Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας...θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας μια απορια που εχω για το πιανο...εχω εδω και 1 εβδομαδα που μαθαινω πιανο αλλα παρατηρω οταν παω να παιξω ασκηση και με αριστερο και με δεξι χερι δεν μπορω να ελεγξω τα χερια μου δηλαδη με το αριστερο πρεπει να δινω ρυθμο και με το δεξι χερι να παιζω κανονικα αλλα τα χερια μου δεν μπορουν να κανουν διαφορετικες κινησεις και δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο και οταν ειναι να παιξει το ενα το χερι σταματαει το αλλο για να σας εξηγησω καλυτερα στο αριστερο πχ ενα κομματι λεει να παιζω συνεχομενα με το αριστερο  και κανονικα τις νοτες με το δεξι ...μαλλον φταιει επειδη ειναι αρχη και ειναι μεχρι να συνηθισει το χερι η δεν θα παιξω ποτε μου πιανο??εχω σκασει απο το αγχος οτι δεν θα μπορω να παιζω πιανο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μην ανυσηχείς άδικα,όλοι στην αρχή έτσι είναι,φαίνεται δύσκολο να παίζεις και με τα 2 χέρια ταυτόχρονα αλλά είναι καθαρά θέμα εξάσκησης και θέμα χρόνου μέχρι να τα καταφέρεις.Μην σκέφτεσαι ότι δεν θα τα καταφέρεις,απλώς να ξέρεις ότι θα τα καταφέρεις.Εκεί που πάει το μυαλό,το σώμα ακολουθεί  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανυσηχείς άδικα,όλοι στην αρχή έτσι είναι,φαίνεται δύσκολο να παίζεις και με τα 2 χέρια ταυτόχρονα αλλά είναι καθαρά θέμα εξάσκησης και θέμα χρόνου μέχρι να τα καταφέρεις.Μην σκέφτεσαι ότι δεν θα τα καταφέρεις,απλώς να ξέρεις ότι θα τα καταφέρεις.Εκεί που πάει το μυαλό,το σώμα ακολουθεί  ;)

το ελπιζω γιατι μου φαινεται πολυ δυσκολο γιατι μια φιλη μου,μου ειπε οτι δεν ειχε προβλημα συγχρονισμου και σκεφτηκα οτι εγω φταιω που δεν μπορω να παιξω και με τα 2 χερια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ αρχή ακόμα, μη σκας τζάμπα. Με συνεχή εξάσκηση όλα γίνονται.  :)

σημερα επαιζα πανω απο 2 ωρες και δεν μπορεσαν τα χερια να μου να κανουν διαφορετικες κινησεις...αυθορμητα κανουν τις ιδιες κινησεις  και παιζω οτι μου κατεβει δεν μπορω να τα ελεγξω με τιποτα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μην ανησυχείς, θέλει πολύ εξάσκηση, σωστή μελέτη και υπομονή.

 

Pirates of the Caribbean - Incredible Piano Solo of Jarrod Radnich Filmed by ThePianoGuys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι σημαντικό να διορθώσω το προηγούμενο ορθογραφικό μου λάθος ! Έγραψα "ανυσηχείς" αντί να γράψω το σωστό που είναι "ανησυχείς"... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανυσηχείς, θέλει πολύ εξάσκηση, σωστή μελέτη και υπομονή.

 

Pirates of the Caribbean - Incredible Piano Solo of Jarrod Radnich Filmed by ThePianoGuys

ευχαριστω για το βιντεο...αλλα μαλλον ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα δεν θα παιζω ετσι....ομως θελω πολυ να μαθω πιανο το λατρευω και ελπιζω να μπορω να παιξω καποια στιγμη και με τα 2 τα χερια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι σημαντικό να διορθώσω το προηγούμενο ορθογραφικό μου λάθος ! Έγραψα "ανυσηχείς" αντί να γράψω το σωστό που είναι "ανησυχείς"... :D

δεν πειραζει ολοι κανουμε λαθη.. ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου