Προς το περιεχόμενο

"Θεματάκι" με αντιπροσωπία & Συμπεριφορά.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χωρίς την παραμικρή διάθεση να δικαιολογήσω το οποιοδήποτε ύφος εκ μέρους του πωλητή, εσύ είσαι ευχαριστημένος με τη συμπεριφορά από την πλευρά σου;

 

Θεωρείς ότι τα χρήματα που άφησες στο μαγαζί είναι αρκετά για το χρόνο που σου αφιέρωσαν τις (κατά τη δική σου παραδοχή) πάμπολλες φορές που το επισκέφθηκες και ρώτησες για πληροφορίες ή δοκίμασες όργανα;

Και επίσης δε μας είπες την αντιμετώπιση των πωλητών τις πρώτες φορές που πέρασες από το συγκεκριμένο μαγαζί, μας είπες μόνο όσα έγιναν αφού είχες περάσει πολλές φορές.

Δεν πάει έτσι φίλε μου. Είναι λυπηρό, τελεία. Η ξεφτίλα μπορεί να του άξιζε αλλά όχι η βία. Η κατάλληλη ξεφτίλα θα ήταν να έρθει το αφεντικό και να του πει "περάστε έξω από το μαγαζί και παρακαλώ μην ξαναπατήσετε γιατί δεν εξυπηρετούμε άτομα που συμπεριφέρονται κατ' αυτό τον τρόπο".

μαλλον δεν το ειπα καλα ή δεν το καταλαβατε εσεις δεν πηγα μια φορα και μου την ειπαν καιτις υπολοιπες ηταν μια χαραμπορει να ειχα παει πολλες φορες εκει αλλα σχεδον ποτε δεν τους απασχολουσα και τουσ τα επριζα.τις πιο πολλες φορες εμπενα εριχνα μια ματια επερνα καμια πενα και εφευγα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάει το θέμα.....

Anyway, απάντηση απ'την εταιρία που υποτίθεται ότι αντιπροσωπεύει ο εν λόγο κύριος.

Dear Mr. William Sats,

 

we are sorry, we didn`t delete ******** from our Webside but it is

now done because he is since a longer time not our partner anymore

for Greece...

 

- Part

  you can order the part through our Webstore and would have it in

  a few days...

 

  http://shop.*************************

 

We hope this answer is helping you and all the best

 

with regards

 

************

************

President

(Έβαλα αστερίσκους για ευνόητους λόγους)

Όπως καταλαβαίνετε, ο τύπος όχι μόνο είναι αγενέστατος, αλλά ενώ δεν έχει πλέον την αντιπροσωπία, αφήνει να εννοηθεί ότι είναι ακόμα επίσημος αντιπρόσωπος.

Οι λόγοι που το έκανε/κάνει αυτό είναι "άγνωστοι" (λέμε τώρα), οπότε αυτό έρχεται σε συνέχεια του θέματος που είχα....

Τα συμπεράσματα δικά σας. 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ja!!!

Schließlich wurde das Gesetz gegeben!!!

(Επειδή την κουβέντα θα την διαβάζουν και κάποιοι Γερμανοί η τοποθέτηση-απάντηση μου είναι στα Γερμανικά…)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο αρμόδιος για την καταγγελία περί ψευδούς δήλωσης ότι είναι ακόμα αντιπρόσωπος; H Προστασία του Καταναλωτή; Γουίλιαμ κάνε ένα τηλέφωνο σε αυτούς ή στο υπουργείο (Ανάπτυξης ή όποιο άλλο είναι, αν πετύχεις κανέναν να το σηκώσει δηλαδή) γιατί με ενδιαφέρει.

 

Επίσης, θα έστελνα ένα ακόμη email σε αυτούς της ξένης μητρικής εταιρίας ευχαριστώντας τους για την απάντηση, και λέγοντάς τους πως ο κύριος αυτός οικειοποιούμενος το όνομά τους κάνει ζημιά στο πρόσωπο και φήμη της εταιρίας (που βεβαίως μεταφράζεται και σε οικονομική ζημιά).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο αρμόδιος για την καταγγελία περί ψευδούς δήλωσης ότι είναι ακόμα αντιπρόσωπος; H Προστασία του Καταναλωτή; Γουίλιαμ κάνε ένα τηλέφωνο σε αυτούς ή στο υπουργείο (Ανάπτυξης ή όποιο άλλο είναι, αν πετύχεις κανέναν να το σηκώσει δηλαδή) γιατί με ενδιαφέρει.

 

Επίσης, θα έστελνα ένα ακόμη email σε αυτούς της ξένης μητρικής εταιρίας ευχαριστώντας τους για την απάντηση, και λέγοντάς τους πως ο κύριος αυτός οικειοποιούμενος το όνομά τους κάνει ζημιά στο πρόσωπο και φήμη της εταιρίας (που βεβαίως μεταφράζεται και σε οικονομική ζημιά).

Θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ja!!!

Schließlich wurde das Gesetz gegeben!!!

(Επειδή την κουβέντα θα την διαβάζουν και κάποιοι Γερμανοί η τοποθέτηση-απάντηση μου είναι στα Γερμανικά…)

 

 

Εχμ... και τελείως φιλικά, ως γερμανομαθής (όσο ξέρω), η παραπάνω πρόταση μου φαίνεται εντελώς ασύντακτη, σαν να έχει βγει από google translator, οπότε δυστυχώς δεν θα καταλάβει τίποτα κανένας Γερμανός αν το διαβάσει..

 

Τί ακριβώς ήθελες να πεις; Ότι τελικά αποδόθηκε δικαιοσύνη;

Η σωστή έκφραση γι'αυτό που θέλεις να πεις στα γερμανικά είναι "Gerechtigkeit war/ist zugeschrieben" ή κάτι παρόμοιο (ας μας βοηθήσει και ο Superπαππούς που έχει και πιο πρόχειρη την βερολινέζικη αργκό, γιατί εγώ λείπω χρόνια και έχω "σκουριάσει" στη διάλεκτο)..

 

Η ακριβής μετάφραση αυτού που έγραψες είναι "τελικά είχε δοθεί ο νόμος"...

Συγγνώμη για το off-topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ OP...και τους λοιπούς...(διάβασα το 90% του θρεντ)

 

Επειδή τρέχω μια επιχείρηση (που έχει να κανει με το εμπόριο) τα τελευταία χρόνια και ξέρω πόσο μα ποσο σημαντικός είναι ο κάθε πελάτης για μένα... τέτοιους υπαλλήλους σαν και αυτόν του OP όχι  απλά δεν θα είχα...θα τους κρέμαγα...(sorry για το ύφος μου)

 

Οι υπάλληλοι δυστυχώς σε πολλές περιπτώσεις δεν καταλαβαίνουν τι είναι το να έχεις μια δικιά σου επιχείρηση...με άλλα λόγια...στ@ρ*#δισμος και κλαϊν μαϊν(... όταν οι μαγαζάτορες οι ίδιοι είναι τέτοιοι τοτε νταξ... απλά δεν λες ούτε "γεια σας"...και φεύγεις)

 

Έχω να πατήσω σε Ελληνικό μαγαζί μουσικών κανα 2 μηνο...και οχι για κάτι το τρελό... χορδές πένες κτλ... γιατί δεν γουστάρω να πλερώ 6.5ευρα για ένα σετ χορδές που περσυ το έδινε 3.5... γιατί δεν γουστάρω την ξινή του φάτσα... γιατί το μαγαζί είναι γεμάτο μπούρδες...και γιατί κάποτε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΖΑΛΙΣΕΙ ΤΑ ΟΥΜΠΑΛΑ του ζήτησα να δοκιμάσω μια πεταλιερα των 80Ε και μου είπε... "Αν την αγοράσεις τωρα...ναι θα την δοκιμάσεις..." πριν τουλάχιστον 6 χρόνια...

 

δεν υπάρχει λόγος για να υπάρχουν αυτά τα μαγαζιά...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου