Προς το περιεχόμενο

Πεταλιερα ή Πεταλακια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον φτιαξαμε μια μπαντα που παιζουμε απο blues μεχρι hard rock.Κατα βαση παιζουμε πολυ alterbridge.Εκτος ομως απο αυτα παιζουμε και λιγο joe satriani οποτε εγω ψαχνω εναν ενισχυτη που να εχει gain αλλα να μην βγαζει βρομια.Απο εξοπλισμο εχω μια ibanez js 100 για τα περισσοτερα τραγουδια για alterbridge ομως επειδη εχει αλλα κουρδισματα εχω μια squire bullet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνωμη ηθελα να πω να μην βγαζει ΠΟΛΥ βρομια αλλα να εχει gain και παραμορφωση εκει που χρειαζεται ισως αυτο ομως ειναι και θεμα δαχτυλων:S

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με αυτό το budget αν θες να παίξεις πολλά εφέ και να κινηθείς πιο πειραματικά ή να πάρεις μια γενική ιδέα για το τί παίζει μαθαίνοντας με τον καιρό πάρε μια πεταλιέρα.

 

Αν θες πιο βασικά πράγματα για roots rock καταστάσεις και να κομπλιμεντάρεις το βασικό σου set up κιθάρα ενισχυτής χρησιμοποιώντας μέχρι τρία το πολύ εφέ (π.χ wha, dirtbox, delay ή compressor, dirtbox, delay ή κάτι παρόμοιο) τότε τά καλά και ακριβά πετάλια θα σου προσφέρουν το κάτι παραπάνω σε ποιότητα.

 

Θα μπορούσες με αυτό το budget βέβαια να αγοράσεις μέχρι και 4-5 πολύ ποιοτικά πετάλια για μεγαλύτερη ευελιξία, αλλά προυποθέτει εμπειρία και κυνήγι μεταχειρισμένων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό το budget αν θες να παίξεις πολλά εφέ και να κινηθείς πιο πειραματικά ή να πάρεις μια γενική ιδέα για το τί παίζει μαθαίνοντας με τον καιρό πάρε μια πεταλιέρα.

 

Έχει ήδη πεταλιέρα, κορυφαία πεταλιέρα, και δηλώνει και ευχαριστημένος από αυτή.

 

Βασικά το τόπικ είναι του τύπου "κουβέντα να γίνεται".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600 ευρω μπορω να διαθεσω για κεφαλη. Απο εκει και περα τα πεταλακια ειναι αλλη ιστορια.Οσο να ναι ο ηχος της πεταλιερας μου ειναι λιγο πλαστικος.Με ενισχυτη ισως να ηταν καλυτερα μετα για πεταλακια βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου προτεινα combo ενισχυτη,γιατι θα ειναι πιο ευκολο να τον κουβαλησεις οπου 8ες! εκτος αν θες να παιξεις σε καμια μεγαλη συναυλια...!!

 

σου προτεινω 2,ο πρωτος ειναι πολυ καλος για All around παιξιματα,τον εχω εγω και ειμαι ευχαριστημενος !  

 

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_club_40_venue_combo.htm

 

τωρα αν θελεις κατι πιο heavy κοιταξε κατι σε peavey η engl!

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_6505_plus_112_combo.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου