Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Pod X3 Live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βοήθεια!!!!!!

Όπως θα καταλάβατε είμαι κάτοχος της Line 6 Pod X3 Live.

 

Το πρόβλημα που έχει προκύψει είναι οτι όταν μπω στο tuner της πεταλιέρας δυσκολεύομαι να επιστρέψω στο patch που χρειάζομαι.

Δηλαδή πατάω για παράδειγμα τον Α ήχο μένει για λίγο και μετά ξαφνικά γυρνάει μόνο του στο tuner.

Μετά από πολλές προσπάθειες κάθε φορά σταθεροποιείται αλλά μπορεί να χρειαστεί να το προσπαθήσω 5-6 φορές.

 

Έκανα ένα reset τους ήχους αλλά πάλι τίποτα.

Είναι το πιο πρακτικό κομμάτι gear που έχω οπότε αν έχετε καμιά ιδέα παρακαλώ βοηθήστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω εδώ και 3 χρόνια , βασικά από όταν κυκλοφόρησε , δεν θυμάμαι πότε ήταν αυτό  :P.. και παρόλο που ειδικά για κανένα χρόνο έκανα πολλά live με αυτή , δεν έπαθε κάτι ..

 

Έκανα πάντα τα updates της Line6 για το Flash Memory της πεταλιέρας , μήπως να δοκίμαζες κανένα update ( αν δεν τα έχεις κάνει ήδη ) ??

 

Επίσης σου γίνεται μόνο στο A αυτό ?? Γιατί η αλήθεια είναι ότι και εμένα το Α θέλει αποφασιστικό πάτημα πλέον  ::) ::)  :P :P :P

 

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω ως κάτοχος της X3 έχω να πώ πως τα updates στο firmware αν δεν έχουν γίνει,πρέπει να γίνουν...μπορεί να σου φανεί περίεργη ερώτηση,αλλά φαντάζομαι ότι αυτό σου τυχαίνει όταν την πατάς με το πόδι έτσι?

στο λέω γιατί επειδή την χρησιμοποιώ και για Home recording,το response των κουμπιών είναι μέρα/νύχτα για πόδι/χέρι... πάντως διόλου απίθανο πάντως να τα φτυσε κάποια επαφή μέσα...γιατί αν γυρνάει μόνο του στο tuner 2 πράγματα θα παίζουν,ή έχει φάει σκάλωμα software οπότε δοκίμασε βάζοντας τα Updates με το Line6monkey μήπως φτάξει,ή με δικό σου ρίσκο δοκίμασε να κουνήσεις πέραδωθε το knob του tuner μήπως ξεσκαλώσει...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει τα updates.

Απ'οτι φαίνεται έχει αρχίσει να τα τρώει τα ψωμιά της.

Σκέφτομαι να την ανοίξω. Έχει κανένα νόημα ή δε θα καταλάβω τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει τα updates.

Απ'οτι φαίνεται έχει αρχίσει να τα τρώει τα ψωμιά της.

Σκέφτομαι να την ανοίξω. Έχει κανένα νόημα ή δε θα καταλάβω τίποτα?

 

Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά φαντάζομαι μπορείς να δοκιμάσεις να ψεκάσεις με ένα σπρέι για επαφές τα κουμπιά μήπως παίζει κάτι με καμία επαφή .. Ίσως βοηθήσει..

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου