Προς το περιεχόμενο

Made in Greece Pedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

o νικος που ειναι πισω απο τα πεταλακια rat ειναι μερακλης και αψογα συννενοησιμος. εχω παρει ηδη ενα fuzz απο αυτον και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος απο καθε αποψη. προσφατα μαλιστα κουβεντιασαμε μαζι και την κατασκευη ενος effect loop switch στα μετρα μου.

 

τον ειχα βρει τυχαια στο facebook και κανονισαμε επιδειξη στο χωρο μου ολης της συλλογης του (κατι σαν επιδειξη ταπερ δηλαδη αλλα για κιθαρονοικοκυρες).

 

πιστευω αξιζει να τον παρακολουθειτε αν εχετε facebook οπως φυσικα και ολους τους κατασκευαστες χειροποιητων πεταλιων, οργανων, πατατα χωρις μεσαζοντες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

τον ειχα βρει τυχαια στο facebook και κανονισαμε επιδειξη στο χωρο μου ολης της συλλογης του (κατι σαν επιδειξη ταπερ δηλαδη αλλα για κιθαρονοικοκυρες).

 

ΘΕΟΣ!  ;D ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και γω τρία πεταλάκια του Αρχέλαου των Blue Pedals και είμαι εντυπωσιασμένος με τον ήχο αλλά και τις τιμές! Throbber tremolo, 60s plexi drive , cream wah wah. Αξίζουν!

Τα έχω μόνιμα στην πεταλιέρα που παίζω με τους 'Σταγόνες΄

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oGatoulas καλα τα λες αλλα απο τιμες τι λεει  ??? ??? ???

γιατι και αλλων ελλην αψογο στη δουλεια του εχουμε αλλα απο τιμες  :'( :'( :'(

 

οταν ειπα οτι εμεινα ικανοποιημενος απο καθε αποψη εννοουσα και απο αποψη τιμης  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Συμφωνω για τα Rat pedals (made in Greece) εγω εχω δυο πεταλια τα οποια ειχα κ σε BOSS ,OVERDRIVE K DELAY.Τα πουλησα μολις πηρα αυτα κ σε οποιον κ να τα πηγα κ παλιους κιθαριστες ειπαν μακραν καλυτερα.Οι συγκρισεις που εχω κανει σε OVERDRIVE ειναι με BOSS OD ,ΒΟSS S-OD , Ibanez TS808 Vintage Tube Screamer κ το παλιο Ibanez TS9 Tube Screamer.Σε delay με ΜΧR Carbon Copy ,το BOSS DD-3 και το παλιο ΒΟSS DM-2.Τωρα θα παρω κ εναν compressor.Τα αποτελεσματα στις συγκρισεις ειναι με αποψεις δικες μου, φιλων , καθηγητων μου κ παλιων κιθαριστων που ειχαν τα παλια πεταλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χωρίς να θέλω να διαφημίσω με την ανήθικη έννοια του όρου τον Νίκο και τα πετάλια του (Rat Pedals),θα πω πως μου έφτιαξε ένα Overdrive/Booster με βάση το DOD308 αλλά με τις παραμετροποιήσεις που εγώ ήθελα (ζήτησα να χρωματίζει περισσότερο τον ήχο από το Original χωρίς να είναι τόσο πρίμο) και το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό σε πολύ χαμηλή τιμή!

 

*Το σχέδιο με τις αλυσίδες έγινε ύστερα από δική μου επιθυμία και είναι ίδιο με το προσχέδιο που του είχα στείλει!

135282_513611511991870_1734880558_o.thumb.jpg.3f72aac68f551dec68a3a1611b35b4dc.jpg

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΕP Booster που μου έφτιαξε ο Νίκος από την Rat Pedals, είναι verified κλώνος του original, και μπορεί να μην δέχεται μπαταρία, αλλά είναι ... καλύτερο από το αυθεντικό στο ότι τα δυο εσωτερικά τριμεράκια που έχει το αρχικό πετάλι, εκείνος τα έχει βγάλει έξω και είναι απολύτως ελεγχόμενα χωρίς να χρειάζεται να λύσεις το πετάλι.

Με κάστομ μοναδικό σχέδιο (που αν θες του δίνεις εσύ κ.λπ)

ΚΙ όσο για τιμές... ρωτήστε τον ή ζητήστε του να σας φτιάξει κάτι - δεν είναι απαραίτητο να παραγγείλετε κα΄τι που φτιάχνει ήδη.

 

Εδιτ¨νομίζω ότι στο φμπ έχει περισσότερες εικόνες

https://www.facebook.com/rat.pedals

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας μπορει να λεει την γνωμη του ελευθερα , χωρις απαραιτητα να το διαφημιζει.Εξαλλου κανεις δεν νομιζω να περνει κατι χωρις να το ακουσει κ να το συγκρινει. Τα παντα ειναι προσωπικη γνωμη του καθενος.Ο καθενας ψαχνει τον ηχο συμφωνα με το δικο του γουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου