκτος απο το pick των μικροφωνων στο τελος.Θελω να πω απλα οτι αυτα λιγη σημασια εχουν,οταν βλεπεις πανω ατομα που γουσταρουν τρελλα αυτο που κανουν,χορευουν,φωναζουν και εκστασιαζονται.Ειδικα εκεινο το tribal σημειο με τον-πολυ καλο κρουστο-και τον drummer-οσο πιο minimal.. αυτη η μαυρουλα που χορευε με τον πωπο τον καλο..8)

ps:Ο μπασιστας πρεπει να κατεβει για βουλευτης στη χωρα του!(για τους απωντες-μαυρος-1,65 ,λευκο κουστουμι και ραστες μεχρι τον κ

@lo!)

ps@2:παντως φιλε jumerang διασκεδασες μαλλον οσο εγω!(αν και εχασα το solo του μπασου απ τις πολλες μπυρες.φτου.) 8O

O Milo γαματος._Α,ρε Σκουλα!

ps@3:ενα μπραβο στον γερακο με την απιστευτη blues χροια του.>>μηπως ξερει κανεις πως λεγεται?<<

αυτα.

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου