Προς το περιεχόμενο

Warm hands - cold heart


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yeah! Πολυ ωραιο κομματι. Ελπιζω να συμπεριληφθει καποια στιγμη σε καποιον δισκο.

2 πραγματα μονο μπορεσα να παρατηρησω

Ψιλοκομμενα τα μπασα και τσιμπημενο το reverb.

Φοβερος ηχος!

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κομμάτι απλά γ@μεί.

Θα κάνω και μια παρακινδυνευμένη δήλωση: Αν λέω αν, φίλε μου και ενίοτε συμπαίκτη μου ήσουν τόσο καλός τραγουδιστής όσο κιθαρίστας, θα ήσουν το next big thing στο χώρο.  8)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω και μια παρακινδυνευμένη δήλωση: Αν λέω αν, φίλε μου και ενίοτε συμπαίκτη μου ήσουν τόσο καλός τραγουδιστής όσο κιθαρίστας, θα ήσουν το next big thing στο χώρο.  8)

Και μια ακίνδυνη δήλωση: Αν έπαιζα κιθάρα και τραγούδαγα όσο καλά παίζω τάβλι, όλοι (στη γειτονιά μου) θα μιλάγανε για μένα.

 

Γρηγόρη, το βραδάκι........ ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικο!

Γκρεγκ τα συγχαρητηρια μου για το οτι συνθετεις και φυσικα εχεις την  τεχνικη να τα υποστηριξεις!

Iσως,λεω ισως,υπαρχει μια ''ενταση'' στο παιξιμο της lead.

Ενα σφιξιμο λες και υπαρχει μετρονομος.Νομιζω θελει λιγη απελευθερωση,αερα και περισσοτερες off beat πινελιες.

 

Αν λέω αν, φίλε μου και ενίοτε συμπαίκτη μου ήσουν τόσο καλός τραγουδιστής όσο κιθαρίστας, θα ήσουν το next big thing στο χώρο.  8)

Εγω παλι ακουω σημαντικη βελτιωση στη φωνη του Γκρεγκ.

Αυτο σηναινει οτι ειναι σε εξελικτικη πορεια η οποια θελει χρονο.

ΗΔΗ ομως,εχει μια ιδιαιτερη και ομορφη mellow θλιψη αλλα και κατι ΠΟΛΥ σημαντικο:

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ χροια.

Ετσι τον ακουω εγω τουλαχιστον.

 

Και σιγουρα εχει καλυτερη φωνη απ τον Ford..  :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι ακουω σημαντικη βελτιωση στη φωνη του Γκρεγκ.

Αυτο σηναινει οτι ειναι σε εξελικτικη πορεια η οποια θελει χρονο.

ΗΔΗ ομως,εχει μια ιδιαιτερη και ομορφη mellow θλιψη αλλα και κατι ΠΟΛΥ σημαντικο:

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ χροια.

Ετσι τον ακουω εγω τουλαχιστον.

Όχι μόνο εσύ.

Οι παραπάνω διαπιστώσεις με έκαναν να τον ρωτήσω αν έκανε μαθήματα φωνητικής στο διάστημα αυτό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σιγουρα εχει καλυτερη φωνη απ τον Ford..  :P ;D

Xα χαχαχαχαχαχα, εννοείται. :D

Και μια ακίνδυνη δήλωση: Αν έπαιζα κιθάρα και τραγούδαγα όσο καλά παίζω τάβλι, όλοι (στη γειτονιά μου) θα μιλάγανε για μένα.

Aφού μόνο πλακωτό ξέρεις. (Και αυτό όχι τάβλι). ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανερη η επιρροη των Allman brothers .Εχεις και το ιδιο ονομα με τον Gregg Allman εχεις και παρομοια χροια .Φτανει τα ειπα ολα .Το κομματι οπως ειπε και ο Freerock  εχει μια βιασυνη στο παιξιμο του ...ενω αν παιζοταν πιο ''χαλαρα '' θα εσκιζε διοτι groove εχει.Ξερω ποσο δυσκολο ειναι να τα φτιαχνει κανεις ολα μονος του και να εχει ενα καλο αποτελεσμα.Γι αυτο και μονο :ΜΠΡΑΒΟ Γρηγορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα παιγμενο και γκαζωμενο shuffle.

Η φωνη σου εχει αυτη τη smooth και γλυκια χροια-αλα Darrell Nulisch-και πραγματι ειναι

χαρακτηριστικη οπως ειπε κι ο Σταυρος.

Νομιζω πολυ σημαντικο για καθε τραγουδιστη.

Στην κιθαρα οπως παντα ωραιες πενιες.

Βαλ του και ενα σημειο εκει καπου στο σολο να πεφτει για να ριξεις την ενταση-ο καθενας βεβαια μπορει να σου πει το μακρυ και το κοντο του,αυτο που κανω κι εγω τωρα δηλ. ;D-ισως ταιριαξει στο κομματι.

 

Ωραιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου