Προς το περιεχόμενο

Fendero-κατασκευές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω και εγώ !!!!!!!!!!!!  :'(  :'(  :'( .Αχ  αυτή  η κρίση τι μας κάνει, να θες να φτιάξεις και να μην μπορείς  γιατι  δεν έχεις τα εργαλεία !!!!!

 

+1000!!!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

θέλω και εγώ !!!!!!!!!!!!  :'(  :'(  :'( .Αχ  αυτή  η κρίση τι μας κάνει, να θες να φτιάξεις και να μην μπορείς  γιατι  δεν έχεις τ εργαλεία !!!!!

 

μήπως υπάρχει εναλλακτική λύση για το ιδικό πριονάκι για τ ταστα ?

 

αν μπορείτε  να μου πείτε πόσα εβρα θα μου πάνε τ εργαλεία μαζί με τ μεταφορικά ( τα απαραίτητα ) για να φτιάξω ταστιέρα!! ? από τ αμερικα stewmac  η απο τ e bay για τ μεταφορικά οτι μπορώ να γλιτώσω!!

Για να φτιάξεις μια ταστιέρα δεν χρειάζεσαι μια περιουσία ;D

Ενα ψιλό πριονάκι 0,5 χιλ. φάρδος κοπής, μια καλή μεταλική ρίγα για μέτρηση με ακρίβεια  και μια μεταλική γωνιά.

Υπάρχει ενα excel-άκι που σύμφωνα με το μήκος χορδής που θα δουλέψεις πχ fender 25,5 inches σου δίνει το κάθε τάστο σε χιλιοστά.

Μετράς, χαράσεις με τη γωνιά και κόβεις με το πριονάκι, έτοιμη :D

Πριονάκι κορνιζοποιίας, κτλπ στα βιομηχανικά

Όλα αυτα που βλέπεις να χρησιμοποιούμε εμείς οι προχω ερασιτέχνες είναι για πιό γρήγορη και συστηματοποιημένη δουλειά :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευγε. οχι μονο να ξεχνιεσαι - να γουσταρεις κιόλας.

γιατι 22 ταστα όμως. ειπαμε ειμαστε vintage  ;D ;D ;D

Με μπέρδεψες!

21 τάστα έχω στη tele!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θύμισέ μου βρε Νάσο .... ένα σώμα jazz δεν είχες φτιάξει του Πέτσο προ αμνημονεύτων ?

 

Πες μου ότι το μπρατσάκι είναι για το σετάρεις  ;D ;D 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο με κανεις και ζηλευω! πως τα εχω καταφερει ετσι και δεν μου μενει χρονος, ασε! εγω παλευω μια κιθαρα και εσυ φτιαχνεις οργανα για ολη την μπαντα! μονο ντραμς δεν εχεις φτιαξει ακομα  ;D ,αντε καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θύμισέ μου βρε Νάσο .... ένα σώμα jazz δεν είχες φτιάξει του Πέτσο προ αμνημονεύτων ?

 

Πες μου ότι το μπρατσάκι είναι για το σετάρεις  ;D ;D 

Έπεσες μέσα!

Ο Τεο μου είχε ζητήσει άταστο μπράτσο και τόφτιαξα, βέβαια είναι ακόμα άβαφο ;D

Και φτιάχνω και το αδελφάκι του με τάστα :D

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο με κανεις και ζηλευω! πως τα εχω καταφερει ετσι και δεν μου μενει χρονος, ασε! εγω παλευω μια κιθαρα και εσυ φτιαχνεις οργανα για ολη την μπαντα! μονο ντραμς δεν εχεις φτιαξει ακομα  ;D ,αντε καλη συνεχεια

Ηλία φρόντισε να ξεμπλέξεις γιατι χωρίς συναγωνισμό δεν προχωράει η ομάδα ;D

 

Τα τύμπανα τα έχω εμπιστευτεί στη ..Yamaha :D

Θέλω να φτιάξω ταμπούρο πίκολο αλλά αν μπλέξω και με τύμπανα θα γινω 1000+1 κομμάτια.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάσο, Ηλία και Αργύρη και όποιον φίλο ξεχνάω, πρώτα α' όλα συγχαρητήρια για τις κατά καιρούς δουλειές σας που μας κάνουν να χαλβαδιάζουμε εδώ μέσα.. Ξέρω ότι είναι δύσκολο και πολύ χρονοβόρο αλλά αν και όταν τα καταφέρετε γράψτε ένα μικρό αρθράκι για την κατασκευή ή έστω βασικά εργαλεία, συνδέσμους και βιβλιογραφία που μπορεί να ξεκινήσει κάποιος.. Γιατί ως γνωστόν αν ήτανε η ζήλια ψώρα...

Όπως και να 'χει πάλι μπράβο σε ΟΛΟΥΣ όσοι ασχολείστε με το θέμα και συνεχίστε να μας κ***αραμελώνετε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου