Προς το περιεχόμενο

"Θεματάκι" με αντιπροσωπία & Συμπεριφορά.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μιλάμε για τους ιδιους, το έχουν πει και σε μένα, όταν ήθελα knobs για το Τριτον. Να τους πάω όλο το όργανο να μου τα βάλουν αυτοι. Απαράδεκτοι. Και δυστυχώς σ'αυτους που εννοω εγώ, έπεσα πάλι στην ανάγκη τους. Δευτέρα έρχεται ο λογαριασμός :( Ο 1ος ήταν 150€ για 3 ανταλλακτικά πλήκτρα ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

beeros05 Δεν κάνεις καλό ούτε στον φίλο σου με αυτά που λες.

Θυμήσου τους κανονισμούς σε παρακαλώ.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=158326.msg660470#msg660470

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

beeros05 Δεν κάνεις καλό ούτε στον φίλο σου με αυτά που λες.

Θυμήσου τους κανονισμούς σε παρακαλώ.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=158326.msg660470#msg660470

 

Έχεις δίκιο, sorry!...το έκανα edit!

 

Όσο για τον φίλο δεν υπάρχει θέμα...trust me ;)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για τους ιδιους, το έχουν πει και σε μένα, όταν ήθελα knobs για το Τριτον.

Όχι δεν μιλάμε για τους ίδιους, αλλά από συμπεριφορά έχουν ίδια ;)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γραψω κατι που το εχω ξαναφραψει αρκετες φορες.Στην ουσια ειναι αυτο που εγραψε ο LK.

Μετραει η ευγενεια και η ειλικρινεια και του πωλητη αλλα και  του αγοραστη .Επισης μετραει και η προσωπικοτητα κυριως του αγοραστη και κατα δευτερον του πωλητη.Σκεφθειτε το λιγο.

Δεν θα γραψω παραδειγματα αλλα στο παρελθον εχω κανει παραινεση προς ενα-δυο μελη που μονιμα γκρινιαζουν να παμε μαζι σε 2-3 μαγαζια και να διαπιστωσουν ιδιοις ομασι τι μπορει να κερδισουν σε τιμη αλλα και σε εξυπηρετηση (αυτο ειναι πολυ πιο βασικο απο την τιμη.) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί άνοιξε το thread.

 

William έπεσες σε γάϊδαρο (από αυτά που λες) και κρίμα.

Ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος. Και ούτε αρέσει σε κανένα να είναι αποδέκτης.

Θα μου πεις ήρθες στον καφενέ να πεις το παράπονό σου...... Πάσο.

 

Αλλά προσωπικά, αν άνοιγα το thread (για την αντιπροσωπεία), θα έγραφα την ιστορία και θα κατέληγα ότι το ανταλλακτικό, εξαιτίας της συμπεριφοράς του συγκεκριμένου αλλά και λόγω της ευχέρειας που μου παρέχει η διαδικτυακή αγορά, αγοράστηκε από αλλού και η αντίρρησή μου για την συμπεριφορά του τύπου θα είχε εκφραστεί εγγράφως στην μητρική εταιρεία by copy τον τοπικό αντιπρόσωπο (ο οποίος υποθέτω είναι ο εν λόγω αγενής).

 

Πέραν τούτου θα αρχίσουμε τα ίδια και τα ίδια και οι έξω και οι μέσα και ο Τόμαν και ο Μήτσος και οι Αμερικάνοι και οι Έλληνες και εγώ και αυτοί και τότε και τώρα και σούπα και μούπες.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά προσωπικά, αν άνοιγα το thread (για την αντιπροσωπεία), θα έγραφα την ιστορία και θα κατέληγα ότι το ανταλλακτικό, εξαιτίας της συμπεριφοράς του συγκεκριμένου αλλά και λόγω της ευχέρειας που μου παρέχει η διαδικτυακή αγορά, αγοράστηκε από αλλού και η αντίρρησή μου για την συμπεριφορά του τύπου θα είχε εκφραστεί εγγράφως στην μητρική εταιρεία by copy τον τοπικό αντιπρόσωπο (ο οποίος υποθέτω είναι ο εν λόγω αγενής).

Όπως και έκανα βεβαίως-βεβαίως!

(Σωστά υποθέτεις ;) )

 

Πέραν τούτου θα αρχίσουμε τα ίδια και τα ίδια και οι έξω και οι μέσα και ο Τόμαν και ο Μήτσος και οι Αμερικάνοι και οι Έλληνες και εγώ και αυτοί και τότε και τώρα και σούπα και μούπες.......

Εγώ δεν είχα/έχω σκοπό να πάει εκεί το θέμα σε καμία περίπτωση. 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και έκανα βεβαίως-βεβαίως!

Εύγε.

 

Εγώ δεν είχα/έχω σκοπό να πάει εκεί το θέμα σε καμία περίπτωση. 

Είμαι σίγουρος.

Ξέρεις όμως πόσοι περιμένουν στην ουρά;  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για συμπεριφορά εμπόρων αλλά να θέσουμε και το ζήτημα της δικιάς μας συμπεριφοράς, δηλαδή το πώς αντιδρούμε: υποκύπτουμε και απλά γκρινιάζουμε, ή επιλέγουμε άλλο δρόμο. Σε μεγάλο ποσοστό πιστεύω πως ακόμη κάνουμε το πρώτο (γενικά στο εμπόριο, όχι ειδικά στα μουσικά είδη).

 

Πριν ένα χρόνο περίπου ήθελα ένα εργαλείο, το κατάστημα το έδινε φτηνώτερα μέσω ίντερνετ αλλά μετά χρέωνε (φυσικά) τα μεταφορικά. Τους ζήτησα να μου το δώσουν σε τιμή ίντερνετ, αλλά να το παραλάβω ο ίδιος ώστε κι εγώ να μην πληρώσω μεταφορικά αλλά κι εκείνοι να μη μπούν στη διαδικασία να συσκευάσουν το πακέτο και να καλέσουν κούριερ κλπ., και ήταν ανένδοτοι. Οπότε τους είπα: "Εντάξει κύριε, θα ακυρώσω την παραγγελία που έκανα μέσω ίντερνετ.", ώστε να το καταλάβει ο τύπος πως αυτό που έκανε του κόστισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για συμπεριφορά εμπόρων αλλά να θέσουμε και το ζήτημα της δικιάς μας συμπεριφοράς, δηλαδή το πώς αντιδρούμε: υποκύπτουμε και απλά γκρινιάζουμε, ή επιλέγουμε άλλο δρόμο. Σε μεγάλο ποσοστό πιστεύω πως ακόμη κάνουμε το πρώτο (γενικά στο εμπόριο, όχι ειδικά στα μουσικά είδη).

 

Πριν ένα χρόνο περίπου ήθελα ένα εργαλείο, το κατάστημα το έδινε φτηνώτερα μέσω ίντερνετ αλλά μετά χρέωνε (φυσικά) τα μεταφορικά. Τους ζήτησα να μου το δώσουν σε τιμή ίντερνετ, αλλά να το παραλάβω ο ίδιος ώστε κι εγώ να μην πληρώσω μεταφορικά αλλά κι εκείνοι να μη μπούν στη διαδικασία να συσκευάσουν το πακέτο και να καλέσουν κούριερ κλπ., και ήταν ανένδοτοι. Οπότε τους είπα: "Εντάξει κύριε, θα ακυρώσω την παραγγελία που έκανα μέσω ίντερνετ.", ώστε να το καταλάβει ο τύπος πως αυτό που έκανε του κόστισε.

Αυτό είναι τελείως διαφορετική περίπτωση.

Στην δική μου (που σε καμία περίπτωση δεν είχε να κάνει με οικονομικό θέμα), εγώ ζήτησα να αγοράσω ένα ανταλλακτικό που μάλιστα ήμουν διατεθειμένος να δώσω και το ακριβές part number και ο τύπος με τον τρόπο του απλά αρνήθηκε να πουλήσει ένα προϊόν μίας εταιρίας που αντιπροσωπεύει.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου