Προς το περιεχόμενο

Κριτικη για τη μπαντα μας


hwept

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις !!! Εσεις ειστε ????

Παιδια δε σας καταλαβα λεμε !! Καμια σχεση με τα λαηβ που σας εχω δει και εχουμε συν-βρεθει !!!

Τη φωνη του Θαναση δεν την καταλαβα με τιποτα !

Μιλαμε για μπαντα με πολλα λαηβ στην πλατη και ολα σε πολυ καλο επιπεδο !!

 

Κατι δεν πηγε καλα πιστευω στην ηχογραφηση ....(θα συμφωνησω με αρκετα απο τα σχολια που εγιναν περι δεσιματος κατα βαση ντραμς μπασου) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τη καλησπέρα μου. Σαν δοκιμαστικό μέλος μπάντας του forum, σαν αυτοδίδακτος και άπειρος drummer και σαν ακολουθητής της rock σκηνής για πολλάαααα χρόνια, έχω να πώ τα εξής. Σαν σύνολο, μου αρέσατε, υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης όμως-όπως σε όλους μας άλλωστε- και άκουσα πολύ ευχάριστα τα τραγούδια σας. Απο κεί και πέρα, οι κιθάρες ηταν λίγο "ρηχές" και τα τύμπανα σε κάποια σημεία κοβόντουσαν ενώ θα μπορούσαν να γεμίσουν το κομμάτι και τον γενικότερο ήχο. Βάσει τα γούστα μου πάντα. Δε θα μπώ σε λεπτομέρειες του στυλ hihat, bass drum κτλ, απλά κρατήστε μόνο αυτή την παρατήρηση. Η φωνή πάντως εμένα μου άρεσε. Και η προφορά, δεδομένου της μητρικής ελληνικής.... Με όλο το σεβασμό προς τους μουσικούς και πάντα καλοπροαίρετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ουστ ρε μπαντόσκυλααααααααα  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Τα παιδιά είναι καλοί φίλοι και δεν μπορώ να είμαι πολύ αντικειμενικός .

Το μπάσο όντως ''κουνάει'' λίγο και θέλει δουλίτσα και περισσότερη αυτοπεποίθηση , θα πρέπει να δώσετε στο νέο μέλος λίγο χρόνο να ''κάτσει'' σωστά πάνω σας .

Προσωπικά η φωνή του Θανάση μου αρέσει . Τη θεωρώ άνω του μετρίου .

Όσοι έχουν παρακολουθήσει η μπαντα live προφανώς και συμφωνούν ότι αδικείται από τη συγκεκριμένη ηχογράφηση . Γενικά είμαι της άποψης ότι μια cover μπάντα δεν έχει και πού νόημα να κρίνεται από ηχογραφήσεις . Σκοπός της είναι να κάνει τον κόσμο να περνάει καλά πίνοντας το ποτό του . Τα παιδιά το πετυχαίνουν αυτό .

 

Παράπονα έχω κι εγώ αρκετά πολλές φορές ... περισσότερο για τα κιθαριστικά μέρη .. αλλά τα εκφράζω κατ ιδίαν  ;)  

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ουστ ρε μπαντόσκυλααααααααα  ;D ;D ;D ;D ;D

Ούστ εσύ ωρέ Τυχαίο Σχέδιο!

 

Απο κεί και πέρα, οι κιθάρες ηταν λίγο "ρηχές" και τα τύμπανα σε κάποια σημεία κοβόντουσαν ενώ θα μπορούσαν να γεμίσουν το κομμάτι και τον γενικότερο ήχο.

Όντως έχουμε ένα θέμα με τον ήχο μας...κυρίως με τις κιθάρες το οποίο το γνωρίζουμε και σκοπεύουμε να κάνουμε κάτι άμεσα... Ευχαριστούμε BlackScorpio...

 

Κατ' αρχήν, η ηχογράφηση δεν σας κολακεύει καθόλου. Π.χ. η φωνή είναι πολύ μπροστά (δεν παίζετε λαϊκά), η κάσα δεν ακούγεται (εννοώντας ότι ακούγεται αλλά καλύτερα να μην ακουγόταν - το υπόλοιπο σετ είναι OK) και οι κιθάρες αρκετά συχνά χάνουν σε όγκο.

 

Επίσης, διαβάζοντας τα σχόλια του G.K. και του Ριχάρδου, σκέφτηκα την πιθανότητα να σας έπιασε κοκκινοφωτίτιδα (γνωστή διαταραχή που εμφανίζεται με το που ανάβει το Rec). Ξεπεράστε την γράφοντας συνέχεια τους εαυτούς σας.

 

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές με Νέστορες, Λονγκσάντοους, Οντιοκώστες και λοιπούς αυστηρούς. Tο συγκεκριμένο σέσιον δεν σας βγήκε.

 

Όμως πιστεύω ότι είσαστε στα όρια του να γίνετε καλοί με λίγη δουλειά. Η πρώτη ύλη υπάρχει, αλλά είναι ακατέργαστη. Το Self Portrait μου άρεσε.

 

Όντως δεν είναι καλή η ποιότητα της ηχογράφησης...Εγώ τους λέω να παίξουμε λαϊκά αλλά δε μ'ακούνε!  ;D Για το θέμα με το κόκκινο REC ίσως και να'χεις δίκιο αν και εμένα προσωπικά δε με έχει απασχολήσει ποτέ. Ευχαριστούμε για την γνώμη σου Haris!

 

Ενημερωτικά: Η ηχογράφηση έγινε σε 2ωρη πρόβα και ηχογραφήθηκαν συνολικά 16 τραγούδια.One take.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά: Η ηχογράφηση έγινε σε 2ωρη πρόβα και ηχογραφήθηκαν συνολικά 16 τραγούδια.One take.

 

Θα πρότεινα 2ωρη πρόβα με 16 takes του ίδιου κομματιού... Και μόνο όταν είναι έτοιμο, το δεύτερο κομμάτι κ.ο.κ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου