Προς το περιεχόμενο

ποιο ειναι το αγαπημενο σας εφφε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραμορφωση και reverb παιρνουμε απτον ενισχυτη :P

Ψηφισα chorus γιατι ειναι το αγαπημενο μου και προσπαθω οπου μπορω να το χρησιμοποιω..

Αν ψηφιζα με βαση ομως ποιο χρησιμοποιω πιο πολυ τοτε σιγουρα το delay  ;D

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ψήφισα fuzz αν και εξίσου συχνά παίζω απλώς με λίγο overdrive. Δυσκολεύτηκα να διαλέξω (περίπου 1 δευτερόλεπτο  ;D )

 

Θα 'χε πλάκα να λέγαμε σειρά προτίμησης για όλα τα εφέ της λίστας, γιατί το ένα πετάλι για κάποιους είναι δεσμευτικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήφισα fuzz αν και εξίσου συχνά παίζω απλώς με λίγο overdrive. Δυσκολεύτηκα να διαλέξω (περίπου 1 δευτερόλεπτο  ;D )

 

Θα 'χε πλάκα να λέγαμε σειρά προτίμησης για όλα τα εφέ της λίστας, γιατί το ένα πετάλι για κάποιους είναι δεσμευτικό.

 

 

Ρε κ@λόπαιδο ,για πόσο ακόμα θα σε παρακαλάω να παίξεις ένα μπάτσο και να βάλεις μια φουνή ?  ;D ;D ;D

Θα σε βάλω και όβερντράιβ  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A OXI φιλαρακια μου ...οταν λέμε ποιο εφφε μας αρεσει εννοουμε με τον ενισχυτη στο CLEAN. ;)

 

ουτε οτιδηποτε παιρνουμε απο τον ενισχυτη γιατι και το drive του ενισχυτη ειναι εφφε (overdrive h distortion) οπως και το reverb

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...
  • Moderator

Το αγαπημένο μου είναι μακράν το Wah Wah.Δεν πάω πουθενά χωρίς το Cry Baby μου καθώς με μαγεύει ο ήχος του.Δε θα ξεχάσω την πρώτη φορά που άκουσα Wah Wah,10 χρόνων όταν ο πατέρας μου,μου έβαλε Hendrix.Υπέροχη ανάμνηση!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολη ερώτηση για μένα ξεκινάω με το wah τι λέμε,ο λόγος που είχα πάρει το v-wah ήταν για να έχω ποικηλία και τώρα έχω μείνει μόνο με το cry 95 αν και ακόμα ο ήχος του vox 846 με προσελκύει η μόνο μόντα που θα έκανα στο cry μου.

 

Σε καθαρά υπάρχουν κομάτια που το  corus το ερωτεύεσαι όπως και το delay και στα drive γουστάρω το delay όχι κάτι σαν στάνταρ αλλά μου αρέσει και με διαφορετικές επανλήψεις.

 

Και κάπου σε μερικά κομάτια πιο πολύ του στυλ mexican να το πω μου αρέσει και το τρέμολο.

 

Δεν θα μηλίσω για overdrive γιατί αν ήθελα μόνο ένα τότε το πιο πιθανόν δεν θα είχα πεταλιέρα,άσχετα αν το "στάντερ" μου κλείνει σε 80's ασχολούμαι με πολλά ακόμα.

 

Πολλά μου αρέσουν καθέ ένα στην φάση και στη ρύθμιση που πρέπει  :D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου