Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με M-audio fast track pro


vaig3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Αν και διαβαζω αρκετο καιρο το φορουμ πρωτη φορα γραφω.

Εχω προβλημα με την καρτα ηχου μου!Το προβλημα αυτο εχει δημιουργηθει εδω και 1 εβδομαδα.Πριν η καρτα επαιζε κανονικα χωρις κανενα προβλημα, 2-3 μηνες την εχω!

Το προβλημα ειναι,οτι, οταν παιζω βιντεο μουσικη απο youtube,οποιονδηποτε media player,ακομη kai me to cubase o ηχος παραμορφωνει,κανει κατι τσικ τσικ λες και ακους βινυλια και πολλες φορες χαμηλωνει και η ταχυτητα αναπαραγωγης.

Ξαναεκανα εγκατασταση τους drivers,εκανα format αλλα παλι τπτ!

Μου δεινει την εντυπωση οτι σαν να μπουκωνει απο τα δεδομενα.

Ξεχασα να πω οτι πολλες φορες την ξεχναω ανοιχτη το βραδυ :P επισης οταν ξεκινησε το προβλημα το pc οταν το ανοιξα ειχε γυρισει στις default ριθμισεις του bios απο μονο του!

Επισης οταν βαζω στις ρυθμισεις 44.100 και 16bit βελτιωνεται αισθητα η κατασταση αλλα παλι εχει μικροπροβληματα.Πριν δουλευα στα 24βιτ και 48000 χωρις κανενα προβλημα!

Ξερετε τι μπορει να φταιει;

το Pc ειναι: athlon amd 4800+,abit kn9 motherboard,4gb/667hz ram windows 7(64bit) servise pack 1

Ευχαριστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το buffer ειναι φιλε μου :)

 

οσο μεγαλυτερο buffer τοσο μεγαλυτερο latency και λιγοτερες απαιτησεις απ την cpu

οσο μικροτερο buffer τοσο μικροτερο latency και περισσοτερες απαιτησεις απ την cpu

 

εσυ λογικα εχεις πολυ χαμηλα το buffer γι αυτο και "μπουκωνει" οπως ειπες...

 

μια τακτιτκη θα ηταν

οταν ηχογραφεις να ριχνεις το buffer για να μην εχεις πολυ latency και να σβηνεις οποιοδηποτε αλλο προγραμμα απ τον υπολογιστη (ακομα και το antivirus)

και οταν τελειωνεις με την ηχογραφηση να το ανεβαζεις παλι για να επεξεργαζεσαι την ηχογραφηση σου χωρις προβληματα (και να ανοιγεις οποιος προγραμμα θες)

 

μια αλλη λυση θα ηταν να αναβαθμισης τον υπολογιστη σου...αλλα λογω οικονομικης κρισης δεν στο συστηνω xD

 

ο,τι αλλο θες μπορεις να με ρωτησεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου