Προς το περιεχόμενο

Τι χρειάζομαι για τη σύνθεση/δημιουργια τραγουδιου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συνάδελφοι και συναδέλφισες, δεν ξέρω αν προειπώθηκε (είναι και 10 σελίδες που να διαβάζω ο άθρησκος), αλλά μην τον ζαλίζετε τον άνθρωπο. Υπάρχει και άλλη λύση. Να βρει την ΠΕΝΑ του ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ. Ή την πίπα του πεπρωμένου, whatever. Προϋποθέτει αναμέτρηση με τον Εωσφόρο σε σκληρό τζαμάρισμα.

 

Και μετά από αυτό μπορεί να γράψει το απόλυτο materpiece.

 

Εννοείται ότι εδώ μέσα παίρνετε από χιούμορ... :) έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι και συναδέλφισες, δεν ξέρω αν προειπώθηκε (είναι και 10 σελίδες που να διαβάζω ο άθρησκος), αλλά μην τον ζαλίζετε τον άνθρωπο. Υπάρχει και άλλη λύση. Να βρει την ΠΕΝΑ του ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ. Ή την πίπα του πεπρωμένου, whatever. Προϋποθέτει αναμέτρηση με τον Εωσφόρο σε σκληρό τζαμάρισμα.

 

Και μετά από αυτό μπορεί να γράψει το απόλυτο materpiece.

 

Εννοείται ότι εδώ μέσα παίρνετε από χιούμορ... :) έτσι?

αυτο που ειπες ουτως η αλλως δεν ηταν αστειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ειπες ουτως η αλλως δεν ηταν αστειο

 

Πως... εκεί που λέει ότι θα μπορεί να γράψει το απόλυτο κομμάτι μητέρας (materpiece), εγώ γέλασα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Προϋπόθεση ήταν να έχετε δει την ταινία "The pick of destiny".

Βέβαια μπορεί και να την είδατε και να μην σας άρεσε.

 

Βασικά δεν έγραψα ούτε masterpiece ούτε motherpiece. Γράψτε λάθος.

Και επίσης η προσπάθεια για χιούμορ δεν απαιτεί την συγκατάβαση και αποδοχή του αποδέκτη. Και αυτό συνήθως κατά την αγγλική σχολή έχει πιο πολύ πλάκα.

 

Φίλε που ξεκίνησες το post - να ξέρεις - δεν ειρωνεύτηκα, απλά θυμήθηκα την γνωστή ταινία με τον Jack Black. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις στο στόχο σου. Δεν έχει να κάνει με την ηλικία ούτε με το ταλέντο. Εφόσον το κάνεις για σένα και όχι για το κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κάνα γνωστό να ξέρει μουσική,να του ψιθυρίζεις εσύ την μελωδία, αυτός να την βγάζει στο αρμόνιο και να συνεργαστείτε? ;D Και σιγά σιγά με μελέτη θα μάθεις και ακόρντα  και αρμονία κ.α!!

 

 

Ωραία πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητειται μουσικός για συνεργασία.

 

εγω θα σφυριζω την μελωδια και αυτος θα την παιζει στο οργανο του ;D ;D ;D ;D ;D

 

να συμπληρωσω ότι ο μουσικός δεν πρέπει να ξερει να σφυριζει ( μην μου φαει και την δουλειά) ;D ;D ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σφυριζω την μελωδια και αυτος θα την παιζει στο οργανο του ;D ;D ;D ;D ;D

Άντε νέος...δεν χρειάζεσαι μουσικό...Όλα εγώ θα σας τα μαθαίνω? 8)

Σφυράς τη μελωδία...επειδή θες δε θές, σφυράς μονοφωνικά...τη βάζεις στο Μelodyne...το μετατρέπεις σε midi (που το κάνει καλούτσικα)...και τέλος!....Βάλε όποιο όργανο θές μετά...και σε πολυφωνία!!!!

Σ έφτιαξα μπαγάσα!!!! ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητειται μουσικός για συνεργασία.

 

εγω θα σφυριζω την μελωδια και αυτος θα την παιζει στο οργανο του ;D ;D ;D ;D ;D

 

να συμπληρωσω ότι ο μουσικός δεν πρέπει να ξερει να σφυριζει ( μην μου φαει και την δουλειά) ;D ;D ;D

 

SOLD    ;D ;D ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου