Προς το περιεχόμενο

Fender Jazz VS Precision



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Οοοpssss.  ;D

Ψήφισα προχθές, και ξέχασα να πώ τι!!

Λοιπόν , είχα και εγώ παρόμοιο δίλημμα πριν κάνα εξάμηνο.  

Κατέληξα .

Σαν πρώτη αγορά,  jazz bass. (αυτό έριξα και στην κάλπη  ;D)

Πάντως ανήκω και εγώ στην κατηγορία που υποστηρίζει ότι και τα δύο χρειάζονται.

Κάποια στιγμή , sooner or sooner,  ;D ;D θα πάρω και το P.

Καλές αγορές , όπου και αν καταλήξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ακριβώς αυτό. Παίζεις τα πάντα όλα  :) με ένα Jazz  για αυτό και είναι η πρώτη επιλογή (αλλά θα ξαναπώ ότι και το P, αν και πιο ροκάδικο όργανο έχει «κελαηδήσει» στα χέρια μεγάλων παικτών σε άλλα μουσικά είδη).

 

Το ΜΜ/P το έφτιαξα από περιέργεια- part κατασκευή, κάνεις ότι θέλεις  ;D- και τελικά όταν παίζω με αυτό κατά πλειοψηφία το χρησιμοποιώ ως ΜΜ και λιγότερο σαν P (κυρίως σε slap). Για να πω την αλήθεια η ιδέα για αυτό μου ήρθε από το The Wife- τo P bass του Billy Shehan που του... άλλαξε τα φώτα (σκάλοπ, humbucker στην neck possition).

Οπότε εγώ του κότσαρα έναν MM πίσω και φυσικά το ονόμασα The Wife- με decal κατασκευής του μεγάλου Marathon  ;D ;D ;D ;D 

Φωτο σε παρακαλώ του MM/P.

Με ενδιαφέρει η τοποθέτηση των μαγνητών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πώ την αμαρτία μου έχω ενα jazzbass του 81 αυτό το χρυσό μοντέλο .Ολα καλά ο ήχος που ακούς στους δίσκους μια χαρά αλλά είναι 100 κιλά το άτιμο .Για να μελετήσεις αν το βάλεις στο πόδι παναγία μου . αν το κρεμάσεις στη ζώνη , σε 6 μήνες αποκτάς σκολίωση.

;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πώ την αμαρτία μου έχω ενα jazzbass του 81 αυτό το χρυσό μοντέλο .Ολα καλά ο ήχος που ακούς στους δίσκους μια χαρά αλλά είναι 100 κιλά το άτιμο .Για να μελετήσεις αν το βάλεις στο πόδι παναγία μου . αν το κρεμάσεις στη ζώνη , σε 6 μήνες αποκτάς σκολίωση.

;D ;D ;D ;D

 

Jazz: 4.1kg, precision:4.2kg, sterling ray34ca: 4.7kg(!!!) :o...........και έχω και πρόσφατη μικροδισκεκτομή στην μέση.....οριακά σηκώνω το jazz για λίγη ώρα. Το βάρος είναι ένα θέμα ειδικά όσο περνάν τα χρόνια.

How low can u go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δε με  λες ομορφόπαιδο. Γιατί θες να μας στραβολαιμιάσεις;    ;D

The_Mistress_a.thumb.jpg.b9f8ae33305f7f5a9f63de0506ece329.jpg

Wife_a.thumb.jpg.8df2491173421c4861481ad249d06509.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δε με  λες ομορφόπαιδο. Γιατί θες να μας στραβολαιμιάσεις;    ;D

Ποιος εγώ;  ;D ;D ;D ;D Η ριμάδα η τεχνολογία  ;D

 

Πάντως αναφορικά με τις επισημάνσεις των Vac&Theod περί βάρους, τα ash... κούτσουρα είναι ασήκωτα  :D Οπότε alder για να μας μείνει η μέση- εκτός αν πέσουμε σε κάνα παλιό με swamp ash που δεν είναι «νταμάρι»  ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου