Προς το περιεχόμενο

Made in Greece Pedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Vintage Overdrive! Εξαιρετικό κατά τα άλλα!

Και μη νομίζεις ότι έπιανε πάντα, σε φάσεις μόνο :) και δυστυχώς μόνο AM, ποτέ FM...  :D

 

Edit:  Από αυτή και μόνο την άποψη, δεν θα το εμπιστευόμουν να βγω live με αυτό. Γιατί από ήχο φυσούσε - μου άρεσε πιο πολύ από όλα τα TS και tubescreamers που είχα δοκιμάσει έως τότε (είχε καλύτερες μεσαίες και low end), αν και όχι περισσότερο από άλλα πιο smooth screamers όπως πχ. εκείνα της Visual Sound (Route 66, Double Trouble). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Μια διόρθωση και παραδοχή του λάθους μου αναφορικά με τα Rat Pedals.

 

Πριν 5 μήνες που εγώ έφτιαξα το πετάλι μου,ίσχυαν οι τιμές που ανέφερα σε προηγούμενο post μου.Πλέον είναι στα 110 με 140 απ'ό,τι είδα.Οπότε ο Satanas είχε δίκιο.

 

Ο καθένας αγοράζει αυτό που θέλει με γνώμονα το συμφέρον του και τις απαιτήσεις του!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε ο Satanas είχε δίκιο.

 

 

καταλαβαίνεις τώρα Bill... ότι το σωστό και τίμιο εκ μέρους σου ... μετά από αυτό το τεράστιο σφάλμα :o (4 σελίδες αντιπαράθεση!!!) είναι να χαρίσεις του ΣΑΤΑΝΑ το dod308 !!!!  ;D  :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται αυτή η χάραξη στο μεταλλικό κουτί;

 

Μπορείς να μεταφέρεις το σχέδιο στο κουτί με toner transfer, κάτι σαν στάμπα για μπλούζα φαντάσου απλά είναι για να φτιάχνεις πλακέτες.

 

Μετά το αφήνεις με τη πρόσοψη του σχεδίου σε οποιοδήποτε χημικό που "τρώει" το αλουμίνιο, συνήθως το βάζαμε σε υδροχλωρικό οξύ (30 δευτερόλεπτα πάνω κάτω) ή σε υγρό αποχάλκωσης για πλακέτες (κανα 30λεπτο). Το τύπωμα πάνω στο κουτί δημιουργεί ενα προστατευτικό φίλμ και το οξύ επιτίθετε σε όλο το υπόλοιπο μέρος.

 

 

Είναι προσωπική μου άποψη και εμένα ότι γενικά τα boutique-custom-diy πετάλια συνήθως είναι σε πολύ ακριβές-δυσανάλογες τιμές.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα.Ο Νικος κανει πολυ καλη δουλεια.Επισης δεν μπορουμε να συγκρινουμε το πως κοστολογει ενας ανθρωπος την δουλεια του τωρα και πως το εκανε πριν 3 χρονια.ειμαι σιγουρος πως ο Jam δεν χρεωνε το πρωτο tubedreamer 180 ευρω.,...

Επισης για το καταστημα και την τιμη ισχυει αυτο που ειπε ο Bill,και επισης το αν καποιος φυγει για Αμερικη,Ινδια η Κατω Πατησια ειναι δικο του θεμα.Πχ πλεον η Korg δεν ΒΓΑΖΕΙ καποια ανταλλακτικα αλλα δεν θα πει κανεις δεν ξαναπαιρνω KOrg.Στα πεταλια η λυση ειναι πολυ πιο ευκολη.Εμενα προσφατα μου χε θεμα ενα τρεμολο και μου το κανε καινουριο τζαμπα

Επισης οταν δινεις πεταλι σε μαγαζι κλπ δινεις και ΦΠΑ 23%.

Αν κανετε λιγο τα μαθηματικα βγαινουν και οι τιμες π λεμε και οι τιμες που αναγραφονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οπότε ο Satanas είχε δίκιο.

 

 

καταλαβαίνεις τώρα Bill... ότι το σωστό και τίμιο εκ μέρους σου ... μετά από αυτό το τεράστιο σφάλμα :o (4 σελίδες αντιπαράθεση!!!) είναι να χαρίσεις του ΣΑΤΑΝΑ το dod308 !!!!  ;D  :-*

 

Το σωστό και το ισχύον πρέπει να λέγεται!! Θα του στείλω όλο μου το set (για πληροφορίες στο προφίλ μου,εδώ στο site) ;D ;D

 

Μόνο την Partcaster μου θα κρατήσω γιατί έχω ρίξει αρκετά χρήματα και την αγαπώ! :P 8) ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επισης το αν καποιος φυγει για Αμερικη,Ινδια η Κατω Πατησια ειναι δικο του θεμα.

 

...και το ότι εσύ ως πελάτης έχεις ξεμείνει χωρίς αξιόπιστη υποστήριξη είναι δικό σου θέμα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντήσω σε κάποιον που πριν ...3 σελίδες με ρώτησε τι είχα ζητήσει... δεν είχα ζητήσει καμία υπερπαραγωγή, απλά ένα ΑΝΑΛΟΓΙΚΟ ντιλέυ με ξεχωριστό ταπ τέμπο διακόπτη που να πηγαίνει μέχρι τα 2''. Αυτό σε επώνυμο έχει 140€ και αν θυμάμαι καλά μου είχε πει πως με καμία 200ρια μπορεί να μου φτιάξει κάτι που να έχει ένα δευτερόλεπτο αναλογικό ντιλέυ, γιατί είναι μπελαλίδικο σχέδιο αυτό και τα λοιπά. Τες πα, εγώ που δεν σκαμπάζω απο ηλεκτρονικά αλλά σκαμπάζω απο το ποσα λεφτά εχει η τσέπη μου, δεν το πήρα. Αν κάποια στιγμή το φτιάξει έστω σε καλύτερη τιμή θα το πάρω, για να έχω και το σχέδιο που θέλω στο κουτί και να είναι ένα πεταλι καθαρά για μενα. Αυτή τη στιγμή δεν χρειάζομαι κάτι άλλο, βολεύομαι μια χαρά με το ντιλέυ της πεταλιέρας μου και μένει εκεί το θέμα. Επειδή ξέρω ότι είναι καλός μάστορας, αν χρειαζόμουν κάτι και πάλι θα τον ρώταγα αν μπορεί και σε τι τιμή να μου το φτιάξει. Δεν σημαίνει ότι απογοητεύτηκα επειδη μια φορα δεν συνεργαστήκαμε. Αυτα τα παιδιά πρέπει να τα υποστηρίζουμε όσο μπορούμε!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επισης το αν καποιος φυγει για Αμερικη,Ινδια η Κατω Πατησια ειναι δικο του θεμα.

 

...και το ότι εσύ ως πελάτης έχεις ξεμείνει χωρίς αξιόπιστη υποστήριξη είναι δικό σου θέμα  ;)

 

Δεν διαλαλω εγω life time warranty φιλτατε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Κατά τύχη διάβασα το ΣΚ τη συγκεκριμένη ανάρτηση.

 

Ας καταθέσω κι εγώ τη δική μου άποψη. Εκτιμώ πολύ τη προσπάθεια που κάνουν οι Έλληνες κατασκευαστές. Αφιερώνουν πολύ χρόνο στο διάβασμα, στη δημιουργία κλπ.

 

Όμως από τη στιγμή που φτιάχνουν κλώνους από all-time classic πετάλια ποιος είναι ο λόγος που τα πουλάνε σε τιμές άνω των 150 ευρώ;

 

Εντάξει ξόδεψε μπόλικο χρόνο, αγόρασε με δικά του έξοδα την πρώτη ύλη, αλλά στη τελική δεν έφτιαξε ένα πρωτοποριακό ολοκαίνουργιο πετάλι.

 

Οι λαμπρές ιδέες σωστά αποτιμούνται υψηλά. Οι καλές αντιγραφές όμως;

 

Να σημειώσω ότι προσωπικά έχω βάλει το χέρι στη τσέπη για ελληνικά πετάλια. Αλλά έχω διαπιστώσει ότι το τελευταίο διάστημα έχει εξαπλωθεί μια επιδημία με ελληνικά μπουτικ πετάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου