Προς το περιεχόμενο

Γιατί τέτοια δίψα για ακριβά πετάλια;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Δεν ξέρω μπορεί να έφταιγε και η ηχογράφηση, πάντως το gear δεν ήταν ίδιο με το δικό μου  :P. Επιμένω όμως πως υπάρχουν πολλά κελεπούρια αν το ψάξει κανείς καλά  ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

προφανώς...που σημαίνει ότι με τα σημερινά (digital) μπλιμπλίκια...και με μία καλή σκηνοθεσία...κάνεις (και ακούς) παπάδες! ;D

 

Κάτι σαν αυτό δηλαδή...  ;D

after6beers.gif.a4d68f97f63e789408f125e26d5b541b.gif

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω όμως πως υπάρχουν πολλά κελεπούρια αν το ψάξει κανείς καλά  ;).

 

Δηλαδή;

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ντάξει, υπάρχει και το love at first site

 

E όχι και στο πρώτο site... κάνουμε μια γύρα, συγκρίνουμε τιμές, customer service κλπ. ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή;

 

  Δες το video που ανέβασα. Κάνοντας ένα μικρό search έπεσα πάνω σε αυτό το πετάλι. Απόσο μπορώ να ακούσω, είναι πολύ ικανοποιητικό, τουλάχιστον για τα γούστα μου.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E όχι και στο πρώτο site... κάνουμε μια γύρα, συγκρίνουμε τιμές, customer service κλπ. ;D

 

Ούπς  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως υπαρχουν και καλα φθηνα πεταλι απο αλλα πιο βαρια ονοματα ,οχι αναγκαστικα στην αγορα αλλα πιο βαρια στις συζητησεις και στα "ματια" των κιθαριστων αλλα το οτι για να παρεις ενα μετριο delay πχ οτι θες τουλαχιστον 100αρικο.100 ευρω αντικειμενικα ειναι πολλα λεφτα οταν ο βασικος μισθος εχει φτασει στα 480.(σορυ για το κοινωνικο αλλα οπως και να το κανουμε ειναι αλληλενδετα)

Το πεταλι που αναφερεις οντως μον ακουγεται καλα αλλα μεσα σε συγκροτημα θα χαθει.Στα πεταλια πληρωνεις την διαυγεια που εχουν και μερικες φορες κατα ποσο αλλοιωνουν το σημα σου οταν ειναι on/off.

Τρανο παραδειγμα τα κουρδιστηρια.Ενα behrniger κοστιζει 20 ευρω ενω της korg 60-70.Δεν πιστευω οτι υπαρχει κουρδιστηρι που σε ακριβεια χανει ΤΟΟΟΟΣΟ πολυ,γιατι το θες για live και ειναι εξισου εκνευριστικο πιστευω το να μην σε βγαζει ποτε σωστο με το να σε βγαζει σωστο ενω εισαι λαθος.(Korg-κανενα συγχρονο κουρδιστηρι)

Αγγελιες και ξερο ψωμι εν τελει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Μπορεί να συμβαίνει και να μην το έχω παρατηρήσει γιατί όταν το ενεργοποιώ, η μπάντα ήδη βαράει. Θα το δοκιμάσω σόλο και θα επανέλθω.

 

ισχύει. του έχω κάνει μια μόντα και τώρα ξεκινάει αμέσως. Επίσης όταν ενεργοποιείται δίνει την αίσθηση ότι ανεβαίνει η ένταση, αλλά κι αυτό το έφτιαξα με μια αντίσταση κι έναν πυκνωτή

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου