Προς το περιεχόμενο

Resonance - Computer Game - Music by Nikolas


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ απλά θα αναφέρω ότι, δεν είναι πάμπολοι οι gamers που έχουν 3 οθόνες, και ειδικά το κοινό που ενδιαφέρεται για adventure games βρίσκει νοσταλγικά στοιχεία στην χαμηλή ανάλυση...

Δεν βαζω τον εαυτο μου στους...gamers, ;D αλλα τα τελευταια 2 χρονια οι gamers και γενικα οι χρηστες PC με 3 οθονες αυξανονται με γρηγορους ρυθμους λογω της φτηνης πλεον τεχνολογιας, και των πολλων παιχνιδιων που υποστηριζουν πολλες οθονες.

Το Eyefinity ειναι εδω και θα μεινει.... 8)

Κατα τα αλλα, το παιχνιδι μου αρεσει πολυ, τα adventures τα ειχα λιωσει κατα το παρελθον οποτε το Resonance ειναι μια ευχαριστη εκπληξη.

 

τέλος να πω ότι εγώ έχω δύο οθόνες, και παίζει full screen στην μία. Μπορεί με τις τρεις να τα παίζει, αλλά με δύο... δουλεύει κανονικά στην μία οθόνη, όταν είναι full screen.

Δεν τα "παιζει" με τρεις οθονες, ειπα οτι και στις τρεις δειχνει full screen το παιχνιδι, ξεχωριστα στην καθε μια.

 

"Αν θελω να το παιξω σε full screen τοτε απενεργοποιω  απο τα settings το "Run in a window instead of full-screen", αλλα και κει η αναλυση ειναι παλι 640x480, απλα το παιχνιδι κατεβαζει την αναλυση της οθονης στα 640x480 και ετσι το παιχνιδι δειχνει full screen."

 

Η πεμπτη φωτο (640x480 (full screen).png) δειχνει τις 3 οθονες με την καθε μια να παιζει το παιχνιδι σε full screen.

Το θεμα ειναι οτι ειτε εχεις μια οθονη ειτε τρεις, η πολυ χαμηλη αναλυση (για τα σημερινα δεδομενα μιας μεσης τυπικης οθονης) ειναι το μεγαλο μειονεκτημα (και μαλλον το μονο) του παιχνιδιου. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

σόρρυ για το bump, αλλά το παιχνίδι είναι πλέον και στο Steam για όποιον είναι μέσα και γουστάρει achievements and the such...  :P

 

http://store.steampowered.com/app/212050/

 

Και είναι στα 9$ (με 10% off), που είναι εξαιρετική τιμή...

 

Το PC Master του μήνα του έβαλε 83 ή 84 (δε θυμάμαι τώρα)...

 

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολα το πηρα απο το GoG και τωρα στην αδεια μου κρατα εξαιρετικη παρεα, ιδιως οι μουσικες σου ταιριαζουν γαντι ενα πραμα! Θα ξαναγραψω οταν το τερματισω :)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ωραία...

 

Περιμένω και άλλα σχόλια!

 

Η μουσική, γενικά (με ελάχιστες εξαιρέσεις), έχει πολύ θετική υποδοχή. Κάποιος (νομίζω στο gamespot έγραψε ότι είναι "λίγη" το οποίο και δεν καταλαβαίνε αφού είναι παραπάνω από 40 λεπτά... Τι να πώ... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω τερματισει εδω και αρκετο καιρο. Πολυ ωραιο adve με μονο ενα σοβαρο κολλημα.

Nick, περιμενω να βγαλεις σε CD single το κομματι του τελους ASAP. Τελος. 8)

 

!

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου