Προς το περιεχόμενο

Επιλογή low budget overdrive


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παλικάρι .... τις προάλλες που ήρθες στο studio το maxon od808 δε το βάλαμε να το ακούσεις ?

 

Έλα παρ'το όποτε θες να δεις αν σου κάνει  ;)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες!!!

το fulltone ειναι πολυ ασφαλης αγορα και παιζει καλα παντου.αλλα δεν το θεωρω low budget,ακι δεν θεωρειται απολυτα distortion ειναι πιο overdrive

Σε χαμηλα λεφτα ειναι και το satchurator της vox (αν και δεν παιζει καλα σε ολους τους ενισχυτες πχ σε οποιον μαρσαλ το ειχα βαλει ηταν τραγικο)

Απο αυτα που εχω παιξει σε αυτα τα λεφτα ειναι τρομερα τα

mxr custom badass

και σε λεφτα ocd το jekyln hyde (η σκετο το son of hyde) της VS το οποιο ειναι δικαναλο overdrive-distortion me διαφορετικα volume eq πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υπάρχει στις αγγελίες και ένα Boss SD-1 σε πολύ ελκυστική τιμή και το πετάλι αν μη τι άλλο είναι κλασική επιλογή κι έχει και πολύ καλύτερο buffer από το Bad Monkey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει στις αγγελίες και ένα Boss SD-1 σε πολύ ελκυστική τιμή και το πετάλι αν μη τι άλλο είναι κλασική επιλογή κι έχει και πολύ καλύτερο buffer από το Bad Monkey.

+1 και από μένα για το sd-1. Υπέροχο πετάλι και σε πολύ καλή τιμή. Το είχα και το πούλησα για να κρατήσω το boss bd-2 keeley modded αλλά τελικά βρέθηκα να το ξαναγοράζω και να πουλάω το bd-2. Ειδικά μεταχειρισμένο μπορείς να το βρεις πολύ φθηνά. Αφού σκέφτομαι να αγοράσω άλλο ένα για backup ή και γιατί όχι να τα δουλεύω μαζί έχοντας και lead ήχο. Δοκίμασε το όπωσδήποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bad monkey ειναι φθηνο και καλο. Τωρα αν βρεις ΤS στα ιδια χρηματα παρτο. Εαν ξερεις να τα δουλευεις δεν θα εχεις προβλημα. Tωρα εχω ακουσει καλα λογια και για τα Alpha Drive Freeklish και για το Joyo Drive (πανομοιοτυπα). Εαν μπορεις παρε την κιθαρα και βγες δοκιμασε τα καλυτερα.

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πάρεις γνώμες κι απο εδώ...

http://forum.kithara.gr/index.php?PHPSESSID=bgfdglor9onsr9ef8hh341uiv8a2lv7o&topic=84729.0

 

Παίρνω κι από εκεί, ευχαριστώ. Μήπως θεωρείς τις γνώμες που μπορούν να δώσουν τα μέλη του noiz περιττές; Εγώ κάθε άλλο.

 

Βρε παλικάρι .... τις προάλλες που ήρθες στο studio το maxon od808 δε το βάλαμε να το ακούσεις ?

 

Έλα παρ'το όποτε θες να δεις αν σου κάνει  ;)

 

Με μια πρώτη εντύπωση μ'άρεσε...Το δίνεις Κώστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επισης, αφου λες οτι σου αρεσει το drive του ενισχυτη, γιατι δεν κοιτας και κατι σε clean booster η treble booster ωστε να εχεις περισσοτερο gain χωρις να χαλασει το χρωμα του marshall. γιατι ενα ειδος drive πανω σε ενα αλλο δεν δουλευει παντα..

 

Έχω ήδη booster, αυτό εδώ:

http://www.thomann.de/gr/artec_dbt1_dual_booster.htm

 

Το drive δε σκοπεύω να το μπλέκω με την παραμόρφωση του ενισχυτή, αλλά είτε να παίρνω τη βρώμα που χρειάζομαι χωρίς να κουβαλάω ενισχυτή στις πρόβες, είτε μαζί με τον ενισχυτή να έχω μια άλλη χροια (πάνω στο καθαρό κανάλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου