Προς το περιεχόμενο

Harley Benton Bass Guitar Kit P-Style review!


ibanezbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τωρα που το προσεξα. Καλες χορδες ειπαμε να βαλεις. Τι τις θες τις Roto; ;D

Καλές σε σχέση με αυτές που έβαζα μέχρι τώρα! ;D

Η αλήθεια ήταν ότι κάπου εκεί είναι το budget για χορδές αυτόν τον καιρό...

Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Ο ήχος με κάλυψε πάρα πολύ!

Έχει τα μεσαία του χωρίς υπερβολικά μπάσα η πρίμα!

 

Πραγματικά. Έκατσα και άκουσα το κλιπάκι και όταν κατέβασες το push/ pull του έδωσες «μύτη». Δεν ξέρω τι έκανες με αυτό το preamp που έφτιαξες (και παρότι είμαι εχθρός των active  ;D) το έκανες καλά  ;)

 

Μπράβο σου. 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά θέμα εξάσκησης πιστεύω.

Πριν κάνω το project χρησιμοποιούσα spray για περίπου 4χρόνια για διάφορες εφαρμογές...Από βάψιμο αντικειμένων μέχρι πίνακες ζωγραφικής.

Οπότε μην το βάζεις κάτω!Θέμα εξάσκησης είναι! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές σε σχέση με αυτές που έβαζα μέχρι τώρα! ;D

Η αλήθεια ήταν ότι κάπου εκεί είναι το budget για χορδές αυτόν τον καιρό...

Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο? :)

 

Αστειευόμουνα. Εξάλλου οι χορδές είναι θέμα γούστου. Εγώ προτιμώ D'Addario γιατί είναι πιο τσιτωμένες και με βολεύουν γιατί παίζω με πένα. Αντίθετα οι Ernie Ball μου λασπώνανε γιατί είναι πολύ χαλαρές. Οι Roto απλά μου φάνηκαν πολύ σκληρές στα δάχτυλα και ο ήχος τους δεν με τρέλανε. Αλλά είπαμε, υποκειμενική άποψη καθαρά.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για να μάθω ρωτάω! ;D

Είναι τραγικό πόσες λίγες εταιρίες έχω δοκιμάσει κυρίως γιατί τις φοβάμαι λίγο...

Μεταξύ μας στα τυφλά ψωνίζουμε χορδές...Οπότε μέχρι να βρούμε αυτό που μας βολεύει ταξιδεύουμε στο ανοιχτό πέλαγος!

Πρόταση!!!Δωρεάν δείγμα χορδές! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ibanezbass, το έφτιαξα κι εγώ το kit μπασάκι!

Το είχα παραγγείλει καιρό αλλά μπήκε 1/6/12 σε στοκ @ thomann, ήρθε μια βδομάδα μετά και χθες το ολοκλήρωσα!

  Έκοψα το headstock σε τύπου fender P και το ολοκλήρωσα με dremmel και τριβείο. Κατόπιν πέρασα ένα ακρυλικό διάφανο βερνίκι matt (Titan Spray Italy) σε σώμα και μπράτσο για να μη χαθεί η υφή και το χρώμα του ξύλου. Eτριψα λίγο τα τάστα για να πετύχω και χαμηλό action. Πέρασα Lemon oil στην ταστιέρα, έκανα ρύθμιση κι έτοιμο! 

  Tώρα παίζει μια χαρά και είναι αρκετά punchy όπως αρμόζει σε ένα P bass. Eχει το στοκ μαγνήτη(είναι κεραμικός hot μαγνητάκος). Σίγουρα πιο δυνατό σε output, βαρύ και στιβαρό σαν ξυλεία-hardware από το σημερινό squier affinity Ρ που έχω. Για 88ευρώ, κι αν έχεις το μεράκι να το φτιάξεις σωστά, αξίζει μια δοκιμή!

My_HB_bass_kit.zip

1214908677_0734.thumb.jpg.f2cf19bbf8c07e5b4143191645173e78.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε φίλε!Πένα η δουλειά!

 

Θέλω και εγώ ένα φθηνό αλήτικο homemade μαύρο-άσπρο-κόκκινο-κίτρινο precision...ίσως και με ελαφρύ relicάρισμα  :D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου