Προς το περιεχόμενο

Σινιέ μάρκες - Μηπως ειμαι θυμα του Marketing?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα αποκτούμε οικειότητα και μετά αγαπάμε.

 

μη ξεχνας οτι ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ αρα οτι γουσταρω κανω.... ;D..

 

εξω απο την πλακα...με αυτο που λες διαγραφεις με μιας ολα τα ποιηματα της της σχολής του νεορομαντισμού....για τον ανεκπληρωτο ερωτα... ;D

 

κακουργε...ε,κακουργε... ;D

 

Μπα που να σε στοιχειωσει ο Ουρανης το βραδυ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άλλο το "θέλω", κι άλλο το "αγαπώ". Δεν την αγαπάς τη βίλα, τη θέλεις.

Tην αγαπά αρρωστημένα...γιατί δεν την έχει!!!! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι και εγω κατοχος ενος gibson sg stndr του 95

εχω αλλες 8 κιθαρες και φτηνοτερες και ακριβοτερες +2 gibson ακομη.

το ταυρακι τις ξεφτιλιζει ανετα.

νομιζω οτι με 1000ε ειναι απο τις πιο τιμιες κιθαρες set neck.

δε συγκρινεται δε με οτιδηποτε φτηνοτερο απο gibson <1000e

αν ηταν της μοδος παλι σιγουρα θα το πουλουσε ο θωμας.. κανα 400ρι παραπανω

ειναι θεμα marketing αλλα το καλο το πραμα το πλερωνεις...

πιστευω οτι ο "μεσος" κιθαριστας ειναι πολυ ΟΚ στα 1000-1200ε

απο κει και περα αναλογα  με το κολημα, παει  και η ζημνια (με Ν)  στο πορτοφολι..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

πιστευω οτι ο "μεσος" κιθαριστας ειναι πολυ ΟΚ στα 1000-1200ε

απο κει και περα αναλογα  με το κολημα, παει  και η ζημνια (με Ν) 

 

 

thread_closed.gif

 

Thread Closed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όριο για τον "μέσο" κιθαρίστα δεν μπορεί να είναι αυστηρά αριθμητικό, άλλο κόστος έχει μια επαρκής (γι' αυτόν) LP κι άλλο μια επαρκής strat/tele... Αυτός που γουστάρει LP ξέρει πως θα βάλει βαθύτερα το χέρι στην τσέπη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοράζετε για να καλύπτετε τις ανάγκες σας μάλλον δεν συμμετέχετε στο thread

Αν αγοράζετε για να καλύπτετε τις επιθυμίες σας ή συμμετοχή στο thread είναι άγονος

(με το σκεπτικό ότι είναι πολύπλοκο και ξέχωρα διακριτό ποιές είναι και πως καθορίζονται οι επιθυμίες του καθενός)

 

Είμαι ή δεν είμαι πιο βαθιός από τονε Σούπερφακ;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα μας!Ο λογος που ανοιξα το συγκεκριμενο θεμα ειναι για να μου λυθουν καποιες αποριες σχετικα με τα ΜΕΓΑΛΑ ονοματα(Gibson,Fender,PRS) και λοιπα...

Για να μην αρχισω να μακρυγορω απο τωρα θα μιλησω με απλο τροπο.

Εγω ειμαι κατοχος μιας Gibson SG Standard.Εχουν πεσει και παιξει στα χερια μου οπως και των περισσοτερων απο εσας αρκετες κιθαρες απο Gibson,Ibanez,Fender,PRS,Hamer,Line6(μπλιαχ)και ενα καρο ακομα.Λοιπον αυτο που με προβληματιζει ειναι:Πως ειναι δυνατον μια κιθαρα που κοστιζει γυρω στο χιλιαρικο να βαζει κατω(σε ολους τους τομεις)αλλες κιθαρες που κοστιζουν 3 και 4 χιλιαρικα??Για παραδειγμα εχω δοκιμασει 2-3 LP Custom Nashville και η αντιδραση μου δεν ηταν αυτη που περιμενα.Η SG που εχω σαν ηχο και σαν κατασκευη δεν μου φαινοταν να εχει και καμια τεραστια διαφορα.Και μου κοστισε 2000 ευρω λιγοτερα.Επαιζα τις προαλλες με μια Fender Μοντελο Clapton και δεν σας το κρυβω οτι μια Classic Player 60's για μενα ηταν χιλιομετρα καλυτερη.Ισως φταινε οι μαγνητες θα μου πειτε.Δεκτο.Αλλα θελω να πω οτι και οι μεγαλοεταιριες το κερδος ψαχνουν δε νομιζω να αγαπανε τον καταναλωτη.Λεμε ας πουμε οτι παιζουν μεγαλο ρολο τα ξυλα.ΣΙΓΟΥΡΑ παιζουν ισως το μεγαλυτερο καθως απο εκει ξεκιναει ενα καλο οργανο πριν τελειοποιηθει.Αλλα που ξερω εγω οτι τα ξυλα  αυτα ειναι ποιοτητας?Επεσε στα χερια μου μια Hagstrom Super Swede CBB Tremar που κοστιζει γυρω στα 750 κατοσταρικα και ακομα μαζευω τα σαγονια μου απο κατω ας πουμε.Δλδ ρε π@#$$ μου μηπως ΠΛΕΟΝ πληρωνουμε μονο το ονομα?

Δεν ειμαι και κανενα τερας εμπειριας αλλα το λεει η καρδουλα μου.Απλως επειδη σκεφτομαι να κανω μια μεγαλη αγορα(κιθαρα της ζωης μου που λενε) εχω μπερδευτει.Η μηπως το ταυρακι μου ειναι η γυναικα της ζωης μου???

Το ξέρεις ότι είσαι υποψήφιος "partcasterάκιας" ή/και customάκιας? ;D

Με κάτι τέτοιους προβληματισμούς ξεκίνησαν πολλοί και κατέληξαν να φτιάχνουν είτε με τον ένα, είτε με τον άλλο τρόπο (partcaster ή custom), ένα όργανο κομμένο και ραμμένο στα μέτρα τους που (δικαίως γι'αυτούς) είναι το καλλίτερο απ'όλα. ;)

Τι είπατε? Ταμπέλες? Ναι θέλω μία με ωραίο φωτισμό να διακοσμήσω το καινούριο μου δωμάτιο ;D ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου