Προς το περιεχόμενο

Made in Greece Pedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπεριζω τους συμφορουμιτες!!!

Προσφατα μου προτεινε ενα φιλαρακι τα συγκεκριμενα πεταλια και εψαξα να βρω καποια αποψη στο φορουμ αλλα δεν βρηκα κατι (λογικο γιατι εχουν το ιδιο ονομα με το proco).Εχει κανεις καποια εμπειρια σε αυτα?

Ακολουθουν την παραδοση και την ποιοτητα του Jam στα ελληνικα πεταλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ούτε καν τα έχω ακούσει... Γενικά τα ελληνικά πετάλια που γνωρίζω δεν είναι και πολλά, αν και όχι λίγα (Jam, Crazy Tube Circuits, Telegun και ένας ακόμη τύπος που μου διαφεύγει - όχι από αυτούς τους DIY ερασιτέχνες με Myspace κλπ. αλλά με καλή δουλειά).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εγω τα ειχα ακουσει.αν εχεις fb εχει σελιδα και τα χω δει σε 1-2 pedalboard.

και τα ψιλοκοιταζα γιατι σκεφτομαι για μπουστερ και ειδα οτι εχει και αλλα πραματα.Ηχητικα δεν ξερω αλλα σε paintjob τα σπανε χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και τα freqbox pedals :).

 

Αγειασ'. Αυτός πρέπει να ήταν εκείνος που δεν θυμόμουν. Το σάιτ του είναι υπό ανακαίνιση αλλά μόλις ξανανοίξει θα ρίξω μια ματιά για να δω αν μου θυμίζει κάτι.

 

Μαλιστα νομιζω καλο θα ταν να ανοιχτει ενα thread η ενα αρθρο για τον καθενα.Πρεπει να στηριζουμε τηνε λληνικη οικονομια. 8) :)

 

Παλιότερα που ήμουν μέλος του τιμ του Νόιζ, είχα προτείνει στο αφεντικό μεταξύ άλλων να κοιτάξει να έρθει σε επαφή με αντιπροσώπους ή κατασκευαστές που θα ήθελαν ένα προσεγμένο review κάποιου προϊόντος, όπως πχ. θα το διαβάζατε στο Sound On Sound ή στο Guitarist. Moυ είχε πει πως η προσφορά υπήρχε ήδη, και με έντονο ενδιαφέρον, αλλά τελικά αυτό δεν έγινε (δεν ξέρω γιατί - αυτά είναι θέματα και αποφάσεις του αφεντικού). Και οι τρεις αυτές εταιρίες είναι πάντως πολυσυζητημένες σε θρεντς.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα πιστευω  μπορει να υπαρξουν ποιοτικες κατασκευες σε χαμηλες τιμες και αποδειξη πιστευω εινια και ο Jam και ο telegun εννοειται.οχι για τιμες για την ποιοτητα γιατι δεν νομιζω το πρωτο waterfall να ειχε 200ευρω και  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η ερώτηση του θέματος ποιά είναι;  ???

Διότι ο καθένας μας μπορεί να φτιάχνει ένα αντίγραφο κάποιου πεταλιού. Πωλούνται κιτ για τα πάντα σχεδόν. Το θέμα είναι : το βάφουμε παρδαλά και το ονομάζουμε Φατ ή Ρατ (δεν ξέρω αν υπάρχει αυτό που αναφέρεις αρχικά, αλλά και να υπήρχε στο εμπόριο θα 'ταν παράνομο) και το πουλάμε ακριβότερα;

 

Καλό είναι να υποστηρίζουμε το καλό, το ειλικρινές, το πρωτοπόρο και το φιλότιμο.

Και το Noiz το έχει κάνει πράξη στηρίζοντας ποικιλοτρόπως και αφιλοκερδώς τις γνωστές ελληνικές εταιρίες, τουλάχιστον όσες έδωσαν παρουσία στο φόρουμ.

Μακάρι η Ελλάδα να αναπτύξει σοβαρά κάποια τεχνολογία πάνω στον τομέα.

Εμείς εδώ είμαστε για να το υποστηρίξουμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου