Προς το περιεχόμενο

Harley Benton Bass Guitar Kit P-Style review!


ibanezbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

 

Θέλω και εγώ ένα φθηνό αλήτικο homemade μαύρο-άσπρο-κόκκινο-κίτρινο precision...ίσως και με ελαφρύ relicάρισμα  :D

 

Κάτι σαν την... Γερμανική σημαία με λίγο άσπρο δηλαδή  ;D ;D ;D

 

Τι πάθατε όλοι με τα Precision ξαφνικά; Επιδημία μου μυρίζει...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ισχύει!Δεν ξέρω μου φαίνονται πολύ δυνατά χρώματα...ειδικά άμα θες να κάνεις ψυχεδελικό αχταρμά ,το ουδέτερο ασπρόμαυρο κρατάει λίγο τα προσχήματα και προσπαθεί να μην σε δείχνει clown  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...ενώ το μώβ!!! ;D ;D

 

;D

Άσε δε, τους... δολοφόνους των Μώβ  ;D ;D ;D (ΥΓ: κατάρα στην... μαλλιαρή που θέλει το μώβ με όμικρον) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε φίλε!Πένα η δουλειά!

 

Θέλω και εγώ ένα φθηνό αλήτικο homemade μαύρο-άσπρο-κόκκινο-κίτρινο precision...ίσως και με ελαφρύ relicάρισμα  :D

 

Γίνεται! Πάρε ένα HB kit(88euro), μερικά σπρέυ και χαρτοταινίες, ένα κατσαβιδάκι κι έτοιμος!

Η συναρμολόγηση είναι παιχνίδι κι ας μην καταλαβαίνεις τις οδηγίες. Έχει βήματα με φωτό και μόνο ένα στραυροκατσάβιδο χρειάζεσαι. ΔΕΝ χρειάζεται καθόλου κολλητήρι/κολλήσεις.

Για το βάψιμο, τα ακρυλικά satin και matt Titan Sprey που κυκλοφορούν σε χρωματοπωλεία με έχουν βολέψει πολύ.

Για σετάπ με χαμηλό action, περνάς τα ταστάκια ένα τρίψιμο πρώτα και μετά κάνεις ένα γυάλισμα με steelwool(ατσαλόμαλλο) και προστατευτική ταινία στην ταστίερα να μη χαραχθεί.

DIY fret leveling, από το παρακάτω vid. Το έχω ακολουθήσει με καλό αποτέλεσμα αλλά θέλει προσοχή!!! Ένα αλφάδι, χάρακα, ατσαλόμαλλο κι ένα φύλλο λεπτότατο γυαλόχαρτο χρειάζεται(όλα τα εργαλεία σε άριστη κατάσταση φυσικά γιατί μετά θα κλαις την κιθάρα/μπάσο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεώρησες απαραίτητο το fret leveling?

Εγώ όταν πήρα τον λαιμό στα χέρια μου το πρώτο πράγμα που έκανα είναι να ελέγξω τα τάστα...Και ήταν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεώρησες απαραίτητο το fret leveling?

Εγώ όταν πήρα τον λαιμό στα χέρια μου το πρώτο πράγμα που έκανα είναι να ελέγξω τα τάστα...Και ήταν μια χαρά.

 

Όχι, δεν είναι απαραίτητο, απλά το έκανα προληπτικά για έχω χαμηλό action χωρίς buzz σημεία. Εντάξει, γενικά λίγο buzz όταν χτυπάς δυνατά με χαμηλό action θα υπάρχει αλλά με νορμάλ action δε χρειάζεται τίποτα, συναρμολογείς το kit και παίζεις!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sottos με έχεις ψήσει με τα ενθαρρυντικά σου λόγια.Ελπίζω να μην είναι καυσόξυλα πάντως...έχεις παρατηρήσει τάση προς τοξοποίηση του μπράτσου σε αυτό το kit εσύ που το 'χεις πιο πού καιρό;

 

Ένας φίλος προτείνει να βρούμε δικά μας ξύλα και να πάμε σε έναν συγγενή του ξυλουργό να τα κόψουμε όπως θέλουμε...ή υπάρχουν πιθανότητες να καταλήξει σε τοίχο ως διακοσμητικό; ::)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος προτείνει να βρούμε δικά μας ξύλα και να πάμε σε έναν συγγενή του ξυλουργό να τα κόψουμε όπως θέλουμε...ή υπάρχουν πιθανότητες να καταλήξει σε τοίχο ως διακοσμητικό; ::)

εάν δεν το έχετε ξανακάνει...δεν χάνετε και τίποτα...Απλά το χρόνο σας. ;)

Εκτός εάν θεωρείτε ότι είναι εύκολο -καλά το σώμα- να φτιάξεις ένα σωστό μπράτσο 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φίλος σαν κιθαρίστας(πάντα αυτοί ψάχνουν αυτά τα βαρετά  :P) έχει λιώσει στο διάβασμα για diy πράγματα και πιστεύει ότι δεν θα αντιμετωπίσουμε πρόβλημα..ειδικά το σώμα πιστεύει ότι  είναι piece of cake.

 

Η ταστιέρα όσο και ακρίβεια χαρακτηριστικών να χρειάζεται με τα μηχανήματα του μαραγκού δεν θα την πετύχουμε;

 

Kαλά όσο αφορά το βάψιμο,τρίψιμο κτλπ τον εμπιστεύομαι απόλυτα.Νομίζεις ότι η grg170 που έχει βγήκε από custom shop της ibanez στην Ιαπωνία.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου